Megan Miranda

Megan Miranda

Yazar
7.6/10
7 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
77
Gösterim
İnsanlar matruşkalar gibidir aslında... Maskelerini gerçek benlikleri gibi içlerinde saklı tutarlar, bunu sadece derine inip bakanlar görebilirler.
İnsanlar Rus matruşka bebekleri gibiydi. Her eski model yeni modelin içine konuluyordu, ancak hala içeride bir yerlerde değişmeden, gözden uzak bir şekilde yaşıyorlardı.
Kitabın kapağında olumlu yönde birkaç eleştiri görünce ve goodreads puanının yüksek olması nedeniyle hiç düşünmeden kitabı edinip okumaya karar verdim.
Kitabın çok farklı bir anlatımı var. Arka kapak yazısında da belirtildiği gibi ters kronolojiyle ilerliyor. Yani her bir bölümde bir gün geri giderek okuyorsunuz ve ilk iki günde her şey açıklığa kavuşuyor. Sakin kafayla okumakta fayda var çünkü bu sırayla okununca biraz karıştırmaya başladım. "Acaba bundan önce ne oldu da evde bir şeyler aranıyor" veya "neden toprak kazınıyor" gibi...
Kitap ana karakterin yani tüm olayı anlatan kişinin korkularını, endişelerini, sorularını ve olaylara verdiği tepkiler üzerinden akıp gittiği için biraz yavaş ilerliyor. Yani yazar hikâyeyi bir örümceğin ağını işlemesi gibi ağır ağır, ince ince işlemiş. Bundan dolayı sadece psikolojik gerilim sevenlere önerebileceğim bir kitap.
Son olarak yazarın genel olarak beni ters köşe yaptığını söyleyebilirim. Bazı olayları tahmin etmeye çalıştığım her kısımda yazar bana tam tersini gösterdi ki bu da kitabı daha çok sevmemi sağladı. Bence okuyun
Olayları geriye doğru anlatan kitap ve filmlerden her zaman hoşlanmışımdır. Bu hikayede de her bölümde bir gün öncesini anlatıyor, ama tek farkı bu sefer hoşlanmadım. Sonunu merak ederek ilerledim desem yalan olur, çünkü zaten kitabın ortasına bile gelmeden katili tahmin etmiştim ve doğru çıktı. Gereksiz uzatmalar çoktu. Bana göre hafif bir kitap okudum diyebilirim. Üzgünüm beğenmedim.
Kitabın konusu adından da anlaşılacağı üzere kaybolan kızlarla ilgili. Bilindik bir hikaye olmasına rağmen yazar olayları bugünden geçmişe doğru yazdığı için ilginç bir kurgu ortaya çıkmış. Okurken beynimiz hep bugünden ileriye doğru olan işleyişe alışık olduğu için enteresan bir okuma oldu benim için.

Yazarın biyografisi

Adı:
Megan Miranda
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.