Leon Denis

Leon Denis

Yazar
8.0/10
4 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
88
Gösterim
Adı:
Leon Denis
Tam adı:
Léon Denis
Unvan:
Filozof
Doğum:
Tours, Fransa, 1 Ocak 1846
Ölüm:
Tours, Fransa, 12 Mart 1927
"Niçin birilerine zenginlik ve sürekli mutluluk;diğerlerine fakirlik ve kaçınılmaz mutsuzluk? Niçin birine güç,sağlık,güzellik; diğerine güçsüzlük,hastalık ve çirkinlik? Peki ölü doğmuş çocuklar ve beşikten itibaren ıstırap çekmeye mahkum olmuş çocuklar için ne diyeceğiz? Eğer bireysel hayat sadece dünya üzerindeki hayat ile başlıyorsa ve bu hayattan önceye ait hiçbir şeyimiz yoksa bu adaletsiz farklılıkları açıklayacak hiçbir verimiz bulunmayacaktır. Günümüz dinlerinin ve felsefelerinin hepsi bu kader sorununa toslayıp kalmıştır"
Toplum birleşip tek bir ortak amaca yöneldiğinde karşı konulamaz bir güç merkezi oluşturan bir iradeler topluluğudur.
Ve dünya tarihi, ruhun ıstırap vasıtasıyla kutsallaştırılması ayininden başka bir şey değildir. O olmadan tam erdem de olamaz, övünce de...
Yetenekleri en soylu kullanma biçimi şüphesiz, bir sürü yara ve çirkinliklerinin yanı sıra, bir sürü umudu ve verilmiş büyük sözleri de bulunan bu uygarlığı, bu insan toplumunu hayır ve güzelliğe kavuşturma anlayışıyla büyütmeye, geliştirmeye çalışmaktır.
Ey insanoğlu, çevrende, üzerlerine merhem konulacak yara, giderilecek ağrı, teselli edilecek acı var mı, yok mu diye araştır ve gereğini yap!
Kendimizi daha besleyici, daha özlü eserlere, hayatın derin yasaları konusunda bizi aydınlatabilecek ve tekamülümüzü kolaylaştıracak her şeye verelim.
Dünya hayatı şer güçleriyle hayır güçleri arasında sürüp giden bir çatışmadır. Her yiğit ruhun vazifesi savaşa katılmak, bütün gücünü, bütün eylem araçlarını seferber etmek, başkaları için karanlık yollarda sallanmaya devam edenler için dövüşmektir.
Biz Tanrı'ya doğru ne kadar yol almış olduğumuzu varlığımızda birikmiş halde bulunan sevgi toplamina bakarak ölçebiliriz.
142 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Edebi bir dille yazilmis, ruhsal güçleri geliştirme rehberi niteliginde bir kitap. Yazari arastirmadim ama kullandigi uslup nedeniyle Teozofi ekolunu izliyor gibi geldi... Varoluş ızdırabini herkesin yaşadığını ve bunun tekamul icin gerekli bir kosul oldugunu ama bunu sabir ve tevekkulle asarak yuksek mertebelere cikilabilecegini, bu dunyada varolma amacinin ise surekli ve sık tekrarlanan meditasyon, içe dönüş ve murakabe gibi calismalarla ( ki ben buna namaz ve zikiri de dahil ediyorum) zihinsel ve tinsel dengeye erisilebilecegini ve amaca ulaşmiş olma hali ile de tekamul ederek ruhun madde sinavini verecegini ve hem bu dunyada hem de öte alemde huzuru bulacağımızı anlatiyor... Motive edici, cesaret verici ve tekrar tekrar okunulasi tavsiye edecegim bir eser!
206 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Spiritüalizm öğretisinin önemli isimlerinden birisi olan Leon Denis reenkarnasyon ile ilgili yapmış olduğu çalışmalarını kitapta toplamış ve reenkarnasyonun var olduğunu farklı ülkelerde konunun uzmanlarınca yapılmış deneylerle kanıtlamaya çalışmıştır.
Devamı : https://www.kitapofisihakan.com/arastirma/kader-sorunu/

Yazarın biyografisi

Adı:
Leon Denis
Tam adı:
Léon Denis
Unvan:
Filozof
Doğum:
Tours, Fransa, 1 Ocak 1846
Ölüm:
Tours, Fransa, 12 Mart 1927

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.