Megan Miranda

Megan Miranda

Yazar
6.7/10
26 Kişi
·
53
Okunma
·
2
Beğeni
·
154
Gösterim
Adı:
Megan Miranda
Unvan:
Yazar
İnsan... Unutmayı bir türlü öğrenemeyip de hep geçmişe bağlı kaldığı için şaşar durur kendi kendine . İstediği kadar ileri ve çabuk yürüsün, zinciri ile birlikte yürür, hızla akıp geçen olaylara bağlıdır yine.

- FRIEDRICH NIETZSCHE
“ Felsefenin dediği doğru, hayat geriye doğru anlaşılır. Ama burada bu cümleyi unutuyoruz: İleri doğru yaşanmalı!” - Søren Kierkegaard
Kadınlar daha temkinliydi. Sessizce hareket listelerine eklemeler yapar,suçların listesini tutar, bir dava oluşturur ve içime kapanırdı.
İnsanlar matruşkalar gibidir aslında... Maskelerini gerçek benlikleri gibi içlerinde saklı tutarlar, bunu sadece derine inip bakanlar görebilirler.
"İnsan unutmayı bir türlü öğrenmeyip de hep geçmişe bağlı kaldığı için şaşar durur kendi kendine. İstediği kadar ileri ve çabuk yürüsün, zinciri ile birlikte yürür , hızla akıp geçen olaylara bağlıdır yine de"
Friedrich Nietzsche
İnsan... Unutmayı bir türlü öğrenemeyip de hep geçmişe bağlı kaldığı için şaşar durur kendi kendine. İstediği kadar ileri ve çabuk yürüsün, zinciri ile birlikte yürür, hızla akıp geçen olaylara bağlıdır yine de.
#FriedrichNietzsche
464 syf.
·8/10
Kitabın kapağında olumlu yönde birkaç eleştiri görünce ve goodreads puanının yüksek olması nedeniyle hiç düşünmeden kitabı edinip okumaya karar verdim.
Kitabın çok farklı bir anlatımı var. Arka kapak yazısında da belirtildiği gibi ters kronolojiyle ilerliyor. Yani her bir bölümde bir gün geri giderek okuyorsunuz ve ilk iki günde her şey açıklığa kavuşuyor. Sakin kafayla okumakta fayda var çünkü bu sırayla okununca biraz karıştırmaya başladım. "Acaba bundan önce ne oldu da evde bir şeyler aranıyor" veya "neden toprak kazınıyor" gibi...
Kitap ana karakterin yani tüm olayı anlatan kişinin korkularını, endişelerini, sorularını ve olaylara verdiği tepkiler üzerinden akıp gittiği için biraz yavaş ilerliyor. Yani yazar hikâyeyi bir örümceğin ağını işlemesi gibi ağır ağır, ince ince işlemiş. Bundan dolayı sadece psikolojik gerilim sevenlere önerebileceğim bir kitap.
Son olarak yazarın genel olarak beni ters köşe yaptığını söyleyebilirim. Bazı olayları tahmin etmeye çalıştığım her kısımda yazar bana tam tersini gösterdi ki bu da kitabı daha çok sevmemi sağladı. Bence okuyun
464 syf.
·36 günde·Beğendi·7/10
Sonunda bitirdim. Bu kadar yavaş ilerleyen bir kitap görmedim. Sonu daha güzeldi daha heyecanlıydı. Yazar olayları geriye doğru anlatmış. Her şey aslında ilk gün çözülüyor ama tabi kitabın sonunda öğreniyoruz bunu️ okunabilir bir kitap
464 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap bittiğinde koca bir "vay be!" dedim. Böyle hikâyelerin biraz kuytu köşelerde kalmış olması üzücü ki insanlar gerçekten güzel kitaplar okumak istiyor. Ve bu gerçekten güzel bir kitap... Gerilim konulu ve günleri geriye doğru sararak suçluyu aradığımız hikâyede; baş karakter, yıllar önce terk ettiği kasabaya geri dönüyor. Sonrasında ise askıda kalmış olan kötü geçmişi, peşini bırakmıyor. Olaylar bambaşka bir boyuta bürünüyor. Kitabın sonunun tam olarak istediğim gibi bitmiş olması, onu sevmem için bir neden daha oluşturdu. Denk gelirseniz mutlaka alın, okuyun.
464 syf.
·Puan vermedi
Kitap tersten gidiyor. Acaba arkadan mı okusam diye düşünmedim değil. Okumaya baştan başladım ma yarıda bıraktım. Okumak için rahat kafa gerekiyor. Sınavım bitince okumaya döneceğim.
464 syf.
·5/10
Olayları geriye doğru anlatan kitap ve filmlerden her zaman hoşlanmışımdır. Bu hikayede de her bölümde bir gün öncesini anlatıyor, ama tek farkı bu sefer hoşlanmadım. Sonunu merak ederek ilerledim desem yalan olur, çünkü zaten kitabın ortasına bile gelmeden katili tahmin etmiştim ve doğru çıktı. Gereksiz uzatmalar çoktu. Bana göre hafif bir kitap okudum diyebilirim. Üzgünüm beğenmedim.
464 syf.
Kitabın en dikkat çekici özelliği ters kronolojiyle ilerliyor olması ama olmasa da olurmuş bence çünkü anlamayı zorlaştırıyor. Konusuna gelince çok klişe olarak doğduğu kasabayı terk eden Nic'in kasabaya, sırlara, 10 yıllık geçmişine, ailesine ve eski sevgilisi Tyler'a geri dönmesi anlatılıyor. 10 yıl önce kaybolan arkadaşı Corinne ve sayfalar ilerledikçe ortaya çıkan sırlar. Aslında fena değil ama bir sürü ödül almış bir kitaptan beklentim daha fazlaydı sanırım.
464 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Spor içerebilir. Ana karakterimiz, hatıralarından kaçıp başka bir yere gider ama kaçırılanlar ile bırakıp gittiği yer ile ilişkisi vardır. Kaçırılan kişileri bulmak için, doğup büyüdüğü yere giderek iz sürer. Keyifli, akıcı ve sürükleyici bir kitap. Tavsiye ederim. Keyifli okumalar.
464 syf.
·5 günde·8/10
Kitabın konusu adından da anlaşılacağı üzere kaybolan kızlarla ilgili. Bilindik bir hikaye olmasına rağmen yazar olayları bugünden geçmişe doğru yazdığı için ilginç bir kurgu ortaya çıkmış. Okurken beynimiz hep bugünden ileriye doğru olan işleyişe alışık olduğu için enteresan bir okuma oldu benim için.

Yazarın biyografisi

Adı:
Megan Miranda
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 53 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.