Mert Adaş

Mert Adaş

Yazar
8.6/10
52 Kişi
·
84
Okunma
·
13
Beğeni
·
1307
Gösterim
İnsanları düşünce ve bilim üretmeye bu kadar teşvik eden Kuran gibi bir kitaba inananların, günümüz dünyasında bilim ve düşünce üretmek yerine uğraştıkları şeyler çok komiktir.
Hayal et, gerçekçi ol. Hayaller ile gerçekler elbet buluşur.

Dürüst ol, umutsuz olma. Hakikat seni bulur.
Mert Adaş
Sayfa 26 - undefined
- Neyin var?
- Devlet içinde olan savaştan yoruldum. Biz dış güçlerle mi uğraşacağız, kendi içimizdekilerle mi?
Mert Adaş
Sayfa 103 - Yakın Plan
-İsimsizler selam almazlar, sadece verirler.
-Peki, devlet?
-Bu oturduğun masa var ya, işte o devlet. Ne selam alır ne de verir. İşi bittiğinde eyvallah der.
Devlet bulut gibidir. Millet yağmur gibidir. Ordu şimşek gibidir. Vatan toprak gibidir. Dinimiz ise güneş gibidir. Onun aydınlığında yol alırız. Gece olduğundaysa ay ve yıldızlar ortaya çıkar. Onlar sancağımızı temsil eder. Gecenin karanlığında ay ve yıldız sana ışık verir. Yolunu kaybetme, sancağını sahipsiz bırakma diye.
216 syf.
·1 günde·10/10
Gayet akıcı bir roman. Selman Kayabaşı'nın kitaplarına benzer bir kurgusu var. Yeni Dünya Düzeni hakkında ilginç teorileri var. İlgisini çeken herkese tavsiye ederim.
216 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Mert Adaş kitap yazmadan öncede takip ettiğim bir kişilikti. Kitabı çıktığında hemen tedarik edip büyük bir heyecanla okudum. Politik kurgu tarzında istihbarat tarzında gerçekten mükemmel bir akıcılığı olan, yerinde incelemeler ve yorumlarla, verdiği bilgiler ve analizler ile gerçekten mükemmel bir eser ortaya koymuş.
216 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
selman kayabaşının kitaplarının esintisi var ve çok sürükleyici, dip notlar çok etkileyici ve aydınlatıcı.bu kitabın ikincisi de çıkacakmış merakla bekliyorum. bu kitabı tek oturuşta bitirdim. inşallah ikinci kitap da böyle olur.
216 syf.
·Beğendi·8/10
Hem tarihi hem günümüze vurgu yapan bir kitap. Ayrıca oldukça sürükleyici bir kitap, bundan dolayı kısa sürede bitirirsiniz. Ben okudum ve beğendim. Öneririm.
216 syf.
·14 günde·Beğendi·7/10
selman kayabaşının kitaplarını andıran bir tarzı ve uslubu olmakla birlikte selman kayabaşının bir tık altında kalmış. hatta bir ara kitabın selman kayabaşı tarafından yazıldığıda iddia edildi fakat selman kayabaşı bu iddaları yalanlayıp yazarı beğendiğini belirtti. okunmaya değer bir kitap olup tarih kurgu severlere tavsiye olunur.
262 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Güzel kurguya sahip bir tarihi roman olmuş. Fakat maalesef akıcı değil. Akıcı olmaması ne üzücü oldu. Bunun yanında bir tarih öğretmeni olarak eski Türkçe kelimeler kullanılması da memnun etti.
216 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
Burada kitabı inceleyen ilk kişiyim. :) Birinci kitabı okuduysanız bu kitabıda kesinlikle okumalısınız.İlk kitapda olduğu gibi yazar sade bir dille yazmış
216 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
1. kitabın devamı olan, hızlı bir giriş yaparak başlamış kitaba ve mükemmel kurgu oluşturmuş yazar. 15 Temmuz 'un perde arkasından biraz söz edip, kurgu aralarında paralel konulara ait paylaşımlarda bulunmuş ki okuyucuya karşılaştırma fırsatı verip, düşüncelere itiyor. Konu itibariyle benim çok hoşuma gidiyor bu tarz. Yazarın kalemi de her kitapta daha da güçleniyor. Serinin üçüncü kitabını oturdum beklemiyorum tabii o sırada bir sürü okunacak kitabım var! :))
216 syf.
·Beğendi·8/10
Dili basit fakat bir o kadar akıcı. Selman kayabaşı ekolünden diyebiliriz yazar için. İlk kitabı olmasına rağmen takip listesine aldım kendisini. Kitap politik tarihi kurgu üzerine kurulu.
216 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kitabın ilk okuyucularından olarak kesinlikle tavsiye edebileceğim kitaplardan. Mert Adaş'ın sade bir dille herkesin anlayacağı şekilde yazdığı bir kitaptır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mert Adaş
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 84 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 63 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.