Kim John Payne

Kim John Payne

Yazar
8.1/10
12 Kişi
·
30
Okunma
·
2
Beğeni
·
256
Gösterim
Adı:
Kim John Payne
Unvan:
Yazar
Yaklaşık otuz yıldır Waldorf eğitim hareketi kapsamında dünyanın birçok yerinde rehberlik, danışmanlık ve öğretmenlik yapan Kim John Payne ailelere evde ve okulda yaşanan sosyal ve psikolojik sorunlar konusunda yardımcı oluyor.Dikkat bozukluklarının ilaçsız tedavisiyle ilgili bir araştırmanın direktörlüğünü yapıyor. İki çocuk babası olan Kim John Payne New York’ta yaşıyor.
Einstein "Çocuklarınızın zeki olmalarını istiyorsanız, onlara masallar okuyun. Daha da zeki olmalarını istiyorsanız, daha da fazla masal okuyun." demiştir.
Çocukların spora katılım oranının en yoğun olduğu yaş 11 yaşıdır. Ergenliğe gelindiğinde spora katılım düzenli olarak düşüyor. Journal of physical education, recreation & Dance'te yayımlanan raporlara göre, her yıl çocukların % 35sporu bırakırken 7-18 yaş arasında bu oran % 67'yi buluyor. Journal of Sports Behavior'da yayımlanan rapora göre ise 10. Sınıfların %90'ından fazlası sporu bırakıyor( s.192). Bu durum nedenini yazar çocukların çok erken yaşlarda ve yoğun olarak spor aktivitelerine yönlendirilmesi olarak ifade ediyor. Ayrıca çocukların rekabetçi bir ortamda spor aktivitelerinde bulunmaları, çocukların sporu eğlence aracı olmaktan çıkarıp stres kaynağı olarak görmesine neden oluyor. Bu durumda stresten uzaklaşmak isteyen çocuk spordan uzaklaşmaya başlıyor (s.192-193)
Çok fazla seçenek ile karşı karşıya bırakılan çocuklar, ellerindekinin değerini bilmezler ve her zaman elde edilmesi zor şeylerin peşinde koşarlar. "DAHA FAZLA" bu denli seçeneğe sahip olmanın gücünü ellerinde tutma duygusu, içinde güçlü kırılganliklar barındırır.
2002 yılında yapılan bir araştırmaya göre, Amerikalı anne ve babaların %76'sı günümüz de çocuk yetiştirmenin, kendi çocukluklarina göre çok daha zor olduğunu düşünüyor.
Yetişkinler belirli bir hıza veya "eşya" miktarına tahammül edebilirler ama çocuklar için bunlar tahammül edilemez veya sorun yaratan şeylerdir.
Araştırmalar çocukların ortamına özen gösterildiğinde onlarında kendilerine özen gösterme becerilerinin geliştiğini göstermektedir.
Kendileriyle ilgili endişelerimiz çocuklarımızı da endişelendirir. Onlar bizim duygularımızla beslenirler.
288 syf.
·Beğendi·9/10
Modern dünyada daha sakin,mutlu ,özgüvenli çocuklar yetiştirmek için ev ortamını değiştirmenin,günlük hayatın çocukları üzerindeki gerilimi azaltmanın,fazla aktivitenin çocuk için doğru olup olmadığının,tüketim kültürü gibi konuların işlendiği verimli bir eser.Kısacası zamanı yavaşlatmanın öneminden bahsetmekte...
288 syf.
·23 günde·7/10
Kitabı zorla bitirdim. İlk sayfalarda çok etkilenmiş olsam da ilerledikçe cümleler kendini tekrar etmeye başladı ve çok sıkıldım. Bu tarz çok fazla kitap okuduğum içinde sarmamış olabilir.
288 syf.
·88 günde·Beğendi·9/10
Daha sade bir hayat ile yaşamımızın ve yaşadığımız çevrenin ne kadar karmaşık ve karışık olduğunun farkına varacaksınız. Bu karmaşa ve karışıklıktan kurtulmanın yollarını bu kitapdan ögrenecek ama sonuçlarını siz tecrübe edeceksiniz. Hayatınızı sadeleştirdiğinizde kendinizi daha mutlu ve daha iyi düşünürken bulacaksınız. Günümüzde insanoğlunun etrafında bu kadar uyarıcı varken nasıl bir şeye odaklanabilir bundan kurtulmanın rahatlığını bu kitapta göreceksiniz. Çocuğunuzun hayatını ve çevresini sadeleştirdiğinizde onun nekadar yaratıcı ve nekadar uyumlu bir birey olduğunu göreceksiniz. Özetlemek gerekirse, günümüz de sadeleştirmenin ne kadar önemli olduğunu ve sonuçlarının muhteşem yansımasını bu kitapla öğreneceksiniz. Burdan öğrendiğim bilgileri öğrencilerimde, çocugumda ve ailemde uyguluyorum. Oldukça verimli sonuçlar aldım. Kitabın bütün yararlı yanlarının yanı sıra kitabın kendisini yeterince sade olmayışı tek problem. Okumak için gayret gerekiyor. İyi okumalar.
288 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
sade hayata ilgi duyan özellikle çocuklu aileler için ideal bir kitap. evlerimizdeki eşya dağınıklığın ruh halimize yansımasını örneklerle anlatıp çözümler sunuyor.
288 syf.
·4 günde·Beğendi·6/10
Kitap konusu bakımından güzel, anlatım biraz tekrarlar olduğundan yavaş ilerliyor. Sanıyorum bu tarz kitapları çok okuduğumdan bazı yerleri atlayarak okudum. Birde ara ara açıp okuyunca daha iyi oluyor.
Onun dışında gerçektende çocuklarımızın hem bedensel hem ruhsal gelişimi için "sadeleşmek" önemli. Zaren bu yola bir başladınız mı size de iyi geliyor inanın.
Her şeyden öte çocuklar için önemli olan çok fazla oyuncağının olması yada en son çıkan elektronik eşyalarının olması değil... daha sade, yalın ama kaliteli geçirilen zaman...
Okuyun diyebileceğim kitaplardan oldu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kim John Payne
Unvan:
Yazar
Yaklaşık otuz yıldır Waldorf eğitim hareketi kapsamında dünyanın birçok yerinde rehberlik, danışmanlık ve öğretmenlik yapan Kim John Payne ailelere evde ve okulda yaşanan sosyal ve psikolojik sorunlar konusunda yardımcı oluyor.Dikkat bozukluklarının ilaçsız tedavisiyle ilgili bir araştırmanın direktörlüğünü yapıyor. İki çocuk babası olan Kim John Payne New York’ta yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.