Kim Holden

Kim Holden

Yazar
8.2/10
52 Kişi
·
103
Okunma
·
1
Beğeni
·
868
Gösterim
Adı:
Kim Holden
Unvan:
Yazar
Doğum:
Denver CO, ABD, 14 Ekim 1972
Bazen ihtiyacınız olan tek şey biraz ilham. Ve bazen ilham, size doğru insanın doğru zamanda bir gülümseyişi kadar uzak.
Kim Holden
Sayfa 297 - Aspendos Yayıncılık
Kitap okumak, dış dünyadan kaçmak demektir. Akıl sağlığını koruması için her insanın buna biraz ihtiyacı vardır.
Dışarı çıkmak istemiyorum.
Evde durmak istemiyorum.
Hiçbir şey yapmak istemediğim bir noktadayım
Kim Holden
Sayfa 136 - Aspendos Yayınları
Emziren bir anne gibi süt kokup kokmadığımı merak ediyorum, çünkü bazı insanlar sadece ilgiye muhtaç oldukları için bana yanaşıyor.
Kim Holden
Sayfa 47 - Aspendos Yayınları
Müzik beni ayakta tutuyor. İçime yaydığı saf duyguları hissetmeye ihtiyacım var.
Kim Holden
Sayfa 38 - Aspendos Yayınları
Hayattaki boşlukları iyi ya da kötü şeylerle doldurmak insanın doğasında var.
Kim Holden
Sayfa 12 - Aspendos Yayınları
Üzül ama tüm hayatını böyle geçirme. Üzülmek hayatı çekilmez kılar. Her şeyi akışına bırak.
416 syf.
·2 günde·8/10
Kapak rengine aldanıp pembe (romantik) bir kitap olduğunu benim gibi düşünebilirsiniz, ama okumadan önce tâbi ki. Kitabı okumaya başlayınca vefa, minnet, ebeveyn olmak için kanından olması şart mıdır yoksa can olmak için sevgi bağı yeterli midir? Multiple Skleroz hastası olduğunu öğrenen ve çocuklarına son derece düşkün bir baba, kariyer hırsı yüzünden istemeden doğurduğu üç çocuğuna asla sorumluluk hissetmeyen, bir sarılmayı bile çok gören annenin hikayesi var bu kitapta. Ancak olay akışı öyle güzel kurgulanmış ki ister istemez " keser döner sap döner gün gelir hesap döner" sözü geliyor akıllara. Önemli olan yaşadıklarımızdan ders alıp kalan ömrümüzü olabildiğince daha az hata yaparak yaşamaktır.
496 syf.
·10/10
Nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Hissettiklerimin hepsini buraya aktarmak çok zor. Yeri geldi sesli sesli gülerek, yeri geldi ağlayarak okudum. Sonlarda canım çıkana kadar ağlamış olabilirm. Burnumu silmekten kıpkırmızı oldu.
Kitabın en sevdiğim yerleri Kate'in Keller'la tanıştıktan sonra ki kısımları.
En çok üzüldüğüm kişi Keller oldu. Mutlu olmayı en çok hak edenlerdendi. Tabi Kate'de. Ve tabi Gus'ta. O kadar çok üzüldüm ki düşüncelerimi tam toplayamıyorum bile.
Konudan bahsetmek gerekirse ;
Kate adında bir kızımız var. Zorlu bir hayat geçirmiş ama bütün olanlara rağmen her şeyin mutlu ve pozitif yanlarını görüyor. Hayatı tüm benliğiyle yaşıyor. Bu yüzden en yakın arkadaşı Gus ona Gün Işığım diyor.
Kate üniversite eğitimi için Grant'e yerleşiyor. Gus'la ayrı düşüyorlar ama aralarında ki bağ asla kopmuyor. Daha sonra gelişen olaylar ayrı ayrı çok güzel. Ama kitabın sonu sanırım en kötü sonlardan. Ters köşe yapıp mutlu sonla bitsin isterdim.
Daha fazla anlatmaya çalışırsam her şeyi yazacakmışım gibi geliyor. O yüzden burada kesiyorum.
Okunması gereken kitaplardan.
Kate benim hayatım da bir yerlere dokundu ve bana bir şeyler kattı. Umarım sizlere de aynı hisleri verir. Bir şans verin.
Yorumu yazarın sözleriyle bitiriyorum:
"Hepiniz çok cesursunuz.
Şimdi gidip bir efsane yaratın.
Bu bir emirdir!
Sözlerime kulak verin.
Lütfen."
496 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap ilk başlarda sıkıcı gelse de okumaya devam ettikce muhteşem bir hal aldı. Çok güzel bir kitap. Sonunda resmen ağladım çok hüzünlüydü. 2.kitabı okumak için sabırsızlanıyorum !
496 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Çooook güzel bir kitaptı.
Kate, üniversite için Grant e yerleşir.
Bıraktığı şehir de sadece can dostu kalmıştır. Başka kimsesi yoktur. Annesi ni ve kız kardeşini kaybettik ten sonra herşeyi arkasında bırakıp gider. Ama bu şehir de hesaba katmadığı şey ise, aşk....
Keller ile bir kafe de tanışırlar ve birbirlerinden çok etkilenmelerine rağmen Kate uzak durur. Sebebi ni söylemiyorum. Okuyup öğrenin arkadaşlar. Sadece şunu söyleyebilirim. Güzel bir kitaptı. Ve kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Benim puanım 10 üzerinden 12
446 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Kitap çok duygu yüklü ve çok güzel ilerliyor.Gus’un başından geçenleri anlatıyor ;Bundan sonra nasıl yaşŸayacağımı gerçekten bilmiyorum. Gün IşŸığım benim yalnızca en yakın arkadaşŸım değil, aynı zamanda da diğer yarımdı. Beynimin, vicdanımın, neşŸemin, yaratıcılığımın, kalbimin diğer yarısı. Diğer yarınız sizi sonsuza dek terk etmişŸken hayata nasıl kaldığınız yerden devam edebilirsiniz ki? İşte Bu, Gus'ın hikayesi. Kendini kaybetmesinin, kendini bulmasının ve iyileşŸme sürecinde yaşŸadıklarının hikayesi.
496 syf.
·Beğendi·9/10
Yine kanser. Yine salya sümük olmak. Yine şahane bi aşk. Seriyi tersten okudum ama inanılmaz güzel bir kitaptı. Bu kadına bayılıyorum sahiden güzel . Kitap beni ağlattı hemde tüm gün . Okuyun
496 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Kapağı çok tatlıydı ve "Gün Işığım" birine söylenebilecek en güzel iltifatlardan olsa gerek. En azından bana ilham oldu..
Kate dünyada görebileceğiniz en hayat dolu insan. Pozitif bakış açısı etkiliyor, sürükleyici anlatımı,hafif pollyanna tadı ve çokkk duygusal sonu..
Her kelimesinde içinizi ısıtıyor.
Kütüphanemizin iç güzel karakterlere de ihtiyacı var ;)
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Pazar günümü melankolik geçirmeme sebep olan bir roman Gün Işığım, ama bundan şikayetçi değilim tam tersi Kate gibi bir karakterle tanıştığım için mutluyum aynı zamanda. İlk 300 sayfa ne kadar eğlenerek, gülümseyerek okuduysam daha sonrası da bir o kadar dramatik haliyle göz yaşlarınızı tutmanız imkansız. Hatta olayı biraz abartıp baya salya sümük ağlamış olabilirim, ama elimde değildi Kate'in o enerjik, devamlı gülümseyen, dostlarına ve hayata sevgi dolu yaklaşımlarına o kadar çok alıştmıştım ki, esiri olduğu hastalık ve onun etkileri sonucunda gelişen diyalog ve sahneler beni mahvetti. Kate ve Gus'ın dostluğuna bayıldım, tasvip etmediğim bi durum dışında ona da hormonlar diyelim artık, birlikte harikalar. Kitabın kurgu olduğunu biliyorum aslında, bu tarz kitaplar okurken dünyada bir yerlerde bu tür şeylerle baş etmek zorunda kalan insanlar olduğunu düşündükçe daha fazla etkileniyorum galiba.
Çocukluğu hep bir mücadele ile geçen Kate, hem annesine hem de kız kardeşine bakmak durumunda kalmış, o zamanlarda tek dayanağı Gus ve kendi annesi yerine koyduğu onun annesi. Üniveriste için taşınmak zorunda kalan Kate, en iyi arkadaşım dediği Gus ile ayrı kalsalar da iletişimleri hiç kopmuyor. Kate için dünyadaki melek tabiri yanlış olmaz sanırım, Gus'in dediği gibi karşısındaki insanın utangaçlığını, çekingenliğini kolayca ortadan kaldırmak gibi bir yeteneği var. Pozitifliği, neşesi, dostlarını zor durumlardan kurtarmak, çaresiz zamanlarda bulduğu çözümlerle herkesin gönlünü fethediyor. Yanlış zamanda aşık olduğu adam Keller ile güzel bir ilişkisi başlıyor, ama ne yazık ki kalbi yaralı Keller'ı bekleyen kaderin cilvesi yürek parçalayan cinsten.
Konusu ile ilgili çok fazla şey yazamıyorum ama kitabın kapağına ve adına bakarak, romantik-komedi veya tatlı bir aşk hikayesi okuyacağınızı düşünmeyin, ben öyle sandım büyük yanılgıya düştüm. Dediğim gibi 300 sayfa çok eğlenceli ve keyifliydi fakat daha sonrasında roman dramın dibine vurdu tabiri caizse. Kitabın bana bıraktığı etkisi, ağlamaktan kızarmış bir sürat ve bu ağlamanın sonucunda baş ağrısı. Ama daha güzeli Kate'in bana kattıkları. Onlar da gerçekten anın tadını çıkarmak, dostluğun ve arkadaşların kıymetini bilmek, ve sevdiklerinize onu sevginizi göstermekten çekinmemek. "Eee, ne var bunda sanki biz bilmiyoruz,"diyebilirsiniz ama önemli olan bunları bilmek değil, hayata uygulayabilmek Kate de öyle biri işte.
448 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Gün Işığım kitabını çok uzun zaman önce okumuştum ve oradan bildiğim, en sevdiğim karakterin hikayesini okudum. Gün Işığım'ı okurken resmen ciğerim parçlanmışken bu kitap ise yeniden doğuşu ve mutluluğu vaad ediyor. Hemen konusundan bashetmek istiyorum⤵
Gus
Sevdiğinizi, dostunuzu, en yakınınızı, gün ışığınızı kaybettiğinizi düşünün. Onun için yapamayacağınız hiçbir şey yok. Ama o sizi sonsuza dek terk ettiyse ne yaparsanız? İşte Gus da bunu yaşıyor. Karanlığın en dibinde. Hayatı mahvoldu, müzikteki ilhamını kaybetti, konserlerde ruhunu yansıtmıyor. Gerçek benliği yok, acının esiri olan bir adam var.
Scout
Kaderin Scout'a derbesi bitmiyor. En sonuncusunda bütün hayatı tepetaklak oldu. Kimseyle iletişim kurmayor, özellikle erkeklerin hiç birine inanmıyor. Geçmişin izlerini ruhunda ve bedeninde taşıyor onlara her baktığında acıyı en derinlerde hissediyor.
Scout ve Gus...
Gus'ın tekrardan doğuşunu ve Scout'ın geçmişin izleriyle barışmasını, öz güvenin dirilmesini okuyoruz.
Kitapta en sevmediğim karakter kesinlikle Michael'dı. Bir insanın ne kadar iğrenç olabileceğini gösterdi.
Aile olabilmek için kan bağına gerek yok bunu da Gus, Kate ve Gracie'nın arasındaki bağ ile okuyoruz.
Bir tek olumsuz olarak söyleyebileceğim nokta ise yazarın cümle kurma tarzı. Ama o da hikaye güzel olunca pekte gözüme batmadı aslında.
Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
496 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Çok güzel bir kitap. Kate hayatımdan biri oldu aynı dost gibi. Sonunda gözyaşlarına boğuldum.Yazar çok hüzünlü bir son hazırlamış. Böyle bir son beklemiyordum tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kim Holden
Unvan:
Yazar
Doğum:
Denver CO, ABD, 14 Ekim 1972

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 103 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 50 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.