Manfred B. Steger

Manfred B. Steger

Yazar
8.5/10
4 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
236
Gösterim
Ulus Ötesi Şirketler birçok ülkenin ekonomik, siyasi ve toplumsal refahını etkileyen çok önemli oyuncular haline gelmiştir.
Manfred B. Steger
Sayfa 77 - Dost Kitabevi, 2. Baskı Çevirmen: Abdullah Ersoy
...küreselleşme, geleneksel siyasi, kültürel ve coğrafi sınırları giderek aşan yeni toplumsal ağların ve faaliyetlerin yaratılmasını ve mevcut olanlarının çoğaltılmasını içermektedir.
Günümüzün egemen ideolojisi olan küreselcilik, dünyadaki birçok insanın zihnine küreselleşmeye ilişkin bir neoliberal düşünceyi yerleştirmiş ve bu düşünce de güçlü siyasi kurumlar ve ekonomik şirketler tarafından sürdürülmüş ve tekrar onaylanmıştır.
Manfred B. Steger
Sayfa 153 - Dost Kitabevi, 2. Baskı Çevirmen: Abdullah Ersoy
...küreselleşmenin sunduğu fırsatlar ve ödüller eşitsiz biçimde dağıtılmakta, güç ve zenginlik, halk yığınlarının aleyhine olmak üzere, belirli bir grup insan, bölge ve şirketin elinde yoğunlaşmaktadır.
Dünya Bankası'nın Nobel Ödüllü eski baş ekonomisti Joseph Stiglitz, çalıştığı kuruluşun geliştirdiği neoliberal ekonomi politikalarını kamuoyu önünde eleştirdi... Stiglitz, gelişmekte olan ülkelere hem Dünya Bankası hem de IMF tarafından dayatılan yapısal uyum politikalarının genellikle yıkıcı sonuçlara yol açtığını öne sürmüştü.
Manfred B. Steger
Sayfa 148 - Dost Kitabevi, 2. Baskı Çevirmen: Abdullah Ersoy
Ne yazık ki, birçok küreselci, küreselleşmenin yağmacı biçimine ''insani bir maske'' takma konusunda verdikleri çeşitli güvencelere rağmen, şirketlere yönelik gündemlerinin sınırları içinde kalmayı sürdürmüştür.
Manfred B. Steger
Sayfa 180 - Dost Kitabevi, 2. Baskı Çevirmen: Abdullah Ersoy
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Manfred B. Steger
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.