Luca D'andrea

Luca D'andrea

Yazar
8.5/10
4 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
39
Gösterim
Adı:
Luca D'andrea
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bolzano, İtalya, 1979
Zengin insanlar suçluluk duygularından kurtulmanın tek bir yolu olduğunu düşünürler.
"Para vermek."
""Hayatımda çok ölüm, çok yaralı gördüm. Parçalanmış organlar da gördüm. Oğlunun bacağını sırtlanmış dağdan inen babalar gördüm. Kafaları bir kayaya çarpıp yarılmış babalarını kurtarmam için diz çöküp yalvaran çocuklar gördüm. Yer çekiminin dört yüz metreden aşağı düşen bir cesede yaptıklarını gördüm. Ben şahsen bir çok kere ölüm tehlikesi atlattım. Ölümün nefesini ensemde hissettim. Seni alıp götüren güçlü bir rüzgâr gibi. Ama o gün, Bletterbach'ta elinde baltası olan ve vahşi gözlerle bana bakan gerçek bir devdi."
"O dönem sinema yoktu. Televizyon da. Ve Stephen King de."
"Sadece yanlış yorumlanmış ve doğru düzgün anlaşılamamış olan İncil. Uzun kış geceleri."
"Atalarımız dağları tanıyordu. Atalarımız taşlara tapıyor, buza lanet okuyordu. Onların zamanında bizim bugün göklere çıkardığımız adalet yoktu. Esir doğulup esir ölünüyordu. Açlık ve susuzluk içindeydiler. Çocuklarının hayvanlar gibi öldüğünü gördüler. Onlara toprağa gömüp hayatta kalacaklarını umarak yeni çocuklar doğurdular."
456 syf.
·Puan vermedi
Romanı elime aldığımda; goodreads puanı düşük acaba almakla hata mı ettim diye düşünürken, okumaya başlayınca kendimi sayfaları heyecanla ve büyük bir merakla çevirirken buldum. Olayların gidişatı, anlatıcının 30 yıl önce işlenen cinayetlerin kendine saplantı haline getirmesi ve finalin umulanın aksine bambaşka bir şeyle bitmesi...
Yazar her sayfasını ağır ağır, dokuyarak yazmış. O kadar güzel tasvirlemiş ki her şeyi, kitabı okurken gözünüzde canlandırıyorsunuz her detayı. Sanki kitap okumadım, tv karşısına geçip izledim.
Akıp giden bir anlatım ve heyecan dolu sırlarla hiç bitmesin istediğim kitaplardan.
456 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
15 Eylül 2013 bir belgesel çekimi için gittigi Siebenhoch'da kurtarma ekibi ile birlikte bir tursti kurtarmaya giden Salinger ölümden son anda kurtulur ve ne yazikki ondan başka kurtulan olmaz. Kendini suçlayan genç senarist kasaba halkı tarafından katil olarak adlandırılır. New York' dan eşinin büyüdüğü dağın eteklerindeki kasabaya gelen genç adam bu kaza sayesinde 28 Nisan 1985 de yaşanan Bletterbach katliamını öğrenir. Evi, Kurt ve Markus'un vahşice öldürülmesinin ardından gelen intiharlar ve cinayetler. Tüm kasabayı hatta eşini bile karşısına alan Salinger bu olayın peşine düşer ve yer altı tunellerine Canavar'i aramaya gider. Katilin kim olduğunu bulmaya çalışırken eşinin ailesine ait sırları da öğrenir. Acaba katil kim Canavar mi iş adamı Manfred Kagol mu yoksa Oscar Gunvard mi? Acaba katil hala pusuda bir fırsat daha mı bekliyor?

Yazarın biyografisi

Adı:
Luca D'andrea
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bolzano, İtalya, 1979

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.