Mehmet Albayrak

Mehmet Albayrak

Çevirmen
9.1/10
8 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
65
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
76 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Faydasız diye tabir ettiğimiz şeyler gerçekten faydasızmıdır? Bilimde ilerlememiz hayatımızı kolaylaştırdığı gibi hayatımızı mahvedebilirmi?
Cevapları merak ediyorsanız görünüşte incecik ama anlamca ağır olan bu küçük kitabı mutlaka ama mutlaka okumalısınız. Kitabı okumanız 1 saatinizi ya alır, ya almaz ama bakış açınıza çok farklı şeyler katacağına eminim. Abraham Flexner'ın gözünden bilimi ve bilim insanlarını görmenizi tavsiye ederim. Şuan kullandığımız o karmakarışık gibi gözüken şeylerin derinine indikçe aslında bilim insanları tarafından sadece merak ve hayal gücünün eseri olduğunu ve Bilim dediğimiz yapının bilim insanlarının merak etmesiyle oluştuğunu göreceksiniz.

Bu kitabın ilk incelemesini yapmaktan şeref duydum. Her ne kadar da incelemeyi yapamasamda siz bu kitabı mutlaka okuyun. :)
76 syf.
Ana fikri 'Bilim insanları sırf bilimsel merak için araştırma yapmasaydı, bugün ulaştığımız teknoloji düzeyine asla ulaşamazdık. Bilim sadece pratik amaçlara ulaşmak için baskı altına alınmamalı; faydalı bilimsel merak teşvik edilmelidir.' olan güzel kitap.
76 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
"Faydalı olanın ne olduğuna dair şimdiki anlayışımız, insan zihninin barındırdığı hareketli ve değişken potansiyeller karşısında fazla mı kısıtlı kalıyor?" diye soruyor Flexner.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.