Lynn Slaughter

Lynn Slaughter

Yazar
8.8/10
22 Kişi
·
26
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Lynn Slaughter
Unvan:
Yazar
"Keşke hayatımızdaki pislikleri, onlardan bir daha haber almamak üzere uzaya yollayan bir "Fırlat" butonuna basabilsek. Bu benim favori hayalim." ️
Belki kendi problemimi çözemiyordum, ama sadece birkaç saatliğine de olsa başkasının problemlerinde kendimi kaybetmek kesinlikle iyi hissettiriyordu."
"İnsanların âşık olduklarını iddia ettikleri insanlara, nasıl bu kadar acımasızca davranabildiklerini anlayamıyorum. Anlamak için ne kadar çok şey okusam da hala çok anlamsız,çok delice geliyor"
"Sadece.... Artık hiç konuşmuyoruz, birlikte hiç zaman geçirmiyoruz. 'Biz' i özledim."
"Biz diye birşey yok. Çocuk değiliz artık. Aynı anne babaya sahibiz, çok benziyoruz ama o kadar."
#bookstagram#booksphotography#bookshelf#bookstagrammer
Lynn Slaughter
Sayfa 47 - Puslukitap
"Barcarolle'nin açılış notalarını çalarken onu inceliyordum.Güzeldi.Müziği kadar değil ama yakın. Siyah bukleleri sirtinsn aşağıya dökülüyordu. Kendini müziğin güzelliği gücünde kaybetmiş şekilde ritimle salınıyordu."
#kitapalıntı

Ben kafasını salladı. Sonra bana göz kırptı. Duygularını incitmek istemiyorum, ama olsa olsa en yakın arkadaşımın büyük annesi kadar tehlikeli görünüyorsun.
Senin,evde böcek yakaladığında onu öldürmek yerine dışarı atan insanlardan biri olduğunu düşünüyorum.


#vusatinkitapaskiileosenolmaliydinkitabiniokuyoruz
Vuslat teki
@sosyaledebiyatdergisi
@pusluyayinları
#alinti
#kitap #edebiyat #kitaptavsiyesi #book #kitapoku #booklover #okuma #bookworm #booklovers #tavsiyekitap #kitapheryerde #kitapaşkı #kitapkurdu #kitapsever #kitapokuyorum #kitapkokusu #roman #like4likes #likeforfollow #like #likelike #likeforlike  #like4follow #likes #bookphotography #bookstagram #osenolmaliydin
Lynn Slaughter
@vuslatin_kitap_aski @sosyaledebiyatdergisi @pusluyayinları
280 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Aynı anne babayı aynı odayı paylaşsalar da aslında bambaşka ikiz kardeşlerdi onlar. Piyono çalmakta başarılı olan Moura
Clara 'nın da aynı alanda olmasını ona eşlik etmesini istemişti. Aileside böyle olmasını istesede Clara köşe yazarı olmayı istiyordu. Hayat onlar için planları çoktan yapmıştı aslında. Tavsiye ederim Kitapla kalın.
280 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
#okudumbitti️ #kitapyorum
#osenolmalıydın ️ 287 Sayfa

"Belki kendi problemlerimi çözemiyordum, ama sadece birkaç saatliğine de olsa başkasının problemlerinde kendimi kaybetmek kesinlikle iyi hissettiriyordu. Yazı yazarken, sanki Moura'nın ölümü yüzünden hissettiğim öfke, suçluluk duygusu ve kederi küçük bir odaya itip, ışıkları söndürüp kapıyı kapatabiliyormuşum gibi hissediyordum."
.
Herkese Merhaba
️ Bugün sizlere harika bir polisiye kitabı bırakıyorum. Kitabı elime aldığımda aşk hikayesi okuyacağımı sanmıştım ama yanılmışım.
️ Farklı özelliklere sahip ikiz olan kız kardeşler Clara ve Maura. Beş ay önce evde kimsenin olmadığı sırada Clara odasında müzik dinlerken, Maura çok sevdiği piyanosunun başında cinayete kurban gider. Arkadaşları ve ailesi tarafından kız kardeşinin ölümünden sorumlu tutulan Clara kendini kötü hissetmeye başlar. Tüm bunlar olurken Clara anonim bir şekilde okul gazetesinin tavsiye köşesini yazar. Bir gün mesaj gelen kutusunu açtığında isimsiz bir tehdit mesajı alır... "O SEN OLMALIYDIN... Ama bekle... Az kaldı..."
Bu mesajlardan ve çevresinin suçlamalarıdan çok sıkılan Clara kendisi araştırmaya başlar ve tam da bu sıkıntılı döneminde aşk kapıyı çalar... ️ Acaba Clara verdiği bu mücadele sonunda katil bulunacak mıydı? Ya da katil kimdi...? Ve yazarın kitabın sonundaki yaptığı ters köşe biraz tahmin etmeme rağmen başarılıydı.
️Kitabı elinize aldığınızda akıp gidiyor. Farklı bir kurgu ve sade bir anlatım olması sıkılmadan keyifli bir okuma sunuyor. Ben kitabı büyük bir keyifle okudum ve türü sevenlere kesinlikle tavsiye ederim. Okuyun efendim...

#kitaptanalıntılar
️"Akıl sağlığı harikadır, ama seni tehlikeye sokuyorsa değil."
️"Hepimiz iki tipten de özellikler taşıyoruz, ama büyük çoğunlugumuz birinden çok diğeri olma eğilimi gösteriyor"
️"Keşke hayatımızdaki pislikleri, onlardan bir daha haber almamak üzere uzaya yollayan bir "Fırlat" butonuna basabilsek. Bu benim favori hayalim." ️

.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar... Sorgulatan, düşündüren ve hayatı anlamlandıran okumalarınız olsun...
280 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Clara, ikizi Moura kadar sevilen.,istenilen, özlenilen, aranan,popüler olmamıştı hayatındaki tüm insanlar karşında. Hatta ailesinin içinde bile...
Clara nın Moura'nınki gibi bir müzik yeteneği de yoktu.
Karakterleri çok zıt bir ikiz kardeşler...
Clara gazetede köşe yazarken
Moura sadece müzik aşkıyla yaşıyordu
Tüm ilgi hep Moura'nın üzerindeydi.
Uzakları birbirlerinden..
İkizi ile evde başbaşa olduğu bir gün
Kendi odasında kulağında kulaklık varken
Aşağıda piyano sunu çaldığı sırada Moura'nın öldürülmesi tüm ailenin hayatını alt üst etti.
Herkes için ilk şüpheli tabi ki hayatı başarılarla dolu ve popüler olan ikizine rağmen onun yanında hep sönük kalan pek de anlaşamadığı Clara idi.
Peki Clara dedektifin bile kendisinden kuşkulanması karşısında tanıdığı tüm insanların "katil sensin" bakışı karşısında nasıl bir yol izleyecekti?
Yoksa herkes haklı mıydı?
Aşk herkesin hayatının merkezinde mi?
Clara köşe yazılarında kimlere derman oluyordu?
Tehdit maillerini atan kimdi ve neden?
Birçok sorunun cevabı tabi ki kitabımızda

Heyecanın hiç kesilmediği gayet akıcı bir kitap okudum sizlerde tavsiye ederim
280 syf.
·5/10
Bu kitap hakkında o kadar olumlu yorumlar okudum ki Goodreads puanının düşük olmasına rağmen yorumlara kayıtsız kalamadım ve sonunda kitabı aldım. Goodreads puanı 3,5/5

Çok basit yazılmış bir polisiye gerilim. Baştan itibaren katilin kim olduğu gün gibi açıktı ve tehdit mesajlarının kimden geldiği daha doğrusu ne sebepten geldiği belliydi. Genç okurlar eminim çok sevecektir fakat yıllardır polisiye okuyanları memnun etmeyecektir.
280 syf.
·Beğendi·10/10
#osenolmalıydın #yorum

Clara Seiberent in ikiz kız kardeşi Moura o evdeyken öldürülmüştür. Nasıl olurda duymaz, olanları görmez diye suçlu gözüyle bakılmaktadır.
Öyle ki kendi ailesi bile onu şüpheli gözüyle görmektedir.
Eskiden çok iyi anlaşan ikizler büyümeleri ile ilgi alanları da değişir. Clara yazı yazmayı severken, Moura mğziğe yönelmiştir. Araları ise kopmuştur. İyi anlaşamadıkları ve kıskandığı düşünülen Clara Moura yı öldürdü demek ne kadar kolay olur...
Tek sığınağı bir tavsiye köşesinde yazı yazmak olan Clara için e posta adresine gelmeye başlayan tehdit mesajları ile hayat bambaşka boyut kazanır.
Suçlu o görülürken aslında en çok etkilenin yine o olduğu gözden kaçar.
Rahatlamanın tek yolu ise katili bulmaktır.
Clara bir dedektif edası ile bu işin peşine düşer.
Moura nın ilişki içinde olduğu bütün herkesi mercek altına alır ve görüşmelere başlar.
Daha fazlası bu güzel kitapta...
Çok güzel ve zekice kurulmuş bir hikaye...
Okumanızı tavsiye ederim...

Vuslat teki ı moderatörlüğünde @pusluyayinlari ndan çıkan bu şahane kitabı okuduk...
280 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
“İnsanların aşık olduklarını iddia ettikleri insanlara, nasıl bu kadar acımasızca davranabildiklerini anlayamıyorum. Anlamak için ne kadar çok şey okusam da hala çok anlamsız, çok delice geliyor.”
.

.
Müzisyen bir ailenin ikiz çocuklarıydı Clara ve Moura..
Moura piyonuya Clara ise yazmaya tutkundu.
Clara üst katta müzik dinlerken ikizi Moura alt kata vahşi bir cinayete kurban gitmişti. Evde olan tek isim Clara olduğu için tüm gözler onun üzerindeydi, son zamanlarda hiç anlaşamadığı ikizini öldürdüğüne inanıyordu herkes.
Clara kendisine atılan bu iftiradan kurtulabilmek için olayı ele aldı ve tek tek Moura’nın tüm çevresiyle görüşmeye, suçlu olup olamayacakları konusunda araştırmalara koyuldu.
Peki sonuç ne olmuştu?
Clara ikizinin cinayeti ardında ki sır penceresini aralayabilmiş miydi?
.

.
Aslında kitabın kapak tasarımı ve ismi bir ‘Aşk Romanı’ olduğu izlenimini vermişti bana. Bu yüzden kitabı okumaya başladığımda bir hayli şaşırdım. Keyifli, modu yüksek, heyecan dolu bir “Polisiye/ Gerilim” kitabıydı. Ben kurgusunu çok sevdim ve başarılı buldum. Ve sonunda ters köşe oldum Tahminlerimin ötesinde bir isimli katil.
280 syf.
·Puan vermedi
Moura stüdyo evinde bilmeden katiline kapıyı açar. En sevdigi şey piyanosunun başında notalarla birlikte dans etmekti. Katili bunu biliyor ve en sevdiği şeyi yaparken bunu planlamıştı.
Içerde ise sadece Clara kulaklıkla müziğini dinliyordu.
Ama bu kötü olay sonunda ikizini etrafındaki herkes onun öldürdüğünü düşünmeye başlar.
Aylar geçer ama katıl bulunamaz.
Clara ise kendini ispatlamak için herkese tehdit mesajları aldığını ve katili aradığını söyler
280 syf.
·10/10
" Sanki kalbimin üzerine 'kırıldı tamir için kapalı' yazan bir kağıt asmam gerekiyormuş gibi hissediyorum..."
.
Müzisyen bir ailenin ikiz çocuklarıydı Clara ve Moura... Moura piyano tutkunu Clara ise yazmaya tutkun.Clara üst katta kulaklıkla müzik dinlerken Moura alt katta vahşi bir cinayetin kurbanı olmuştu ve bütün şüpheler Clara'yı gösteriyordu çünkü büyük bir kavga etmişti kardeşi ile...Sizce insanın ikizini öldürmesi için yeterlimiydi bu sebep yada başka birisi mi öldürmüştü Moura'yı işte bunun için akıcı,sizi sıkmayan son sayfasına kadar heyecanını yitirmeyen,güzel mesajlar içeren ve olmazsa olmazım Aşk'ı da okuyacağınız bir kitap ben çok beğendim o yüzden kitabı okumanızı tavsiye ederim
280 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
“Bir kere onu öldürmeye karar verdikten sonra gerisi şaşırtıcı bir şekilde kolaydı.”
Clara ve Maura birbirinden oldukça farklı özelliklere sahip ikiz kardeşlerdir. Maura piyanosunun başında ölü bulunduğunda evde sadece Clara vardır. Kardeşiyle pek iyi anlaşamadıkları için bütün gözler Clara’ya çevrilir. Hatta biricik ailesi bile onu suçlamaktadır. Bu durumdan kurtulmak için kardeşinin katilini araştırmaya başlar. Posta kutusuna düşen ve tehdit içeren mesajla da hayatı tamamen değişir.
280 syf.
·Beğendi·10/10
#Osenolmalıydın @lynnslaughter
@pusluyayinları Vuslat teki


Hani keşke bitmese dediğimiz kitaplar olur ya... İşte tam da öyle bir kitabı bitirmiş olmanın hüznündeyim ️ Kurgu olarak o kadar sürükleyici ve merak uyandırıcıydı ki, kitabın sonuna kadar acaba suçlu kim diye kendimi kemirdim Yorumlanacak, çıkarım yapacak Birçok olayın geçmiş olmasına rağmen hepsinin ortak çıktığı bir nokta.. Aile.. Evet aile de var olan iletişim, sevgi ve bağlılık bizden çocuklarımıza ve her bireye öyle yansıyor ki.. Sorunlu ve saplantılı kişilikler karşısında ne yapacağını bilememek, aile içerisinde kardeş ayrımının vermiş oldugu o kötü his ve güvensizlik... Hepsinden tatlısı tüm bu kargaşanın içerisinde yolunuza sizi anlayacak güzel bir yüreğe denk gelmeniz.. ️


Kitabın konusuna değinmem gerekirse; Clara ve Moura adında farklı alanlarda kendilerini geliştiren ve başarılı olmaya çalışan ikiz kız kardeşlerden, Clara'nın öldürülmesi ile başlıyor. Tüm gözler sürekli zıtlaşan ve anlaşamayan şüpheli olarak Moura'ya çevrilmiştir. Sebep öldürüldüğü gece ev de ikisinin olmasıdır.. Sorguya çeken polisten, annesine ve tüm çevresine kadar herkes Maura'ya cephe alınca kendine koruma alanı köşe yazarlılıgın da bulur..Tabi orada da tehditler almaya başlar. Tek başına kaldıgı bu süreçte kendisine inanan bir kalbe denk gelmesi hoş bir renk katmış bence yazıya ️️ tek başına kendi soruşturmasını yapmaya karar verir ve bakalım bu işin üstesinden gelebilecek mi ️ sonlara dogru adrenalinin iyice arttıgını itiraf edebilirim ️  Ayrıca kitabın adını duydugum da aşk diye düşünmüştüm, tabi ki yanılmışım çok keyifli bu yolculukta sizi de içine sürükleyecek güzel bir polisiye macera kitabı sizi bekliyor, okurken gerçekten keyif aldım bu tarz sevenlere kesinlikle tavsiyemdir

Vuslat teki öncülüğünde çok güzel bir okuma grubu ile gerçekleştirdiğimiz bu okuma etkinliği için teşekkür ederim ️
@pusluyayinları
@sosyaledebiyatdergisi
#vusatinkitapaskiileosenolmaliydinkitabiniokuyoruz
Vuslat teki
@sosyaledebiyatdergisi
@pusluyayinları
#alinti
#kitap #edebiyat #kitaptavsiyesi #book #kitapoku #booklover #okuma #bookworm #booklovers #tavsiyekitap #kitapheryerde #kitapaşkı #kitapkurdu #kitapsever #kitapokuyorum #kitapkokusu #roman #like4likes #likeforfollow #like #likelike #likeforlike  #like4follow #likes #bookphotography #bookstagram #osenolmaliydin

Yazarın biyografisi

Adı:
Lynn Slaughter
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 26 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.