Kristin Aune

Kristin Aune

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Adı:
Kristin Aune
Unvan:
Kıdemli Araştırma Görevlisi
Nüfusun dörtte birine yakını bir kadının seksi ya da açık saçık giyindiyse uğrayacağı tecavüzden bütünüyle ya da kısmen sorumlu olduğunu düşünürken, kapalı kadınlar da tacize uğruyorken, giysi “seçimlerimiz” göründükleri kadar özgür olmayabilirler.
Shakespeare’in Romeo and Juliet’i kaleme almasından dört yüz yıl sonra, insanların gerçek trajedisi hala birbirlerini istedikleri gibi sevmekte özgür olmamaları.
Kristin Aune
Sayfa 85 - Ayizi
Cinsellikten ve seksilikten ne anladığımız, binlerce yıldır heteroseksüel erkeklerin gözlerinden tanımlanır. Cinsel çifte standart altında erkeklerin engellenemez cinsel ihtiyaçları olduğu varsayılır, kadınlar ise kendilerini cinsel özneler değil, nesneler olarak görmeyi öğrenirler.
Kristin Aune
Sayfa 75 - Ayizi
Kadın istihdamı oranları, çocuk sahibi olunduğunda düşerken erkekler söz konusu olduğunda bunun tam aksi gerçekleşir.
Kristin Aune
Sayfa 164 - Ayizi
Gerçek şu ki , kadınların içki içmesi bir tecavüz nedeni değildir. Ne giydikleri de öyle. Tecavüzün nedeni, tecavüzcüdür. Suçu kadınlara yıkmak yerine neden erkekleri -genç yaşlarından başlayarak- tecavüz ve cinsel şiddetin mutlak olarak yanlış olduğu yolunda eğitmiyoruz ki?
Kristin Aune
Sayfa 110 - Ayizi
Birçok ülkede annelik ya da babalık izni politikaları, ebeveynlere çocuğun bakımını paylaşma seçeneğini sunmak yerine annenin çocuğa baktığı varsayımı üzerine kurulur.
Kristin Aune
Sayfa 164 - Ayizi
Cinsel taciz örneğinde olduğu gibi, yasaklayıcı politikalar ve yasalar cinsel tacizi durdurmaz, kadınların taciz şikayetinde bulunmaları durumunda başlarına gelebilecek şeyleri engellemez.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kristin Aune
Unvan:
Kıdemli Araştırma Görevlisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.