1000Kitap Logosu
Mehmet Hayri güneş

Mehmet Hayri güneş

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.0
2 Kişi
4
Okunma
0
Beğeni
20
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Doğanpınar, Oğuzeli, Gaziantep, 1953
Yaşamı
1969 yılında kuleli askeri lisesini kazandı ve 1972 yılında bu okuldan mezun oldu. 1975 yılında kara harp okulu'ndan piyade teğmen olarak mezun oldu ve silahlı kuvvetler saflarına katıldı. Teğmen rütbesinde komando kursunu bitirdi. Samsun, KKTC, Sarıkamış ve Bolu komando tugayı ve Gelibolu'da takım, bölük karargah subaylığı ve tabur komutan vekilliği görevlerinde bulundu. 1994 yılında kendi isteğiyle kıdemli binbaşılık rütbesinden emekli oldu. Gelibolu'da yerel gazetelerde altı yıl köşe yazarlığı yaptı.
Kaan
bir alıntı ekledi.
Gençler dejenere edilmektedir. Gençler, toplumlarına uygun olmayan alışkanlıklara yönlendirilmekte, yozlaşmaları sağlanmaktadır. Fuhuş, uyuşturucu, kılık kıyafet konusunda şekilcilik, müzik konusunda kültüre uymayan kabullenmeler, aile büyüklerini reddetme gibi davranışlar bunlardan bir kaçıdır.
3
Kaan
bir alıntı ekledi.
Artık silahlı çatışma yerine siyaset ön plana çıkmakta, silahsız çatışmalar ve entrikalarla ülke de istilaya kalkışılmaktadır. Bir ülkenin önce kültürleri dejenere edilmekte, bunun için yazılı, sözlü ve görsel basın kullanılmaktadır.
6