Mahmut Varhan

Mahmut Varhan

Çevirmen
9.6/10
13 Kişi
·
35
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Ahizer
Ahizer On Müfessirin Kaleminden Hanımlara Özel Tefsir'i inceledi.
680 syf.
·1 günde·10/10
اَلْعِلْمُ كَلْ بَحْرِي = İlim deniz gibidir

İşte bu kitap da bu denizden belki bir kaşık su gibi..

Gerçekten mükemmel bi tefsir. Her babayiğidin harcı değildir birbirlerinden çok farklı noktalarda olan on müfessirin (tefsir yapan kişi) görüşlerini bir kitapta toplayabilmek.. (malum günümüzde bu alimlerin arkasından gittiğini iddia edenler, birbirlerini "sapkınlık" ile suçluyorlar.)

Birbirinden bu kadar farklı on kişiyi (örneğin Seyyid Kutup ve İbn Arabi) okumak bile bu denli zorken bunları toplamak ne kadar zordur bilemiyorum, Allah hazırlayana rahmet etsin.

Kitap yazan için de okuyan için de gerçek bir nimet.. Ama itiraf etmek gerekirse, bazen öyle anlaşılmaz bir hal aldı ki konular, okuyup geçmekle yetindim. Yinede çoğu zaman eksiklerimin ne kadar fazla olduğunu görmemi sağladı. Elhamdülillah..

Dikkatimi çeken bir husus: Kitapta Arapça grameriyle alakalı konuları yayınevi çevirmemiş. Kitabın dilini hafifletmesi için güzel bi tercih olmuş bu. Zaten Arapça'ya gramerine kadar vakıf olan, orjinal metninden de okuyabilir.

Belki ilk kez tefsir okuyacak olana ağır gelebilir (bana olduğu gibi) ama bu durum kitabı ötelemeyi gerektirmez asla. Tavsiye ederim. Hatta erkeklerde okumalı, diyebilirim. Hanımlarla alakalı ziyadesiyle konu bulunmakla birlikte "erkekleri ilgilendiren içeriğe sahip değildir" demek haksızlık olur doğrusu.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 35 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.