Melissa E. Hurst

Melissa E. Hurst

Yazar
8.3/10
67 Kişi
·
124
Okunma
·
1
Beğeni
·
610
Gösterim
Adı:
Melissa E. Hurst
Unvan:
Yazar
Melissa, ABD'nin güney kesiminde kocası ve üç çocuğu ile birlikte yaşıyor. Bilim kurgu ve fantastik türlerinde yazıyor. En büyük hayali tüm dünyayı gezmek ve belki bir gün kayıp şehir Atlantis'i bulabilmektir. Onu genellikle bir elinde kitap diğerindeyse bir kutu Dr Pepper ile görebilirsiniz; ya da bir sürü çikolata tüketirken...

*Kişisel sitesinden alınmıştır: http://melissa-hurst.com/?page_id=6
"Hayatın adil olmadığını öğrenmiş olman gerek. O yüzden masum insanları korumak için ne gerekiyorsa yapmalısın, özellikle de sevdiklerini."
Çocuklarda yetenekler on üç, on dört yaşlarında ortaya çıkardı. Belirtilerinden biri de sürekli aç olmaktı.
391 syf.
·2 günde·9/10
Kitaba büyük beklentilerle başlamadım aslında. Bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim. O kadar sürükleyici o kadar akıcı ki elimden düşüremedim. Biraz konusundan bahsedeyim.

Alora 2013'te Grace Halasıyla yaşayan kendi halinde bir kız. Bazen birileri tarafından takip edildiğini hissediyor. Bazen de anlam veremediği baygınlıklar geçiriyor. Gerçek ailesini falan bulmaya çalışıyor.
Bridge ise 2146'da yaşayan ve zaman yolculuğu yapabilme yeteneğine sahip genç bir erkek. Babası ölmüş ama Bridge'ye Alora'yı kurtar demiştir.

Kitapta anlam veremediğim ya da çok saçma dediğim hiçbir yer yoktu. Karakterleri çok sevdim özellikle kız karakter çok güçlüydü bence. Kitabı herkese öneririm. İkinci kitabı çıkmış onu da yakında alıp okurum herhalde.
392 syf.
·Beğendi·7/10
Bu kitap kafamı karıştırdı adeta mikserde beynimi kıydı resmen. Aslında olay güzel ama zaman ve mekan sicrayislari klonlar derken ben biraz sıkıldım boğuldum ne olduğunu kimin kim olduğunu çözemediğim yerler oldu buna rağmen sahiden güzeldi okuyun.
344 syf.
·2 günde·6/10
Serinin devamı ilk kitabından çok ama çok sonra çıktığı için konusunu unutmuştum bu vesileyle ilk kitabını hızlı bir tekrardan sonra ikinci ve son kitabını okudum.
İlk kitabının finalinde Alora ve Bridger için her şey az da olsa netleşmeye başladı derken işlerin daha da karmaşık bir hal alacağını görmüş olduk. Öncelikle kitaba başlarken ilk birkaç bölümde ben hangi kitabı okuyorum bunlar neden yaşadıkları hiçbir şeyi hatırlamıyorlar, farklı dünyalara geçiş yapmışlar dedim yani. Ama sonradan kendileri ile birlikte hafızlarının silinmesi ve o süreçte olanları öğrenmiş oldum 
Ve işler Bridger ile Alora’nın hafızalarını geri kazanmalarıyla birlikte farklı yöne kaymaya başladı. Bu sefer işin içine Bridger’in arkadaşları Elijah, Zed ve Tara da dahil oluyor. Bridger’e kızdığım yerlerde oldu özellikle babasının aklını karıştırmasına izin verdiği için Alora’nın demesi gibi iki yüzlüce buldum davranışlarını. Çevrelerinde kime güveneceklerini bilmeyen (ki ben bile tahmin yürütürken yanıldığım yerler oldu) ama engellemeleri gereken bir felaketin ortasında olan bu ikiliyi okurken açıkçası ilk kitapta hissettiğim heyecanı hissedemedim.
392 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yıl 2013 Alora, halası Grace ile birlikte sevimli bir pansiyon işletiyordu ve birisinin kendisini sürekli takip ettiğini emindi. Onu gittiği her yerde hissedebiliyordu. Bu yetmiyormuş gibi zaman zaman bilincini kaybediyor ve bambaşka yerlerde uyanıyordu.
Yıl 2146 Bridger, O bir zaman yolcusuydu; genetik değişimler sonucu kazanılmış, az sayıda bir insanda bulunan bir yeteneğe sahipti. Akademi için yapılan bir zaman yolculuğu esnasında babasını görmüştü. Ölmüş olan babasını. Babasının ona tek birşey söyleyecek kadar vakti vardı. Alora'yı kurtar.
Evet yine bir ay önce okuduğum bir kitap ile geldim. Zaman yolculuğu hep ilgimi çeken bir konu olmuştur bu türdeki kitapları yeni yeni okusamda kesinlikle bundan sonrada son olmayacak. Kitap başları çok sıkıcı geldi olaylar ne zaman başlayacak diye meraktan çatlayıp durdum ortalarından itibaren olan olaylar ve çıkan itiraflara ise şok üstüne şok yaşadım. Yazar öyle bir kurgu ve olaylar yazmış ki heyecanı dorukta yaşıyorsunuz sanki. Sonlara doğru olaylar çok hızlı gelişti oldu bittiye geldi herşey, ben pek sonunu beğenmedim, meğerse ikinci kitabı varmış onun da merak ediyorum çünkü o sonla zaten merak ettirdi kendisi.
Zaman yolculuğu, distopya, gençlik türünde bir kitapdı, bu türde seviyorsanız eğer bu kitaba bir göz atabilirsiniz.
Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. Kitap dolu günleriniz olsun.
392 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bridger 2146 yılında yaşayan ve Zaman Yolculuğu ve Araştırması Akademisi'nde eğitim gören genetik mutasyonlar sonucu olmuş ve çok ender bulunan zamanbükücülerden biri. Zamanbükücülerin görevleri geçmişe dönüp tarihe tanıklık etmek ve o anda yaşananları kaydetmek; geçmişe müdahale etmeye asla ve asla izinleri yok. Bu amaçla yaptıkları okul gezilerinden birinde Bridger orada olmaması gereken birini görüyor, ölmüş babasını. Ve babası ona tek bir şey söylüyor: Alora'yı kurtar.

Alora ise 2013 yılında teyzesi Grace ile birlikte işlettikleri pansiyonda yaşayan o ana kadar hayatının normal olduğuna inanan bir kız. Ama birisinin sürekli kendisini takip ettiğine inanıyor ve zaman zaman bilincini kaybedip farklı yerlerde uyanıyor. Başına gelenleri anlayamıyor.

Bir araya gelmeleri imkansız gibi görünen Bridger ve Alora zamana karşı bir yarış içine giriyorlar. Bridger'ı Alora'yı neden kurtarması gerekiyor? Alora'ya neler oluyor? Tüm bu soruların cevapları kitapta.

Yorumun Devamı --> https://www.instagram.com/yaprak.onur/
392 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap çok muhteşemdi olayları hiç uzatmadan anlatmanın başarısı da bu muhteşemliği artırmış ve baya sürprizli olaylarıyla doluydu . Kitaptan bahsetmeye çok gerek yok kısa bir olayını anlatmak bile kitabın eğlencesini kaçırır yani okuyunca anlarsınız ne demek istediğimi tek ana özeti kitabın şu ki zaman yolculuğunun çok farklı bir hali olarak oluşturulmuş ve bu yüzden sıradışıydı , sıkılmadan okuyacağınız su gibi akan bir kitap ikincisini de kesinlikle okuyacağım
392 syf.
·Beğendi·10/10
Ben ilk önce kitabın cildine vurulmuştum konusunu görüncede zaten hemen aldım bence cok mütiş harika ötesiydi ben sadece kitapta bilgilerin yavaş yavaş verilmesini isterdim ama yazar tüm bilgileri bizi sona 200 sayfada falan sunmuş. Olsun genede harikaydı canım Bridger canım Alora
392 syf.
·37 günde·Beğendi·10/10
Kitabın konusu ve kapağı gerçekten ilgi çekici. Konusu ana karakterin zamanda ileri geri giderek birinin hayatını kurtarması için yaşadığı olaylar anlatılıyor. Bence mükemmeldi.
344 syf.
·4 günde·8/10
Öncelikle serinin ilk kitabını daha beğenerek okuduğumu söylemek istiyorum. Kurgu aslında bence gayet yaratıcı fakat yazarın olayları yüzeysel anlatıyor oluşu ve karakterleri derinlemesine işlememiş olması kitabın sevemediğim yanları açıkçası. Olay örgüsünü çok aceleci işlediğini düşünüyorum.
İlk kitapta da olduğu gibi olayları Bridger ve Alora’nın bakış açısıyla okuyoruz.
Kitapta bu iki karakterimizin hafızalarının silindiğini öğreniyoruz. İkisi de birbirini hatırlamıyor kesinlikle.
-Spoiler vermemek adına hafızalarının başkaları tarafından silindiğini nasıl fark ettiklerini es geçiyorum-
Ardından hafızalarını geri kazanmaları ile olaylar ivme kazanıyor ve gerçekler ortaya çıkıyor.
Yazarın bu kurguyu daha başarılı işlemesini isterdim ama buna rağmen severek okudum
392 syf.
·5 günde·10/10
Bu kadar harika bir romanın bu kadar az okunmuş olmasına üzüldüm öncelikle. Kesinlikle dolu olmadığınız bir dönemde okuyun derim çünkü başka bir şeyle ilgilenirken kitabı düşünmekten odaklanamadım. Tek kelimeyle mükemmel. Konu klişelikten uzak, karakterler harika, işleyiş ve yazarın dili harika. Yazarın ilk kitabı oluşuna inanamadım. Favori kitaplarımın gözdesi diyebilirim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Melissa E. Hurst
Unvan:
Yazar
Melissa, ABD'nin güney kesiminde kocası ve üç çocuğu ile birlikte yaşıyor. Bilim kurgu ve fantastik türlerinde yazıyor. En büyük hayali tüm dünyayı gezmek ve belki bir gün kayıp şehir Atlantis'i bulabilmektir. Onu genellikle bir elinde kitap diğerindeyse bir kutu Dr Pepper ile görebilirsiniz; ya da bir sürü çikolata tüketirken...

*Kişisel sitesinden alınmıştır: http://melissa-hurst.com/?page_id=6

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 124 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.