Kübra Teber

Kübra Teber

Çizer
0.0/10
0 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
112 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap Yorumu//Korkak Bir Kahraman-Birsen Ekim Özen
.
Mert bir gün, hem de hiç istemeden, zengin olmak isteyen bir adamın bulduğu kırmızı kapıdan içeriye giriyor ve…  Macera başlıyor! Korkacak, çekinecek, utanacak birçok şeyin aslında pek de öyle olmadığını adım adım öğrenmeye başlıyor Mert. Sonra da -galiba- kahraman oluveriyor! Mert ve yaramaz köpeği Tüylü ile birlikte birbirinden komik, birbirinden eğlenceli, birazcık ürkütücü ve bol bol öğretici bir maceraya çıkıyor.
.
Korkularımızı nasıl yeneceğimize yönelik güzel örnek öykülerle ders veren tatlı mı tatlı masal kitabı tadında bir çocuk öyküsü Korkak Bir Kahraman. Sıkmıyor, tempo bir dakika bile düşmüyor. Macerayı seven çocuklar bu kitaba bayılacaklar. Konu içeriği olarak Mert'in korkularını yenişinin güzel bağlamlarla örneklendirilmesi kitabı sevmemi sağlayan etkenlerden biri. Özellikle çocuk kitaplarında anlatılan ibretlik hikayelerin ders verici niteliğine ve gerçeklikle, mantıkla uyumuna dikkat ederim. Evet, bu kitap o beklentimi karşıladı. Çevremizdekileri dış görünüşüyle yargılamamayı, rahatsız olduğumuz, yanlış olan durumlar karşısında fikrimizi dile getirmeyi ve korkularımızı yenmeyi güzel mesajlarla anlatmış minnoş kitabımız.
.
Kitabın çizimleri de çok başarılı olmuş ayrıca. Ben kitabı sevdim. İlkokul düzeyindeki küçük okurlarımıza tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kübra Teber
Unvan:
İllüstratör

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.