Merlin Ecer

Merlin Ecer

Çevirmen
8.4/10
17 Kişi
·
59
Okunma
·
0
Beğeni
·
38
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
64 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Derin bir elestirel bakış açisiyla, egitim, ekonomik ve sosyal sorunların cözümü noktasında ciddi analizleri ve mukemmel tespitleri olan bir eser. Özellikle kapitalizmin muhtevası ve buna yol açan sorunlar çok güzel ele alinmış.. kesinlikle okunmalı..
92 syf.
·2 günde·7/10
Dün 1000k sitesinde bir arkadaşın okudukları listesine ekleyince farkettim kitabı. İnceledim kısa bir kitapmış. Adından da anlaşılacağı üzere insanların düzene uyumlu hale getirilmesini Almanya örneği ve ekonomik koşullar üzerinden anlatılmaktadır. Ekonominin ve eğitimin insan hayatındaki rolü eleştirel bir bakışla irdelenmesi yapılmış.
Okuduğum son 5 kitabın 3'ünün (Dinle Küçük Adam, Boyalı Kuş ve bu) garip bir şekilde Almanlarla ilgili olması da (rastgele seçmeme rağmen) daha bir garip.
84 syf.
·Puan vermedi
Batı Almanyadan yola çıkarak tüm dünya ülkelerinde ki vatandaşların bir çıkarımda bulanarak okuması gereken bir eser. Bu zamana kadar alışıla gelmişliğin dışında.
64 syf.
·Puan vermedi
Yazar, Batı Almanya'da yaşanan olaylar üzerinden kapitalizmi eleştirerek dünyada devletlerüstü yapının gücün hayatımıza yönverdiğini söylemiş, ve bu yapının bilgi ile bunu başardıklarını anlatmıştır.Okuduktan sonra sorgulayacağınız şeyler çıkacaksa da yazarın bu işi sadece eğitime bağlaması ve kitabı güdük bırakmış.Hemen hemen her sayfasında altını çizecek bir cümle bulabilirsiniz(Sosyal medyada paylaşım yapmak için cümle arayanlar yarın alsın kitabı :))
Bu kitabın üzerine ufuk açacakta 3 kitap önereyim.
1.Gizli Dünya Devleti (İlk 80 sayfa)
2.Allah'ını Seven Defanstan Ayrılmasın (Muammer Bilgiç)
3.Dünya Bir Deplasman Bizde Yetimler Gibiyiz (Muammer Bilgiç)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 59 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.