Mert Adaş

Mert Adaş

Yazar
8.7/10
35 Kişi
·
54
Okunma
·
10
Beğeni
·
862
Gösterim
Hayal et, gerçekçi ol. Hayaller ile gerçekler elbet buluşur.

Dürüst ol, umutsuz olma. Hakikat seni bulur.
Mert Adaş
Sayfa 26 - undefined
Rusya kaoslardan güçsüz çıkardı. Türkler ise kaoslarla güçlenirdi. Tarihte hep böyle olmuştu.
Devlet bulut gibidir. Millet yağmur gibidir. Ordu şimşek gibidir. Vatan toprak gibidir. Dinimiz ise güneş gibidir. Onun aydınlığında yol alırız. Gece olduğundaysa ay ve yıldızlar ortaya çıkar. Onlar sancağımızı temsil eder. Gecenin karanlığında ay ve yıldız sana ışık verir. Yolunu kaybetme, sancağını sahipsiz bırakma diye.
-İsimsizler selam almazlar, sadece verirler.
-Peki, devlet?
-Bu oturduğun masa var ya, işte o devlet. Ne selam alır ne de verir. İşi bittiğinde eyvallah der.
"Vatan uğruna ölmenin yüceltildiği değil, yaşamanın yüceltildiği döneme geçiş yapmak zorundayız."
Gayet akıcı bir roman. Selman Kayabaşı'nın kitaplarına benzer bir kurgusu var. Yeni Dünya Düzeni hakkında ilginç teorileri var. İlgisini çeken herkese tavsiye ederim.
Mert Adaş kitap yazmadan öncede takip ettiğim bir kişilikti. Kitabı çıktığında hemen tedarik edip büyük bir heyecanla okudum. Politik kurgu tarzında istihbarat tarzında gerçekten mükemmel bir akıcılığı olan, yerinde incelemeler ve yorumlarla, verdiği bilgiler ve analizler ile gerçekten mükemmel bir eser ortaya koymuş.
selman kayabaşının kitaplarının esintisi var ve çok sürükleyici, dip notlar çok etkileyici ve aydınlatıcı.bu kitabın ikincisi de çıkacakmış merakla bekliyorum. bu kitabı tek oturuşta bitirdim. inşallah ikinci kitap da böyle olur.
Hem tarihi hem günümüze vurgu yapan bir kitap. Ayrıca oldukça sürükleyici bir kitap, bundan dolayı kısa sürede bitirirsiniz. Ben okudum ve beğendim. Öneririm.
selman kayabaşının kitaplarını andıran bir tarzı ve uslubu olmakla birlikte selman kayabaşının bir tık altında kalmış. hatta bir ara kitabın selman kayabaşı tarafından yazıldığıda iddia edildi fakat selman kayabaşı bu iddaları yalanlayıp yazarı beğendiğini belirtti. okunmaya değer bir kitap olup tarih kurgu severlere tavsiye olunur.
Burada kitabı inceleyen ilk kişiyim. :) Birinci kitabı okuduysanız bu kitabıda kesinlikle okumalısınız.İlk kitapda olduğu gibi yazar sade bir dille yazmış
1. kitabın devamı olan, hızlı bir giriş yaparak başlamış kitaba ve mükemmel kurgu oluşturmuş yazar. 15 Temmuz 'un perde arkasından biraz söz edip, kurgu aralarında paralel konulara ait paylaşımlarda bulunmuş ki okuyucuya karşılaştırma fırsatı verip, düşüncelere itiyor. Konu itibariyle benim çok hoşuma gidiyor bu tarz. Yazarın kalemi de her kitapta daha da güçleniyor. Serinin üçüncü kitabını oturdum beklemiyorum tabii o sırada bir sürü okunacak kitabım var! :))
Dili basit fakat bir o kadar akıcı. Selman kayabaşı ekolünden diyebiliriz yazar için. İlk kitabı olmasına rağmen takip listesine aldım kendisini. Kitap politik tarihi kurgu üzerine kurulu.
Kitabın ilk okuyucularından olarak kesinlikle tavsiye edebileceğim kitaplardan. Mert Adaş'ın sade bir dille herkesin anlayacağı şekilde yazdığı bir kitaptır.
Birincisini okuduğum ve ikincisini sabırsızlıkla beklediğim, çıkar çıkmaz hemen tedarik ettiğim Ender kitaplardandır. Akıcılığı olsun analizleri ve kurgusu olsun güzel bir eser gerçekten. Bu gibi kitapların ve yazarların bu kadar az okunmasını gerçekten tuhaf buluyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Mert Adaş
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 54 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.