Mehmet Erkurt

Mehmet Erkurt

Çevirmen
8.5/10
15 Kişi
·
33
Okunma
·
0
Beğeni
·
31
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
168 syf.
·Beğendi·10/10
İlk öncelikle şu kadarcık kitaptan tam tamına 77 alıntı çıkardım ve 4 saat aralıksız buraya alıntıları girdim. Ne desem gerçekten bilemiyorum. Bunları yazarken bile gözlerim doluyor. Ne muhteşemdi diyeceğim, ne inanılmazdı. Evet, öyleydi ama sadece bu kadar değildi. Kitap hayatıma bir gülle gibi çarptı. Sizinkinde de aynı etkiyi bırakacağına eminim. Okurken yaşadığınız o hissiyat, o cümleler, o ilişki o kadar farklı ki cümlelere aktarmak imkansız sanırım. İçtenlikle söylüyorum ki hayatımda okuduğum en güzel kitaptı. Unutmayacağım demiyorum, ayrı bir çaba sarf etmeme hiç gerek yok. Yitik evin bu üç adamını asla ama asla unutamayacağım. Yanınıza peçete stoklayıp rahatlıkla okuyabilirsiniz kitabı.
"Değişim, karanlık bir geçmişi silebilir mi?"
Yazar bunun cevabını en içten haliyle cevaplamış sanırım.

19 Şubat 2017. (İlk okuyuşum ama son olmayacak.)

Dipnot: Sanırım bunu sitede okuyan ilk kişiyim. Kendimi kutluyorum.

19 Şubat 2018. Yitik Ev'e yeniden gittim. Beni yine çok güzel ağırladınız.

19 Şubat 2019. Evim. Her seferinde sıcak olduğun için teşekkür ederim.

28 Şubat 2020. bu sefer 19'unda değil 28'inde okuyabildim. yitik evi bu kadar özlediğimi fark etmemiştim. her gelişimde daha kötü bir insan olmama rağmen kapılarını bana açtığın için teşekkür ederim. bir gün oraya geleceğim ve tüm ölülerin mezarlarına çiçek koyup pasifik okyanusunu dinleyeceğim.
80 syf.
·Beğendi·10/10
Çok içten ve sıcak bir kitap. Çizimleri bana, sanki kitabı ateşin başında battaniyeye sarılıp okuyormuşum gibi hissettirdi. Çevirisi kitabın diline uygun ve verdiği mesaj harika. Bu tarz çocuk/yetişkin kitapları zaman ilerledikçe artan sorumluluk yükünde fark edemediğimiz şeyleri görmemizi ya da hatırlamamızı sağlıyor. Ben çok sevdim okunmalı. :)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 33 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.