Lauren James

Lauren James

Yazar
7.4/10
75 Kişi
·
141
Okunma
·
1
Beğeni
·
715
Gösterim
Adı:
Lauren James
Unvan:
Bilimci, Yazar
Doğum:
Birleşik Krallık, 1992
Ortaokul sırasında yazmaya başladı, çünkü tarih boyunca birbirine aşık olmuş bir çift hakkında düşünmeyi bırakamadı. Hâlâ üniversitede iken 21 yaşında romanın haklarını sattı. Next Together serisi, Eylül 2015'te İngiltere ve Avustralya'daki Walker Books tarafından yayınlandı.
Lauren, İngiltere, Nottingham Üniversitesi'nden 2014 yılında mezun olduktan sonra Kimya ve Fizik bölümünü okudu.
Bir daha... bir daha gelecekler, kızıl dünya döndükçe. Tanrı bir yaprağı, bir ağacı bile israf etmedi. Sizce ruhları heba eder mi ?

- Rudyard Kipling , "The Sack Of The Gods"
Bence gerçek kahraman diye bir şey yok. Sadece hayatta kalma içgüdülerini, inanılmaz derecede gözü pek şeyler yapabilecek kadar uzun süre göz ardı edenler kahramandır.
"Yine mutlu olmak istiyordu, birazcık da olsa ama sanki bu bir daha hiç olamayacakmış gibi hissetti."
Kalbimin sana olan durumu elektronların zalimce çekirdeğe doğru çekilmesi karbon ve hidrojen arasındaki etkileşimin gücü gibi
"Neyse, boş ver. Bizi ve öğle arası maskaralıklarımızı deli gibi kıskanıyorlar. LABORATUVARDAKİ HAVALI ÇOCUKLARIZ."
Yeni keşfettiğim, ilk kitap için beklentilerin üzerine çıktığını düşündüğüm, ilginç bir konusu olan ve tüm bunların yanında yazarın yeni kitaplarını da okutturacağına emin olduğum bir kitap "Bir Sonraki Hayatımız."
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...uren-james.html#more
Kitap hakkında çok önemli açıklama: AŞIRI SAMİMİYETSİZ


Bu kitabı okumalı mıyım diye düşünenler size söyleyebileceğim tek şey derhal bu kitaptan uzaklaşmanız olacak. Okumanıza, o değerli zamanınızı harcamanıza değecek bir kitap değil. Okumalı mıyım diye düşünenler için bunları söylemek yeterli. Ama neden okumayalım? Nedeni ne diye soranlar için incelemeye başlıyorum.

Öncelikle bu kadar samimiyetsiz bir kitap okumamıştım. Şu face de ergen kızların konuşmaları gibi konuşan bir karakter göreceksiniz. Aynı zamanda o kitabın üstüne kim muhteşem bir aşk diye yorum yapmışsa, gerçek aşkı bilmiyormuş. Hiç gerçek aşk romanı okumamış.
Kitap 3 hayat arasında gidip geliyor. Yani bir hayatı anlatıp diğer hayata atlıyor. Zaten arka kapak yazısından da anlayacağınız gibi bu çift (samimiyetsiz çift) her dünyaya gelişinde birbirlerini buluyorlar. Üstü kapalı anlatıyorum çünkü 100 sayfaya yakın atlattım kitabı. Ve yine zamanımı harcadığım ve bir yükseliş beklediğim ama bulamadığım kitaplardan biriyle karşılaştım.

O kadar sevmedim ki Matthew ve Katherine'i isimleri aklımda kalmayacak bile, belki ilerde görürsem hatırlayayım diye yazdım. Çok nadir karşılaşıyorum böyle kötü, berbat, okunmaması gereken kitapları. Zaten bunun gibileri okuyup kitaplardan soğumayın gidin Kargalar Meclisini falan okuyun. Tavsiyeme uyun, zaman kazanın. İyi okumalar.

PS: Büyük bir hevesle başlamıştım. Altını çizecek bir sürü yer olur sanmıştım. Yanılmışım. Bu kitaba sıfır verilebilseydi, sıfır verirdim.
Kitabı şu an bitirdim ve hemen yazmak istedim. Gerçekten tek kelimeyle harikaydı. Okurken tüylerim diken diken oldu. Belki de ilk kez reenkarnasyon ile ilgili bir kitap okuduğum içindir, bilemiyorum. Kate ve Matt farklı zaman dilimlerinde, sürekli bir araya gelen ve her seferinde de farklı şekillerde ölen bir çift. İkilinin 1745, 1854, 2019 ve 2039 yıllarında yaşadıklarını parça parça anlatan roman, hem içeriği hem de olay akışıyla tüm beklentileri karşılıyor bence. Tasarımı da gözden kaçırılmayacak kadar güzel.. Ve bir de devam kitabı var. Ekimde yurtdışında yayınlanmış fakat çevirisi şu anda yapılıyor mu bilemiyorum. Umarım çok geç okumayız.
Reenkarnasyon üzerine kitap yazma fikri hayattaki en mantıklı şey gibi geldi bana kitabın arka kapağını okuduğum zaman. Gerçekten bayıldığım bir fikir ki zaten bunun üzerine yapılan filmleri de çok severim. Ancak kitapta her şey o kadar yavan işlenmiş ki size anlatamam. Aşk deseniz, kitapta samimi aşka dair hiçbir şey bulamadım. Macera deseniz, bir o sene bir bu sene allak bullak olmuş tüm geçişler... Evet, en azından sürpriz bir son bekledim ve tahmin edeceğiniz üzere o da olmadı... Ayrıca kitapta sürekli farklı yazı karakterleri, stilleri, kullanılması beni oldukça rahatsız etti. Büyük beklentiyle başladığım ve ilk sayfalarında da güzel bir kitap okuyacağım diye umutlandığımdan dolayı üzgünüm. Gerçekten tavsiye edeceğim bir kitap değil.
Hızını kaybetmeyen kendi içinde bir mizah anlayışı barındıran güzel bir kitaptı. Sonu güzel bitse de merak ettiğim birçok konu 2.kitaba kaldı maalesef.
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...uren-james.html#more
Bir Sonraki Hayatımız Kitabını bitirmiş bulunmaktayım ve hayal kırıklığına uğradığımı itiraf ediyorum. Okuyup okuyabileceğim en yavan finali yaptı kitap ki çok çok daha farklı bir şekilde bitebilirdi. Çok fazla heyecan yaratıp pat diye konuyu kapatmışlar resmen. Konusundan bahsedecek olursak eğer kitabımız üç ayrı zaman diliminde ve üç ayrı mekanda gelişiyor. Matthew ve Katherine sürekli reankarne olarak dünyaya geliyorlar birbirlerine aşık olup, dünya için tehlikeli olan bir olayı tersine değiştirip ölüyorlar (?) 1745 ve 1854 yılında yaşanan olayların mantıklı bir açıklaması varken 2039 yılında yaşanan olaylar tamamen aceleye gelerek yazılmış gibiydi. Ki ilk 150 sayfada olayların durağanlığı yüzünden kitabı yarım bırakmadıysam mükemmel sonu beklememden kaynaklanıyor. Matthew ve Katherine 'in aşkı bana "Falllen" serisini anımsattı ve reankarnasyon geçirmeme rağmen "Falllen " serisini okurken hissettiğim şeyleri hissettim. Kitapta gözüme batan diğer şeylerden biri de Matthew ve Katherine 'in çok durağan olmalarıydı 2019 yılında yaşayan Matthew ve Katherine olmasa doğru dürüst flörleşemeyeceklerdi bile. Bir Sonraki Hayatımız finali yüzünden gözümden düştüğünü söyleyebilirim, tavsiye eder miyim bilemiyorum belki sonunu seveceksiniz, o yüzden okuyup sizin karar vermeniz daha doğru olur. Sevgiyle kalın..
Kitaba puanım: 2.5-3/5
Zamanlar arası gidip gelmek biraz başımı döndürse de ilginç bir kitap olmuş. Bir aşk hikayesi okuyor ve farklı zamanlarda dönüp dönüp yeniden okuyorsunuz. Reenkarnasyon üzerine yazılmış roman düşünmenize yol açıyor. Her seferinde sevmek isteyeceğiniz biriyle karşılaştınız mı?
Bu kitabı beğenmediğim için o kadar üzgünüm ki... İlk 100 sayfası zaten allak bullak etti. Hikayeye tam odaklanmak üzereyken kesilip başka bir hikayeye başlaması ve sonunun zorlama şekilde bitmesi ve seri bile olsa ucunun olağanüstü derecede açık olması... Yer yer notlar, görsel tatta notlar için çok uğraşılmış ancak ben biraz daha anlaşılır olmasını tercih ederdim.
Kitaptan fazla bir beklentim yoktu. Ama okudukça kurguyu o kadar çok sevdim ki 2. kitabın hemen çıkmasını istedim.Konuşma balonlarının olduğu bölümler zaten beni benden aldı. Çok komik ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir kitap. hepinize tavsiye ediyorum.
Kitabın ne arka kapağını okudum ne de konusuna baktım, ani bir kararla başladım okumaya ve konusunu beğendim. Daha önce bu tarzda bir roman okumamıştım, reenkarnasyon konusu kurguya keyif katmış ve oldukça eğlenceli bir yazım dili var.

Eleştirdiğim kısımlar ise; bazı yerlerde beynimi zorlaması -anlatımıyla alakalı- ve kesinlikle kitabın sonu. Bir ben mi anlamadım sonunda neler döndüğünü yoksa yazar bilerek mi böyle kafa karıştırdı ikinci kitap için bilemedim.

Konusuna gelecek olursak: Kate ve Matthew zaman çizgisinde farklı zamanlarda birlikte olmaları kaderlerinde olan bir çift. Her bir araya gelişlerinde de bir amaca hizmet ediyorlar ve birbirlerine deli gibi aşıklar. Spoiler vermeden konusu hakkında söylenecek başka bir şey yoktur herhalde.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren James
Unvan:
Bilimci, Yazar
Doğum:
Birleşik Krallık, 1992
Ortaokul sırasında yazmaya başladı, çünkü tarih boyunca birbirine aşık olmuş bir çift hakkında düşünmeyi bırakamadı. Hâlâ üniversitede iken 21 yaşında romanın haklarını sattı. Next Together serisi, Eylül 2015'te İngiltere ve Avustralya'daki Walker Books tarafından yayınlandı.
Lauren, İngiltere, Nottingham Üniversitesi'nden 2014 yılında mezun olduktan sonra Kimya ve Fizik bölümünü okudu.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 141 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 87 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.