Lara Williamson

Lara Williamson

Yazar
8.6/10
18 Kişi
·
37
Okunma
·
1
Beğeni
·
501
Gösterim
Adı:
Lara Williamson
Unvan:
Modacı, Yazar
Lara Williamson doğmuş ve Kuzey İrlanda çalışılmıştır . Moda Tasarımında BA (Hons) ile mezun olduktan sonra Londra'ya taşındı ve o İngiltere ve yabancı yerlerde hem yazdı, tarz yerlerde J17 için Güzellik Editörü oldu.
Lara Gençlik Başlık Best Madde Yasemin Ödülü kazandı.
Sevgili baba,
Sana hâlâ baba diyebilir miyim? Söylemesi biraz garip geliyor ama sana Malcolm diye hitap etmek daha da garip olur. O yüzden baba diyeyim. Annem senin her zaman babam olacağını ve önemli olan tek şeyin bu olduğunu söylüyor. Kan bağıyla bağlıyız, diyor annem. Bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez. Kanımdan kurtulamam; tabi bir vampir tarafindan ziyaret edilmezsem
Sonsuza dek dönmemek üzere gitmişti. Yedi yaşında sonsuzluğun bir hafta ya da bir ay sürdüğünü düşünüyordum. Ne kadar yanılmışım. Sonsuza kadar gerçekten de sonsuza kadar demekti.
-Ben değişimi sevmiyorum.
+Anlıyorum ama biz istesek de hayat olduğu gibi kalamaz. Ve o ürkütücü görünen değişimler geleceğindeki heyecan verici şeylere yok açabilir.
304 syf.
·Puan vermedi
Kitap iyiydi sevdim. Aslında ilk birkaç sayfasını anlayamamıştım. Bunun nedeni Dan'in hayal dünyasının çok geniş olmasıydı bana göre. 11 yaşındaki bir çocuğun babasına özlemi ona ulaşmak için olan çabaları gerçekten tamda olması gerektiği gibi anlatılmış. Bunların yanı sıra bu kitabı alıp okumayı düşünüyorsanız etrafınızda biri varken okumayın. Çünkü kendi kendinize güldüğünüzü görüp sizi deli sanabilirler.
304 syf.
·10 günde·7/10
•••
Kitap Yorumu : Bir Kalp Bin Umut
.
"Bazen minicik bir umut bile yeterlidir..."
.
Kitap bence ortalama, güzel bir kitaptı
Sevmediğim bir yönü yoktu ancak genellikle distopya-fantastik tür sevdiğimden pek ısınamadım kitaba. Akıcı bir dili vardı. Ancak RS konusunda pek bir şey diyemeyeceğim. Çünkü RS deyken okudum kendisini. Ve aslında kitaba başladığımda baya okusam da, genellikle elim kitaba gitmiyordu. Yani RS dönemimin uzunluğu kitaptan kaynaklanmıyor.
Ortalama hemen bitecek kitaplar arıyorsanız bence gayet ideal
•Konusuna gelirsek;
Dan Hope adında 10-11 yaşlarında bir çocuğumuz var. Daha küçücükken babası onları terk ediyor.
Ve bir gün Dan televizyona bakarken babasını tv spikeri olarak görüyor. Ve aslında baba yokluğunun canını ne kadar yaktığını fark ediyor. Dan'ın en büyük isteği babasıyla konuşmak. Kitabımızda Dan, babasıyla görüşebilmek için türlü şeyler deniyor...
.
Ayrıca bu güpgüzel ayraçlar için @night_readers den Sena'ya çok teşekkürler
Puan= 4/5

#kitap #books #bookstagram #birkalpbinumut #pegasus #pegasusyayinlari #umut
Bookstagram: @kitaplarin.golgesi
304 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabı senenin başında okudum, ustunden çokta zaman geçmemişken yorumunu yapayım dedim. Ve stokta yorumunu yapacak iki kitap kaldı bu yüzden bir hafta dizi yorumu, bir hafta kitap yorumu vb diye gidecek aralarda kitap alıntıları olacak.
Bu kitabın kapağı ilgimi çekti ama rengi, yazı stili değil, kapakta yazan bir sözden dolayı aldım. Ve beklediğim gibi çıktı. Umutlarımızı yok saymamayı öğretiyor. Bu kitabı küçük çocuklarda okuyabilir yani onlar için sakıncası da yok. Bence kitap okumanın yaşı yoktur. Okuduğunuz da o kitabın size eğitti şeyleri zamanla fark edeceksiniz, bu her kitap için geçerli. İyi okumalar. ~ Instagrama @okurbirpenguen
304 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Kitap güzeldi, severek okudum gerçekten. Bitireli birkaç gün oldu ama hala nasıl bir yorum yapsam bulabilmiş değilim.

Güzeldi ama çok mükemmel bir kitap değildi. Çok sade bir dille, basit bir konuyu anlatıyor yazar. Bu kadar yüksek bir puan vermemin sebebi sıradan bir konu da olsa yazarın başarılı olduğunu düşünmem. Okurken kendimden geçmedim ama çocuklara dair yeni bir bakış açısı kazanmak benim için yeterli oldu.

Daniel Hope'un ne büyük bir hastalığı ne de arkadaşlarıyla problemleri var. Neşeli, akıllı bir çocuk. Onun tek sorunu babasına duyduğu özlem ve ihtiyaç. Geri kalan şeylerle baş etmek için elinden geleni yapıyor zaten. Genelde çocuk kitapları biraz duygusal oluyor ama bu kitap beni güldürdü, hayal kurmanın ne kadar güzel olduğunu animsattı. Eğer bu türü seviyorsanız okumanızı tavsiye ederim.
304 syf.
·Beğendi·10/10
Öncelikle sevgili yazar Lara Williamson; eğer patatesten harflerim olsaydı onlarla tabağıma "SIRADAKİ KİTABINI DA OKUYACAĞIM" yazardım. Kitabın akıcılığı gerçekten çok iyi. Dan Hope'u ilk başta kız mı erkek mi acaba diye düşünürken 90 sayfayı aşmışım. Çünkü Dan aslında Daniella da olabilirdi. Neyse ki değilmiş. Nihayet bir yerlerde erkek olduğunu anladım. Aslında düşüncem de bu yöndeydi ama arada kalmış olmak da hoşuma gitmişti. Konusu çok ilgi çekici veya hiçbir yerde bulamayacağınız türden olmayabilir ancak yazarın sonlara doğru gelen sürprizleri bu kitabı daha güzel hale getiriyor. Sıkmadan ve gereksiz uzatmadan bitirilmiş. Beni mutlu eden bir kitaptı, okuyan herkeste aynı etkiyi bırakmasını diliyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lara Williamson
Unvan:
Modacı, Yazar
Lara Williamson doğmuş ve Kuzey İrlanda çalışılmıştır . Moda Tasarımında BA (Hons) ile mezun olduktan sonra Londra'ya taşındı ve o İngiltere ve yabancı yerlerde hem yazdı, tarz yerlerde J17 için Güzellik Editörü oldu.
Lara Gençlik Başlık Best Madde Yasemin Ödülü kazandı.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 37 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 43 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.