Kübra Teber

Kübra Teber

ÇizerTasarımcı
9.5/10
13 Kişi
·
43
Okunma
·
0
Beğeni
·
32
Gösterim
Adı:
Kübra Teber
Unvan:
İllüstratör
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
56 syf.
·1 günde
~~Kraker Kız|Hazal Uzuner~~
“Kraker Kız” tebessümle sayfaları çevirdiğim, severek okuduğum bir çocuk kitabı.
•Farklı olmaya dair hem çok tanıdık hem kendine özgü bir hikâye...
Bu hikâyede, kocaman bir krakeri andıran Kraker Kız ve çilek reçeliyle kaplı Reçel ile tanışacaksınız.
•Onların öyküsü, herkesten farklı olduğu için çoğu zaman yalnız kalan Reçel ile Kraker Kız’ın tanışmasıyla başlıyor. İkisinin de hayata bakışını değiştirecek ve de koca bir mahalleyi şaşırtacak kadar sürprizli bir arkadaşlık hikayesi yazılıyor aralarında.
•Kraker Kız, okurları bol bol heyecan, bir sürü hayal, birkaç kraker kırıntısı ve birkaç reçel damlasıyla tatlanmış bir arkadaşlığa ortak olmaya davet ediyor.
•Çocuklara, farklılıklara karşı anlayış ve hoşgörü göstermenin, hem kendinin hem de başkalarının duygularının farkında olmanın önemini anlatıyor.
Resimleyen: Kübra Teber
Yayınevi: Paraşüt Kitap
7-9 yaş Kitaptan Alıntılar:
•Bazı insanlara ne yaparsan yap, kalplerini yumuşatmayı başaramazsın. Bir külah dondurmayla bile..
•Seni üzen sesleri duyma bir süre . Göreceksin yok olacaklar.
112 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Kitap Yorumu//Korkak Bir Kahraman-Birsen Ekim Özen
.
Mert bir gün, hem de hiç istemeden, zengin olmak isteyen bir adamın bulduğu kırmızı kapıdan içeriye giriyor ve…  Macera başlıyor! Korkacak, çekinecek, utanacak birçok şeyin aslında pek de öyle olmadığını adım adım öğrenmeye başlıyor Mert. Sonra da -galiba- kahraman oluveriyor! Mert ve yaramaz köpeği Tüylü ile birlikte birbirinden komik, birbirinden eğlenceli, birazcık ürkütücü ve bol bol öğretici bir maceraya çıkıyor.
.
Korkularımızı nasıl yeneceğimize yönelik güzel örnek öykülerle ders veren tatlı mı tatlı masal kitabı tadında bir çocuk öyküsü Korkak Bir Kahraman. Sıkmıyor, tempo bir dakika bile düşmüyor. Macerayı seven çocuklar bu kitaba bayılacaklar. Konu içeriği olarak Mert'in korkularını yenişinin güzel bağlamlarla örneklendirilmesi kitabı sevmemi sağlayan etkenlerden biri. Özellikle çocuk kitaplarında anlatılan ibretlik hikayelerin ders verici niteliğine ve gerçeklikle, mantıkla uyumuna dikkat ederim. Evet, bu kitap o beklentimi karşıladı. Çevremizdekileri dış görünüşüyle yargılamamayı, rahatsız olduğumuz, yanlış olan durumlar karşısında fikrimizi dile getirmeyi ve korkularımızı yenmeyi güzel mesajlarla anlatmış minnoş kitabımız.
.
Kitabın çizimleri de çok başarılı olmuş ayrıca. Ben kitabı sevdim. İlkokul düzeyindeki küçük okurlarımıza tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kübra Teber
Unvan:
İllüstratör

Yazar istatistikleri

  • 43 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.