Mason Cross

Mason Cross

Yazar
7.3/10
142 Kişi
·
405
Okunma
·
12
Beğeni
·
1.180
Gösterim
Adı:
Mason Cross
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Glasgow, Birleşik Krallık
Bir bina yanıyorsa ilk yapman gereken yangını söndürmektir; yangını kimin başlattığıyla daha sonra ilgilenirsin.
Mason Cross
Sayfa 313 - Panama Yayıncılık Çeviren Merve Gözde Otlu
Keşfetmeye dayalı bir seyahate çıkan iki aşığın hikayesini anlatan şarkı, gençliğin getirdiği iyimserlikle başlayıp, boşluk ve hayal kırıklığıyla sona eriyordu.
Bir şeyleri yoluna koymak, işini daha da büyütmek için çok geç olabilirdi; ama bu uysalca kaderini kabul edeceği anlamına gelmiyordu.
446 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10 puan
Carter Blake, yakalanması imkansız olan suçluların psikolojisi üstünde uzmanlaşmış bir FBI ajanı olarak tanınmaktadır. Keskin nişancı olan Caleb Wardell ise infaz edilmeden önce firar etmiş ve öldürmeye kaldığı yerden devam etmeye başlamıştı.

Wardell için öldürdüğü kişilerin ister kadın,ister çocuk olsun hiç bir önemi yoktu. Keskin nişancı unvanı onun için her şeyden daha kutsaldı...

Ajan Banner ise bir taraftan kendi ailevi sorumlulukları ile bir taraftan da bu azılı katilin izini sürmek için Carter Blake ile çalışmak zorundaydı...

Wardell kurbanlarını yine rastgele mi yoksa intikam duygusu ile mi işleyecekti? Banner ve Blake bu konu hakkında nasıl bir yol izleyeceklerine karar vermişlerdi. Takip ettikleri ipuçları onları bu azılı katile götürecek kadar güçlü müydü?

Wardell'ın akıl dolu oyunları ve onlardan bir adım önde olması Banner ve Blake'in üzerin de ne kadar etkili olacaktı?

Zeka dolu bir kaçış planı ve kedi fare oyunu olan bu av da hangi tarafa dönseler kendilerini daha karmaşık bir olayın için de bulan Banner ve Blake av mı avcı mı olacaklardı?

Banner ve Blake bu koşturmacanın sonunda aradıkları cevapları bulacakları mı? Keskin nişancı olan Wardell'ın asıl amacı ne?

Eser bir aksiyon film tadında. Kim nereden ne zaman çıkacak kestiremiyorsunuz. Olay örgüsü üç ana karakterin anlatımından oluşuyor. Kitap akıcı ve sade bir dil ile yazılmış. Özellikle son bölümü merak ile okudum...
446 syf.
·Puan vermedi
Uzun zamandır polisiye gerilim tarzı kitap okumayı bırakmıştım. Av mevsimiyle tekrar döndüm canım tarzıma.
Kitapta idama mahkum edilmiş keskin nişancı Wardell'in son anda kaçıp eskisi gibi insan ayırt etmeden öldürmeye başlaması anlatılıyor. Bazen kişisel ölümler gerçekleştiriyor. Özellikle babasıyla olan kısım beni çok etkiledi:) Okumaya başladığınız zaman devamı gelsin hemen istiyorsunuz. Dili akıcı, sade, güzel,anlaşılır bir dil. Tess Gerritsen gibi birşeyler beklemiştim ama sonrra kimsenin canım yazarım Tess Gerritsen gibi olamayacağı aklıma geldi ve kitaptan beklentimi düşürdüm. O yüzden beğendim. Yazar özellikle sonlara doğru hep ters köşe yapmış. O kısımlar çok hoşuma gitti. Polisiye gerilim ve seri katil severlerin okuyabileceği bir kitap:)
446 syf.
·14 günde·Beğendi·8/10 puan
Son derece iyi kotarılmış konu ve anlatımıyla kişi ve aksiyonuyla beğenimi kazandı zira romanlarda beklentimi her zaman düşük tutarım ki hayal kırıklığı yaşamayayım dolayısıyla kitap polisiye gerilim sevenler için gayet uygun.
446 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitap sürekli yükselen heyecanıyla, nefes nefese bırakan bitmek bilmez bir kovalamacayla, aksiyonu ve sürprizleri güzel bir eser olmuş. Daha kitabı okumaya başlar başlamaz insanı merak içerisinde bırakıyor. Olaylar karakterlerin gözünden öyle güzel anlatılıyor ki, hangi karakterin gözünden anlatsa hemen ona bürünüp, onunla birlikte olayların ortasın da kalıyorsun. Açıkcası bu kitabın bana göre tek olumsuz tarafı diyebileceğim kısım finalinin biraz tahmin edilebilir olmasıydı.
446 syf.
·5 günde·3/10 puan
Kitap deniz kuvvetlerin de yetişmiş bir keskin nişancı seri cinayetler işlemekten yakalanıyor ve idamına bir hafta kala kaçmayı başarıyor.Katil seri cinayetlere devam ederken peşindeki dedektifin de yakalama çabasıyla oluşan, ille de okuyun diyemem ama polisiye sevenlerin okuyabileceği bir kitap.
446 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Polisiye romanlar iki şekilde başlar. Ya kitaba alıştırma evresi olarak karakterleri tanıtır, konuya geç başlarsın ya da bir anda konuya giriş yaparak kitabı başlatırsın. İkisinin de dezavantajı var ve o dezavantajı göstermemek çok ince bir çizgiye bağlı. İlk dediğim şekilde yapılırsa okuyucu sıkılmaya, kitaptan uzaklaşmaya başlar. İkinci dediğim şekilde yapılırsa okuyucunun kendini dışarıda hissetme ihtimali yüksek olur. Ancak Mason Cross bu dengeyi çok güzel bir şekilde tutturmuş. Kitabımızda her şey belli. Katili biz de biliyoruz, polisler de. Katilin ne yaptığını da biliyoruz. Kitapta anlatılan tek şey katili durdurmakken bir anda aslında katilin kullanıldığını ve bunu katilin bile bilmediğini öğreniyoruz. Kitap o kadar sürükleyici o kadar harikaydı ki! Nasıl anlatabileceğimi inanın bilmiyorum. Dili çok sürükleyici, karakterler çok gerçekçi. Başından sonuna kadar sizi polisiyeye doyuracak bir kitap. Bu dediğimden aşırılık anlaşılmasın. Ben bu kitabın üstüne başka bir polisiye tanımıyorum kesinlikle. Alıp okumanız gerek!! Av Mevsimi Mason Cross
446 syf.
·10 günde·8/10 puan
İdam mahkumu Wardell'in konu alındığı bir kitap

Deniz Kuvvetlerin de keskin nışancılık eğitimi almış bir adamın ve de zeki bir adamın zevkine adam vurmasını konu alıyor.

Kitabın yazarı, kendini Paralı bir ajan olarak tanıtıyor ve görev aldığı konu ise; daha evvelden yakalamış olduğu Wardell'i tekrar yakalaması.

Kitap bitene kadar aksiyon bitmiyor. Ben kitabı begendim.

Kitabın bu kadar dikkat çekmemesi ve de isim yapamaması çok ilginç..

"Bruce Wills'in" bir filmine götürdü beni..
"Çakal"

Wardell kesinlikle tam bir pislik, asla yaş gözetmeksizin 7 den 70 e her bir bireyi, isterse öldürebilecek bir yapıya sahip, harika bir Romington 700 takintılı, becerikli bir pislik...

Ajan Blake ve Bayan Banner eşlik ediyor olaylara..

Keyfli okumalar dilerim..
446 syf.
·Beğendi·10/10 puan
A101'den aldığım bu kitap kesinlikle 10 puanı hakeden bir polisiye ve gerilim romanı. İçeriğine gelecek olursak yüksek pozisyonda kişiler tarafından mafya kullanılarak idam cezasına çarptırılan bir seri katil ( Keskin Nişancı) ve sonrasında onu hapise attıran kişilerden intikam alması ve finalde asıl hapisten kaçırılma nedenine gelerek bir siyasi parti liderine suikast düzenlemesi ama tabi bu sırada özel dedektif ve ajanlar da onun peşinde.... Bu kovalamaca sonuncunda finalde aksiyon ve gerilim baya artıyor tavsiye ederim...
%28 (122/446)
·3/10 puan
Alışılmışın dışında bir polisiye romanı. Katilin kim olduğunu tahmin etmeye çalışmıyorsunuz. Katili zaten biliyorsunuz: Caleb Wardell.

Alabama'nın banliyölerinde sadece annesi tarafından yetiştirilmiş olan Wardell, fazla arkadaşı olmayan, sessiz ama zeki bir çocuk. Gençliğinde yaşıtlarını hem futbol sahasında hem de sınıfta alt eden yetenekli bir öğrenci. Alabama Üniversitesi'nde burs kazanmış olsa da üçüncü senesinde sıkılmış olma gerekçesiyle okulu bırakmış ve ABD Deniz kuvvetlerine kayıt yaptırmış. Atış poligonundaki üstün başarılarıyla o artık bir keskin nişancı...

Konu itibariyle ilgi çekici olsa da olay örgüsü beni içine çekmedi. Karakterlere eşlik edemediğim için kitabı okumayı sürdüremedim.

İlgilenenlere keyifli okumalar!
446 syf.
·10/10 puan
Av ve avcının birbirine karıştıgı muazzam bir anlatım sürükleyiciligin yanı sıra okuyup bitirdikten sonra bile kişide acaba ? bırakan sonunu herşekilde yeniden kendi içinde kurgulatan polisiyede önemli yer alacagına inandıgım bir kitap karakterlerin yerine kendimi koydugumda işin içinden çıkamadıgım bir serüven

Yazarın biyografisi

Adı:
Mason Cross
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Glasgow, Birleşik Krallık

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 405 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 142 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.