Marc Dugain

Marc Dugain

Yazar
7.3/10
12 Kişi
·
21
Okunma
·
1
Beğeni
·
206
Gösterim
Adı:
Marc Dugain
Unvan:
Yazar
Doğum:
Senegal, 3 Mayıs 1957
Senegal asıllı Fransız yazar. Ödüllü ilk romanı "La Chambre Des Officiers" (Memurlar Koğuşu) , Fransa'da François Dupeyron yönetmenliğinde filmi çekilmiştir.
Amerikalı olmaktan gurur duyulacak, iyi de Vietnam'da, Güney Amerika'da, Afrika'da yaptığımız bütün o pis işleri görüp de Amerikalı olmaktan nasıl gurur duyalım biz? Bir kişi zenginlikten birazcık uzaklaşmaya kalkışacak olsa hemen komünist diye adı çıkıyor. Amerika sahtekârların cenneti, ikiyüzlülerin ve..."
Hitchcock'a hiç yaşlanmadığını söylediklerinde şöyle yanıt vermiş: Normaldir, yirmi yaşındayken de seksen gösteriyordum. Benimki de onun gibi bir şey."
İnsanlar neden yazarlar? Çoğu zaman güçlü bir kibir onları kendi mutsuzluklarından gurur duymaya ve özünde bunlar kendilerine fazla ağır geldiğinden onları insanlığın geri kalanıyla paylaşmaya ittiği için. Okurlara sahip olmak onlara, iyi niyetli insanlarla can sıkıcı bir şekilde düşüp kalkmanın rahatsızlığı olmaksızın kendilerini daha az yalnız hissetme olanağı verir. Kimi zamanda zavallı küçük yaşamlarından geriye bir iz bırakmak için yazarlar.
Empati bütün canlı varlıklara verilmiş bir şey değil. Askerlerde, politikacılarda da hiç yok ama kimse bunun için onlardan hesap sormuyor. İktidar her zaman empatisi olmayan erkek ve kadınların elinde bulunuyor.
Marc Dugain
Sayfa 329
"Eğer sana bir tavsiyede bulunmama izin verirsen,başkalarından uzak dur derim. Onlara bağlanmamaya çalış. Sana verebilecekleri çok az şey,senden alabilecekleri çok fazla şey var çünkü."
Marc Dugain
Sayfa 83 - Pegasus Yayınları,16.Bölüm
360 syf.
·12 günde·1/10
Rezil bi kitap.. Al Cenner okuduğum en boktan karakter olabilirsin.. son 50 sayfası güzeldi sonuca baglandigi icin.. ne bicim polisiye.. igrencti kesinlikle okumayin
360 syf.
·37 günde·Puan vermedi
Sanirim son 100 sayfasını tek nefeste okudum. Sonuna geldiğimde biraz daha devam etmesini isterdim çünkü kitapta merak ettiğim yarım kalan kısımlar var.
Merakla okuyacağınız harika bir gerilim kitabı. Kitabı okurken Al kemper 'a geçmişi yüzünden baya bi üzüldüm .
Gerilim ve psikolojik kitap sevenlere tavsiye ederim...
360 syf.
·3 günde
Cok keyif aldım.Kalp atişlarımı kafamin içinde hissettim.Akıcı ve sürükleyici bir kitap.Gercek bir hikayeden alinmıs.Gercek birhikayeden alinması beni cok etkiledi.Tavsiye ederim.Detaylı yorumum icin https://sadeceyagmurr.blogspot.com/...rc-dugain-kasap.html sayfama bakabilirsiniz.Keyifli okumalar.
360 syf.
·21 günde·Beğendi·7/10
Başlarda biraz sıkılıp okumakta zorlanmıştım uzun süre ara verince tekrar başladım insanın psikolojisini etkileyen içinde güzel analiz ve anlatımların olduğu etkileyici bir kitap bir katilin babaannesi ve büyükbabasını öldürmesiyle başlayan sonunda annesi ve onun arkadaşını öldürmesiyle son bulan sürükleyici anlatımıyla içine çeken bir konu. Bir insanın psikolojisini ailesi ve çevresinin nasıl etkilediğini içindeki bastırılmış duyguların dışa vurumunun onu soğukkanlı bir caniye dönüştürmesi duygudan neredeyse yoksun bir katil. Bu kitabı okumanın insanın düşünme tarzını değiştirebileceğini düşünüyorum .

Yazarın biyografisi

Adı:
Marc Dugain
Unvan:
Yazar
Doğum:
Senegal, 3 Mayıs 1957
Senegal asıllı Fransız yazar. Ödüllü ilk romanı "La Chambre Des Officiers" (Memurlar Koğuşu) , Fransa'da François Dupeyron yönetmenliğinde filmi çekilmiştir.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 21 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.