Levent Günaydın

Levent Günaydın

Yazar
8.3/10
14 Kişi
·
19
Okunma
·
9
Beğeni
·
342
Gösterim
Adı:
Levent Günaydın
Unvan:
Yazar
Doğum:
Batman, Türkiye, 1997
1997 Batman doğumlu olan yazar. Cengiz Topel İlk ve Ortaokulu ‘ndan mezun olduktan sonra liseyi babasının tayini sebebiyle İskenderun Anadolu Lisesi ‘nde okudu. Liseyi bitirdikten sonra Muş Alparslan Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği ‘ni kazandı. Şu sıralarda öğrenim hayatını devam ettiriyor. Aynı zamanda üniversitenin Fen Bilimleri Dergisi ‘nin ve Stem Konferansı Grafik, Tasarımı ve Dizgicisi olarak çalışıyor. Kısacası normal ve sizden farklı olmayan bir hayata sahip biri.
İnsanların neden yemek fotoğrafı paylaştığını sorguluyoruz ancak onlara ayıp olmasın diye de paylaşımlarını beğeniyoruz değil mi? Bu da o insanlarda, şayet paylaşımların beğeniliyorsa bir daha paylaşmalıyım duygusu oluşturuyor.
110 syf.
·9/10
Kitabın sahibi sitemiz yazar - okurlarından değerli kardeşim Levent Günaydın sağolsun kitabı çıkınca beni de düşünerek imzalayıp ilk göz ağrısını, bu değerli kitabını gönderdi. İlk başta kitap kapağındaki Arapça yazıları görünce korktuğumu itiraf edeyim. Ben Arapça kitap nasıl okuyabilirim diye düşündüm. Ancak hiç korktuğum gibi olmadı.

Kitaba gelirsek birkaç kelam etmek istiyorum. Kitap, adı üstünde yazarı gerçekten benim gibi hissettirdi. Kitap hikaye kitabı olarak geçse de benim için hikayeden çok bir kişisel gelişim kitabı oldu. Bu yönüyle çok beğendiğim bir kitap oldu.

Günlük hayatımızda bizzat yaşadığımız çevremizdeki insanlardan gördüğümüz olaylar, ve bu olaylara verdiğimiz veya veremediğimiz tepkiler çok güzel mesajlarla desteklenerek hikayeler oluşturulmuş. Hikaye dediğime bakmayın. Herbiri hepimizin muhakkak yaşadığı gördüğü durumlar ve insanoglunun verdiği tepkileri anlatan gerçek yaşam kesitleriydi.

Hayatımızın her döneminde çeşitli insanlarla çeşitli zorluklarla karşılaşmamız olası bir durum. İşte bu zorluklarda neler yapıyoruz, neler yapmamız gerekir veya neler yapmamamız gerekir diye düşünmemi sağladı bu kitap.

Kitabı okuyacak olanlara ve dahi tüm insanlara vermek istediği mesajları çok güzel iletmiş. Bazı eksik yönleri olsa bile ilk kitap için göz ardı edilebilir bir durum. Ben başarılı buldum. Kendisini tekrar tebrik ediyorum.
110 syf.
·2 günde
Öncelikle kitabın yazarı Levent Günaydın'a ve bana ulaşmasında aracılık edenAyhan GÜVEN'e teşekkür ediyorum.
Kitaba gelirsek, iyi yönlerden başlayalım, yaklaşık 1 saat içerisinde bitirdim bu akıcılığın nedeni sanırım yazarın samimi bir dil kullanması olmuş. Kitap içinde birkaç hikaye barındırıyor. Bunları sonunda ufak ayrıntılarla birleştirmesi ise okumayı keyiflendiriyor. Ayrıca hikaye sonlarının Ayet ve Hadisler ile desteklenmesi de ayrı bir güzel olmuş. Bir hikayede kullanılan gerçeklik payı da mizahi öge katmış(okuyanların yüzündeki hafif tebessümü görür gibi oldum :))
Kötü yönlerine gelelim hikayeler sona doğru açılıyor baştakilerin kurgusu biraz daha zayıf kalıyor ve yazım, noktalama işaretlerinde de bazı yanlışlıklar olmuş. Bunlarun yazarın acemiliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Zamanla düzelecektir.
En etkilendiğim yanına gelirsek banka kuyruğundaki Zeynep'in verdiği cevap. Ben olsam o kadar iyi niyetli davranmazdım açıkçası.
Sözümü sonlandırırken yazara bir kez daha teşekkür ediyorum ve yeni kitaplarında başarılar diliyorum.
110 syf.
·30 günde·8/10
Kitaba Geçmeden Kitap Şuan KitapYurdu Dr Idefix Kitapsec ve Babilde Satışı başladı.Ve Sizlerin Önyargılarınızı- Ertelediğiniz Planları-Üşengeçliğinizi-Ölümden Kaçışınızı ve daha nice altbaşlıklı hikayelerinizi size anlatan bu kitabın videosunu izlemelisiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=EmhFxXBKfD8
Kitabın yazarı olarak değil okuyucu gözüyle inceleyeceğim ve bence kitap 10 üzerinden 8'lik (kendi kitabım diye 10 vermem doğru değil hakkı neyse onu vermeliyiz :) Ancak ben kitabı sürekli okuduğum ve yazdığım için baymış olabilir. Ancak sizler için 10 da olabilir ve inşaAllah 10 rakımınıda burda çokca görürüz. Kitaba gelecek olursak Dediğim gibi sizleri sizlerin hikayesiyle size anlatan bir kitap. Çok aşırı bir dini kitap beklemeyin arapça yazı olduğundan dolayı. Bu kitap normal hikayeler anlatıyor okuyucu sıkmadan okuyacak şekilde ve ufak dini motifler içeriyor mesela. Makyaj yapan bayanlar yada yapmayanlar, istediği bölümü seçemeyip baskı alan çocuklar yada baskı yapan ebeveynler,bir aksiyon içerisinde ölümden kaçışın ortasında kalan biri (Çoğumuz ölümü istemeyerek ölümden kaçmış sayılmıyor muyuz ?), Bir Öğretmen ve öğüt hakkındakiler. Önyargılarmız, Sosyal medyamız daha nice alt başlıklarla dolu olan bir kitap. Kitap içeriğinden bahsetmek istemiyorum her hikaye kısa bu yüzden spoiler etmiş olurum. Ancak Hikayeler Bizim kültürümüze uygun ve az bir şekilde içinde kritik noktalarında yedirilmiş Dini motifler (ayet -hadis-kısa vb) var. Belkide bu size İnsan Neyle Yaşar? dan tanıdık geliyordur. Ancak orada İncilden alıntılar var ve bize uzak bir kültür bizim kitabımızda ise bizlerin hikayeleri var. İnşaAllah en kısa zamanda alıp okuma fırsatınız olur. ve incelemelerinizi görürüm. Kitapta hatalar var mı var. baskıdan kaynaklanan benim cümle düşüklüklerim, editörün gözden kaçırdığı yazım hataları tabi ki var inşaAllah gözünüze çok gelmez bu hatalar ve sizi rahatsız etmez . İnşaAllah ilk basım iyi bir sürede biter ikincisine geçince tüm hatalar düzeltilmiş olur. Hatasız olmaz tabiki yine hatalı bir kitaptır Dünyada tek hatasız bir kitap var bizde ona zaten yaklaşamayız :) Rabbim Gönlünüze Göre versin inşaAllah okuma fırsatı bulurunuz. Kitabı bazı kişiler önceden okuma fırsatı olmuş olacak( ya yapım aşamasında yada Muş'ilinde bulunduysa kitaplar öncelikle bize geldi. Birde Bir kaç Bizi kırmayan ve kitabı kabul eden arkadaşlarımız var inşaAllah en kısa zamanda onlarında incelemelerinde burada görürüz,bir kaç kişi de özelden okumalarını rica edecem inşaAllah onlarda kırmaz bizi :) (kitabı yazmaya başladığımı okuma tarihi komple taslağı bitirmemi de okumayı bitirdiğim hali olarak kayıt ediyorum siteye :)
110 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Yazar aynı zamanda benim kuzenim olur. Hikayelerinden birinde benim ismimi kullanıp çok az yer vermesi ve Oktay adlı kişiye daha çok yer vermesi, oldukça düşündürücü ve kan davasına sebebiyet vermektedir :D
İlk defa kitap yazan bu kardeşimizin yazım yanlışlarına, iyi yöndeki tecrübesizliğine çok takılmamak gerekiyor. Kitabın başlığında da dediği gibi kitabı gerçekten bizler yazmışız. Günlük hayatımızda başımızdan geçen olayları kaleme döken yazar, hayatın akışına kendimizi kaptırmış olmamızı, gaflet içinde oluşumuzu, ölümün an ve an peşimizde oluşunu unuttuğumuzu, şükür etmeyi bıraktığımızı işlemeye çalışmıştır. Ufak tefek yazım hataları olması dışında dili sade ve güzeldi. Yazarın yazım biçiminde fark ettiğim bir şey var. Kurgusal yeteneğini bilim - kurgu veya polisiye türlerinde devam ettirmesi, o tarzlara yoğunlaşmalı. Bu kitabı, hayat devam ederken kendimize hep sorduğumuz "biz nereye gidiyoruz" sorusuna kendi bakış açısını kullanarak cevap vermiş olması açısından size de tavsiye ediyorum. İlk kitabı olduğu için ona yapıcı ve yol gösterici eleştirilerde bulunmanızı ümit ediyor, ve yazarlık yolunda başarılar diliyorum.
110 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Her zaman okuduğum kitabın son sayfasına yaklaşırken keşke bitmeseydi dediğim olmuştur. Bu eşsiz eser için de öyle diyebilirim. Çünkü ilk sayfasından son sayfasına kadar farklı konuların hikayelerin ele aldığı ve bununda beni etkilediğini söylemek istiyorum. Eserde anlatılan dört hikayeden dersler çıkarmamız gerektiğini tespit ettim kitabı okurken. İlk hikayede şükrümüzü her daim eda etmemiz, ikinci hikayede bugünün işini yarına bırakmamamız gerektiği, üçünçü hikayede aile içindeki huzuru sağlamamız ve yaptığımız hayr işlerinde böbürlenmemek ve son hikayede ise bir şey kolay bile olsa onu hafife almamamız, iyi yerlere gelebilmek, hayatımızı güzelleştirmek için çaba sarf etmemiz gerektiğini dile getiren yazar Levent Günaydın'a çok teşekkür ediyorum. Rabbim kaleminize güç kuvvet versin inşallah.
İmzalı kitapların bende ayrı yerleri vardır. Bu eserde benim için öyle ve kitabın heybemi güzelleştireceğine inanıyorum. Allah razı olsun. Dua ve selamet..
110 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Bu kitabın yazarı biziz sahiden ..
Dört farklı hikayeden oluşan kitap , her bir hikayeyle bir hayat dersi bir nasihat veriyor bizlere aslında . Ayetlerle taçlandırılan hikaye sonlarına geldiğinizde , kendinizi içsel sorgulamanın içinde buluyorsunuz . Bir kitabı iyi yapan , kişiye farkındalık kazandırmasıdır , bu kitap bu tezi fazlaca savunuyor ; beni en çok cezbeden yönü belki de bu oldu .
Levent Günaydın ; henüz çok genç bir yetenek . Samimi bir yorum yapmak gerekirse hepsinden önce cesaretinden ötürü takdire şayan bir Kardeşimiz . Henüz yayımladığı ilk kitabı olması dolayısıyla eserinde ufak tefek eksiklikler mevcut olsa da , bu asla eserinden ve eserinin lezzetinden bir parça kaybettirmiyor , bilakis eseri daha çekici kılıyor .
Genç bi yazar olmasına karşın, eseri ; bugün dünyada yayınlanmakta olan birçok eseri deyim yerindeyse sollayacak durumda . Gerek duygu yükü , gerek dilinin akıcılığı ve gerekse verdiği mesajlar noktasında istifade edilmeye değer bir kitap . Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum :)
110 syf.
·Puan vermedi
Cok akıcı mukkemmel bi kitaptı.
Hic bitmesini istememistim.
İçindeki olaylar cok etkilemisti beni.
Alıp okuyacağınız ve hayatta bezı seylerin farkına varacağınız bi kitap.
(Mükemmel)
110 syf.
·Beğendi
Kitabı yazım aşamasındayken inceleme, okuma ve beğenme imkanı buldum :)
Yazar bu kitap ile bize ne anlatmak istemiş yani bu kitabı okuyunca ne olacak derseniz vereceğim cevap şu olur, yazarın amacı hayat içinde aslında her zaman yanımızda yakınımızda olan ve görmekten kaçındığımız bazı gerçekleri gözümüzün önüne getirip göstermek istemiş bunu da güzel bir üslup ile dile getirmiş. (Ölüm gerçeği, ahiretin varlığı gerçeği gibi) Bunu yaparkende okuyucuyu sıkmamış kısa ve öz yazıp bu konuda uyarıcı mahiyette olan bazı ayet ve hadislerden yararlanmış. Kitabı okurken bazen yüzümüzü gülümseten bazen duygulandıran bazen de öğüt veren bir eser olduğunu göreceksiniz.
Ben kitabı faydalı buldum, okumanızı, incelemenizi tavsiye ederim.
110 syf.
·2 günde·6/10
Günümüzdeki kitapların en büyük sıkıntısı hadis ve ayetlere yeterince yer vermemeleri ve her cümleyi dünyaya yönelik mutluluk için bize aktarmaları. Bu kitapta ayet ve hadisler çok güzel kendine yer bulmuştu. Belki çok haddim değil ama kitaptaki olayları işleyiş tarzı yazarımızın, biraz daha edebî ve sanatsal olabilirdi. Onun dışında olaylar hayattandı ve etrafımda da gördüğüm seyleri kitaptan okudum.
Kitapla kalın :))

Yazarın biyografisi

Adı:
Levent Günaydın
Unvan:
Yazar
Doğum:
Batman, Türkiye, 1997
1997 Batman doğumlu olan yazar. Cengiz Topel İlk ve Ortaokulu ‘ndan mezun olduktan sonra liseyi babasının tayini sebebiyle İskenderun Anadolu Lisesi ‘nde okudu. Liseyi bitirdikten sonra Muş Alparslan Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği ‘ni kazandı. Şu sıralarda öğrenim hayatını devam ettiriyor. Aynı zamanda üniversitenin Fen Bilimleri Dergisi ‘nin ve Stem Konferansı Grafik, Tasarımı ve Dizgicisi olarak çalışıyor. Kısacası normal ve sizden farklı olmayan bir hayata sahip biri.

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 19 okur okudu.
  • 33 okur okuyacak.