Mehmet Güler

Mehmet Güler

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
7.6
93 Kişi
okuyor-dolu
356
Okunma
v3_begen_dolu
12
Beğeni
goz
2.088
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Öğretmen, Yazar
Doğum
Sivas, Türkiye, 20 Eylül 1944
Yaşamı
Mehmet Güler, 20 Eylül 1944’te Sivas’ta doğdu. 1964’te Balıkesir Necati Bey Eğitim Enstitüsü edebiyat bölümünü bitirdi. 1993’e kadar çeşitli devlet liselerinde Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı. 1993’ten sonra eğitim hizmetini özel bir okulda sürdürmeye başladı. Türkiye Yazarlar Sendikasi, Pen Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Dil Derneği üyesi. Öyküleri ve çocuk kitaplarıyla tanınıyor.
kamera
Efsane Dolu Anadolu
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Kedi Günlükleri
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Kelebekler Vadisi
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Yüreklerde Fay Hattı
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Ben ve Öğretmenim
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
Daha Fazla
87 syf.
·
Puan vermedi
Çocuk kitapları yazarken daha bir özen gösterilmeli, araştırılmalı, dikkat edilmeli .. Zihinlerinde henüz ne kadar kelime ve anlam barindirdiklarini bilmediğimizi ve ne kadar genelleme yaparak hitap edebilecegimizi düşününce, anlatım sanatsal,kinayeli,mecazli, tarizli...ya da anlam karmaşasına neden olacak kadar çok anlamlı kelimeler açıklaması yapılmadan kullanılmalı mi?..düşünülmeli.. Kitabımız birbirinden bağımsız kısa hikayelerden oluşuyor.. Yaşanmışlık ve gözlem ağırlıklı toplumsal sorunlar anlatılmaya çalışılmış.. Bazı hikayeler çocuk gözü, düşüncesi,hayali ve diliyle yazilmis. Bazı hikayeler emekli olmuş insan gözü,yasanmisligi, düşüncesiyle dile getirilmiş. Bu bölümler daha çok anı niteliğinde. Aradaki yaşamsal uçurum gözardı edilmiş.. Hikayeler arası bağlantı olmaması kopukluğa ve karmaşıklığa neden olur,cocuk zihninde. Anlatı basit tutulmuş ama arka planda verilmek istenen mesajlar,çocukların anlama seviyesine kapalı kalmış. Çok kısa,iki-üç kelimelik cümleler tercih edilmiş. Kısa diyaloglar ve monologlardan yararlanilmis.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
288 syf.
Aşk tesadüfleri sever Ama bir aşka bu kadar mı tesadüf yakışır. Mehmet hocamız sevgi kavramini inanılmaz derecede güzel bir şekilde ele almıştır. Hane hep tatlı bir acı kalır ya insanın kalbinde işte bu hissin aşktan daha öte bir duyguyu okurların kalbinde hissettiriyor.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
136 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
Bir roman kızının ,çadırları ile birlikte geldikleri kasabanın okulunda Kerem ile tanışıp derslerinde ondan aldığı yardımlar,günlük hayatta yaşadıkları , bağlılıkları gibi konuların işlendiği bir genclik kitabı.Kitap romanların yaşam tarzından, eğlenceli kişiliklerine, yaşadığı zorluklara,hayata bakış açılarına ve en sonunda da teneke evler kurarak yerlestikleri yurt bilmeyi umdukları obadan kovulma yolu ile gönderilmelerini anlatmaktadır.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;