Leyla Polat

Leyla Polat

Yazar
7.7/10
3 Kişi
·
9
Okunma
·
1
Beğeni
·
108
Gösterim
Adı:
Leyla Polat
Unvan:
Yazar
~~~ÇIĞLIKÇI SEBAHAT~~~
" Çığlıkçı sebahat yaradanakul.Acınız acımızdır.Siz yorulmadan sizin naminiza , ağlayarak , ağlatarak ölüleriniz vuslata uğurlanır ," kelimelerinin yer aldığı afili kartvizitini bastırdı.
Ağızlarını yaya yaya heba ettikleri Türkçe'yi , yeni bir lisan icat edip dünya dillerine katkıda bulunmuş havasıyla konuşan kızlar vardı etrafında.Burunlarında et varmış gibi genizden, "Aman yarebbim ivreennç.Kirpi bileem yanında pamuk kalııır," diye bağırıp" Garçektaan bean aklimla hareket ederim, aklım burdan tüy diyooo," vecizesiyle onun bulunduğu ortami terk etmeseler, her şey daha kolay olabilirdi.
-Oğlum sinir oluyom şuna.Havaya bak.
- Boş veeeer her şey parayla mı la, bi tane seveni yok mahallede.
- Yav seveni napacam, öyle bisikletim olsun mahalle düşman olsun.Hemde kırmızı lan.
Ruhumu okşayan ağdalı seslenmeleri hoşuma gitmiyor değildi.Revnak-ı aşkım, devr- i dil aram, şuh-u ahvalim hitaplari karşısında bozuntuya vermeyip oy aşkım ne kibarsın, desem de elimin altında muhakkak bir sözlüğüm olurdu.
102 syf.
·Puan vermedi
#okudumbitti
#leylapolat
#korkuyorsamsebebivar
#102
sayfa
Selam canlar. Gergin ve ürperti dolu okuma maratonuma bir ara verip mizahi öykülerin yer aldığı Leyla Polat'ın korkuyorsam sebebi var ile soluklanayım dedim. Kitabın arka kapak tanıtımında şöyle diyorkorkuyorsam sebebi var hayatın parlatmaya tenezzül etmediği karakterlere spot ışıklarını çeviriyor. Ortaya çıkanlar görüldüklerinden habersiz, tuhaf ve gülünç yaşamlarını sekteye uğratmadan sürdürmeye devam ediyorlar..
"Yapacağın işte en iyisi ol" oldukça iddaalı bir cümle değil mi? Arkasından babamın ilkesiydi diye tamamlanmış hikayede. Ben bazen kurguya gerçeklik katıp kaptırıyorum kendimi ve bu cümleyide iç sesim şöyle tamamlıyor ister istemez " el iyisi olmak için çaba göster. Başaramasan da çabaladım dersin.."
22 öykünün yer aldığı eserde sanırım aklıma yer eden hikaye korkuyorsam sebebi var oldu.. İğne yaptırmaktan korkan çokkk sevdiğim birini anmama sebep oldu. Sanırım onun etkisi.. Soluklanmak ve biraz mizahi birşeyler okumak isteyenler için okunabilir bir eser. Sevgiyle ve kitapla kalın

Yazarın biyografisi

Adı:
Leyla Polat
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.