Luca D'andrea

Luca D'andrea

Yazar
8.5/10
4 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
30
Gösterim
Adı:
Luca D'andrea
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bolzano, İtalya, 1979
Zengin insanlar suçluluk duygularından kurtulmanın tek bir yolu olduğunu düşünürler.
"Para vermek."
Çünkü Moses Ploner’nın dediği gibi: “İmkansız olan yalnızca yapmayı beceremediğin şeydir.”
""Hayatımda çok ölüm, çok yaralı gördüm. Parçalanmış organlar da gördüm. Oğlunun bacağını sırtlanmış dağdan inen babalar gördüm. Kafaları bir kayaya çarpıp yarılmış babalarını kurtarmam için diz çöküp yalvaran çocuklar gördüm. Yer çekiminin dört yüz metreden aşağı düşen bir cesede yaptıklarını gördüm. Ben şahsen bir çok kere ölüm tehlikesi atlattım. Ölümün nefesini ensemde hissettim. Seni alıp götüren güçlü bir rüzgâr gibi. Ama o gün, Bletterbach'ta elinde baltası olan ve vahşi gözlerle bana bakan gerçek bir devdi."
Bir çocuğun ağzını sulandırmanın en iyi yolu ona pasta yemeyi yasaklamaktır.
"O dönem sinema yoktu. Televizyon da. Ve Stephen King de."
"Sadece yanlış yorumlanmış ve doğru düzgün anlaşılamamış olan İncil. Uzun kış geceleri."
Romanı elime aldığımda; goodreads puanı düşük acaba almakla hata mı ettim diye düşünürken, okumaya başlayınca kendimi sayfaları heyecanla ve büyük bir merakla çevirirken buldum. Olayların gidişatı, anlatıcının 30 yıl önce işlenen cinayetlerin kendine saplantı haline getirmesi ve finalin umulanın aksine bambaşka bir şeyle bitmesi...
Yazar her sayfasını ağır ağır, dokuyarak yazmış. O kadar güzel tasvirlemiş ki her şeyi, kitabı okurken gözünüzde canlandırıyorsunuz her detayı. Sanki kitap okumadım, tv karşısına geçip izledim.
Akıp giden bir anlatım ve heyecan dolu sırlarla hiç bitmesin istediğim kitaplardan.
Blogumdan alintılama yapiyorum.Spoi içerir.Lanetli bir dağda yıllarca önce işlenmiş üç cinayet ve karda yürüyüp iz bırakmayan bir katil ile güzel bir gerilim romanı. :) Bir belgeselci olan Jeremiah,eşi ve beş yaşındaki kızlarıyla lanetli bir dağ olan İtalya’nın Dolomit Dağının yamacına taşınırlar.Oranın yerlileri tarafından kurulan arama kurtarma rakibine belgesel çekmek için katılır ve çekim sırasında Jeremiah hariç herkes ölür.Jeremihah hastaneden çıktıktan sonra yaşadığı vicdan azabıyla yaşamaya çalışırken tehlikeli olduğu kadar görkemli olan Blerterbach Vadisine ziyarete gittiğinde buradaki cinayetleri öğrenir.İnsan mı toksa vahşi bir hayvan mı olduğu bilinmeyen bir şey tarafından mı işlenmişti bu cinayetler?Jeremiah,vicdan azabından ve depresyondan kurtulmak için bunu şans olarak görür ve onu araştırmaya başlar.Fakat kasabalılar,bu işin peşini bırakması için Jeremiah’ı tehtid ederler.Ama Jeremiah bu tehtidlere aldırmayarak bu sırrı çözmeyi kafaya koymuştur.Ve derin yanını fark edince daha da araştırmaya başlar.Ta ki korkunç gerçeğe ulaşıncaya kadar.Peki Ya bu derin yanı neydi?İşin gerçek yönü neydi?Ve katil kimdi?Daha fazla spoi vermeden okumanızı tavsiye ederim.Keyifli okumalar. :)
15 Eylül 2013 bir belgesel çekimi için gittigi Siebenhoch'da kurtarma ekibi ile birlikte bir tursti kurtarmaya giden Salinger ölümden son anda kurtulur ve ne yazikki ondan başka kurtulan olmaz. Kendini suçlayan genç senarist kasaba halkı tarafından katil olarak adlandırılır. New York' dan eşinin büyüdüğü dağın eteklerindeki kasabaya gelen genç adam bu kaza sayesinde 28 Nisan 1985 de yaşanan Bletterbach katliamını öğrenir. Evi, Kurt ve Markus'un vahşice öldürülmesinin ardından gelen intiharlar ve cinayetler. Tüm kasabayı hatta eşini bile karşısına alan Salinger bu olayın peşine düşer ve yer altı tunellerine Canavar'i aramaya gider. Katilin kim olduğunu bulmaya çalışırken eşinin ailesine ait sırları da öğrenir. Acaba katil kim Canavar mi iş adamı Manfred Kagol mu yoksa Oscar Gunvard mi? Acaba katil hala pusuda bir fırsat daha mı bekliyor?

Yazarın biyografisi

Adı:
Luca D'andrea
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bolzano, İtalya, 1979

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.