Lara Williamson

Lara Williamson

Yazar
8.3/10
61 Kişi
·
125
Okunma
·
4
Beğeni
·
600
Gösterim
Adı:
Lara Williamson
Unvan:
Modacı, Yazar
Lara Williamson doğmuş ve Kuzey İrlanda çalışılmıştır . Moda Tasarımında BA (Hons) ile mezun olduktan sonra Londra'ya taşındı ve o İngiltere ve yabancı yerlerde hem yazdı, tarz yerlerde J17 için Güzellik Editörü oldu.
Lara Gençlik Başlık Best Madde Yasemin Ödülü kazandı.
Bir gözyaşı başımın yanından akıp toprağa düştü. Bence ben bir dâhiydim. Bir gözyaşı daha. Bence ben yenilmezdim. Üçüncü bir yaş ilk ikisinin yolunu izledi. Bence ben yalnızdım.
Sevgili baba,
Sana hâlâ baba diyebilir miyim? Söylemesi biraz garip geliyor ama sana Malcolm diye hitap etmek daha da garip olur. O yüzden baba diyeyim. Annem senin her zaman babam olacağını ve önemli olan tek şeyin bu olduğunu söylüyor. Kan bağıyla bağlıyız, diyor annem. Bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez. Kanımdan kurtulamam; tabi bir vampir tarafindan ziyaret edilmezsem
Beyaz bir tüy.

Gökten düşen.

Hafifçe döne döne.

Beyaz bir tüy.

Tek bir kar tanesi gibi.

Beyaz bir tüy.

Boş bir gece göğünde.

Beyaz bir tüy.

Meltemle süzülen.

Beyaz bir tüy.

Bir meleğin kartviziti.
304 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
O kadar kalbim kırık ki şuan anlatamam. Kitap beni öylesine derinden sarstı ki, son 30 sayfa boyunca gözyaşlarım hiç durmadı. Bir çocuğun gözünden okuduğumuz bu kitap, onun umutları, hayalleri, gözyaşları ve mutlulukları ile dopdolu bir romandı. Bir Kalp Bin Umut ismiyle; küçücük bir çocuğun minicik kalbine binlerce umudun nasıl sığdığını anlatıyor. O masum yüreğiyle istediği tek dileği aslında babasına tekrar kavuşmaktı. Babası tarafından terk edilen bir çocuğun yaşadıkları ve küçücük umutlara bel bağlayışlarını okuyorsunuz kitap boyunca. Yeri geldi kahkaha attırdı, yeri geldi o kadar çok ağlattı ki... Bu kitap çok duyulmamış bir kitap ama herkesin yüreğine dokunabilecek bir kitap. Mutlaka okumalısınız. Bir BABA'nın bir evladı için ne derin anlamlar ifade ettiğini gözler önüne sermiş. Dan Hope'un en büyük hayali Babasının onu sevmesiydi. Kimileri için anlamsız gelecek çoğu şey aslında bir çocuk için derin anlamlar taşıyabilir. Her minik kalbin o çınar gibi koca yürekli babasına ihtiyacı vardır. Ne olursa olsun babaları evlatlarının her şeyidir...
304 syf.
·Puan vermedi
Kitap iyiydi sevdim. Aslında ilk birkaç sayfasını anlayamamıştım. Bunun nedeni Dan'in hayal dünyasının çok geniş olmasıydı bana göre. 11 yaşındaki bir çocuğun babasına özlemi ona ulaşmak için olan çabaları gerçekten tamda olması gerektiği gibi anlatılmış. Bunların yanı sıra bu kitabı alıp okumayı düşünüyorsanız etrafınızda biri varken okumayın. Çünkü kendi kendinize güldüğünüzü görüp sizi deli sanabilirler.
304 syf.
·10 günde·7/10
•••
Kitap Yorumu : Bir Kalp Bin Umut
.
"Bazen minicik bir umut bile yeterlidir..."
.
Kitap bence ortalama, güzel bir kitaptı
Sevmediğim bir yönü yoktu ancak genellikle distopya-fantastik tür sevdiğimden pek ısınamadım kitaba. Akıcı bir dili vardı. Ancak RS konusunda pek bir şey diyemeyeceğim. Çünkü RS deyken okudum kendisini. Ve aslında kitaba başladığımda baya okusam da, genellikle elim kitaba gitmiyordu. Yani RS dönemimin uzunluğu kitaptan kaynaklanmıyor.
Ortalama hemen bitecek kitaplar arıyorsanız bence gayet ideal
•Konusuna gelirsek;
Dan Hope adında 10-11 yaşlarında bir çocuğumuz var. Daha küçücükken babası onları terk ediyor.
Ve bir gün Dan televizyona bakarken babasını tv spikeri olarak görüyor. Ve aslında baba yokluğunun canını ne kadar yaktığını fark ediyor. Dan'ın en büyük isteği babasıyla konuşmak. Kitabımızda Dan, babasıyla görüşebilmek için türlü şeyler deniyor...
.
Ayrıca bu güpgüzel ayraçlar için @night_readers den Sena'ya çok teşekkürler
Puan= 4/5

#kitap #books #bookstagram #birkalpbinumut #pegasus #pegasusyayinlari #umut
Bookstagram: @kitaplarin.golgesi
304 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı beğendim ama bazı yönleri daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.Aynı zamanda kitabın kapağı da çok hoştu.okunmasını tavsiye edebileceğim kitaplar arasında.
304 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Kitap güzeldi, severek okudum gerçekten. Bitireli birkaç gün oldu ama hala nasıl bir yorum yapsam bulabilmiş değilim.

Güzeldi ama çok mükemmel bir kitap değildi. Çok sade bir dille, basit bir konuyu anlatıyor yazar. Bu kadar yüksek bir puan vermemin sebebi sıradan bir konu da olsa yazarın başarılı olduğunu düşünmem. Okurken kendimden geçmedim ama çocuklara dair yeni bir bakış açısı kazanmak benim için yeterli oldu.

Daniel Hope'un ne büyük bir hastalığı ne de arkadaşlarıyla problemleri var. Neşeli, akıllı bir çocuk. Onun tek sorunu babasına duyduğu özlem ve ihtiyaç. Geri kalan şeylerle baş etmek için elinden geleni yapıyor zaten. Genelde çocuk kitapları biraz duygusal oluyor ama bu kitap beni güldürdü, hayal kurmanın ne kadar güzel olduğunu animsattı. Eğer bu türü seviyorsanız okumanızı tavsiye ederim.
304 syf.
·Beğendi
Bu kitabı senenin başında okudum, ustunden çokta zaman geçmemişken yorumunu yapayım dedim. Ve stokta yorumunu yapacak iki kitap kaldı bu yüzden bir hafta dizi yorumu, bir hafta kitap yorumu vb diye gidecek aralarda kitap alıntıları olacak.
Bu kitabın kapağı ilgimi çekti ama rengi, yazı stili değil, kapakta yazan bir sözden dolayı aldım. Ve beklediğim gibi çıktı. Umutlarımızı yok saymamayı öğretiyor. Bu kitabı küçük çocuklarda okuyabilir yani onlar için sakıncası da yok. Bence kitap okumanın yaşı yoktur. Okuduğunuz da o kitabın size eğitti şeyleri zamanla fark edeceksiniz, bu her kitap için geçerli. İyi okumalar. ~ Instagrama Öykü
304 syf.
·Beğendi·10/10
Öncelikle sevgili yazar Lara Williamson; eğer patatesten harflerim olsaydı onlarla tabağıma "SIRADAKİ KİTABINI DA OKUYACAĞIM" yazardım. Kitabın akıcılığı gerçekten çok iyi. Dan Hope'u ilk başta kız mı erkek mi acaba diye düşünürken 90 sayfayı aşmışım. Çünkü Dan aslında Daniella da olabilirdi. Neyse ki değilmiş. Nihayet bir yerlerde erkek olduğunu anladım. Aslında düşüncem de bu yöndeydi ama arada kalmış olmak da hoşuma gitmişti. Konusu çok ilgi çekici veya hiçbir yerde bulamayacağınız türden olmayabilir ancak yazarın sonlara doğru gelen sürprizleri bu kitabı daha güzel hale getiriyor. Sıkmadan ve gereksiz uzatmadan bitirilmiş. Beni mutlu eden bir kitaptı, okuyan herkeste aynı etkiyi bırakmasını diliyorum.
304 syf.
MİNNACIK SPOILER İÇERİR!
Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen bence güzeldi. Çok tatlı ve dramatikti. Bazı sayfalarda ağlayacak gibi oldum. Dan'in "Baba cennetten gezegenleri görebiliyor musun?" sorusunda parçalandım zaten. Eğer çok duygusalsanız göz yaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Neyse bu kadar yeter. Hatırladıkça duygulanıyorum . Ağlayacağım galiba.
304 syf.
·10/10
Bu kitapta bir çocuğun hayal dünyasını görüceksiniz.
Ama en çokta babasız olmanın nasıl bir şey olduğunu da.
Okurken gerçekten çok duygulandım. Dan'in hayal dünyası gerçektende çok geniş.
304 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kitabı yakın zamanda satın aldım. Yarısına geldim. kitabın arka kapağını okuyunca daha duygusal bir kitap beklemiştim. Açıkçası beklentilerimi pek de karşıladığı söylenemez. Yazarın dili çok akıcı. Kitabı elinize alınca sayfalarca okuyabiliyorsunuz. Sizi hiç zorlamıyor. Karakterimizin saflığı ve kendine olan özgüveni de çok hoş ama gene de pek hoşlandığımı söyleyemeyeceğim. Ben bu kitabı konusu için almıştım. Fakat yazarın konuyu biraz arka plana attığını düşünüyorum. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı. Daha kitabın yarısındayım o yüzden kesin bir şey yazmamaya çalışıyorum. Umuyorum ki gelecek sayfalarda beklentimi karşılayacak şeyler olur ve kitabın son sayfasını çevirdiğimde yazara haksızlık ettiğimi düşünürüm. Kitaptan tek beklediğim bu.
Bir şey daha eklemek istiyorum. Pek kitabın yarısına kadar jo'yu erkek christopher'ı kız zannetmiştim.ve tam tersini olduiunu öğrendim kitabın yarısındayım. Okura bu da yapılır mı?
:D

Yazarın biyografisi

Adı:
Lara Williamson
Unvan:
Modacı, Yazar
Lara Williamson doğmuş ve Kuzey İrlanda çalışılmıştır . Moda Tasarımında BA (Hons) ile mezun olduktan sonra Londra'ya taşındı ve o İngiltere ve yabancı yerlerde hem yazdı, tarz yerlerde J17 için Güzellik Editörü oldu.
Lara Gençlik Başlık Best Madde Yasemin Ödülü kazandı.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 125 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 109 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.