Geri Bildirim
Merve Duman

Merve Duman

8.9/10
8 Kişi
·
12
Okunma
·
4
Beğeni
·
460
Gösterim
Adı:
Merve Duman
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, 19 Nisan 1995
19 Nisan 1995 yılı İstanbul'da doğdum ve hala İstanbul'da yaşamaktayım. Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık üzerine lisans eğitimi almaktayım. 2009 yılından beri yazmakla ve yazarlıkla ilgilenmekteyim.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Aşktan Sabıkalı bitti ama ben büyümüşte küçülmüş Buse'mi özlerim ki

Kitap gizli görevdeki Bihter'in azılı bir suçluyu yakalamak için hayatını riske atarak yaralanması ile başlıyor ve hastanedeyken Bihter'in can dostu Sedef ile de burda tanışıyoruz

Savaş ve minik kızı Buse ile tanışmamızsa evde Buse'nin oyuncak arabasını tamir etme şekli üzerine kavga ederken oluyor

Cinayet büronun diğer çatlakları ise anlatılmaz yaşanır

Savaş yıllar önce ailesinin ölümüne neden olan olayın soruşturmasını yeniden açmak için polisliğe geri döner ve bu soruşturma için Bihter de yardım için Savaş'ın evine gönderilir ancak yanlış anlaşılma sonucu eve Buse'nin bakıcısı olarak girer.

Soruşturma sırasında gerek pandoranın kutusu gerekse kilit altında tutulan kalplerin kapısı açılır.

Ve @ebru_aydin_91 ya katılıyorum hikayenin ikinci çiftine daha fazla yer verilmeliydi. Evet bir Bihter & Savaş değillerdi ama hikayeleri çok yüzeysel kaldı
Aşktan Sabıkalı, nasıl desem; güzeldi, komikti, kurgusal olarak iyidi ama eksikleri olan, anlatım yönünden de 'başlarda' biraz zayıf bir kitaptı.

Kitabın başlarında anlatımın kopuk kopuk olması beni rahatsız etti ve acemice geldi ama sonradan biraz bu durum düzeldi diyebilirim. Kurgusu iyidi ama birkaç yerde bana basit gelen şeyler oldu. Basit derken, yazar bazı yerleri daha anlamlı ve mantıklı yapabilecekken, istemsizce kolaya kaçmış veya dediğim gibi mantıksız nedenler bulmuş. Bu yazarın ilk kitabı olmasından ötürü olan acemisi ama kendini zamanla daha iyi geliştirdiğinde ortaya çok daha güzel şeyler çıkarabileceğini düşünüyorum.

Bihter karakterini, kitabın başlarında, kendini bir erkeğe zor kaptırabilecek biri olarak görmüştüm ama sonrasında bu konuda yanıldım; tabii bu kötü bir yanılgı değildi.
Kitapta biraz fazla argo kullanılmıştı, üst üste geldiğinde rahatsız etti diyemem de, aynı şeylerin tekrar edilip durması insanı sıkar ya, onun gibi hissettim ama çoğunlukla samimi geldi.

Sedef ile Serkan çifti vardı bir de, onlarda da yaşanan bir sıkıntı vardı ki bana mantıksız gelen yerlerden biriydi bu.

Buse! bu kız mükemmel dostlar. Çok tatlı, hazır cevap, ısırmalık bir çocuk kendisi ve kitaptaki eğlence kaynağı.
Sonuç olarak kitabın derinine inersek yaşanmış olan şeyler oldukça kötüydü, hatta birkaç yerde gözlerim doldu ama genel itibari ile komik bir kitap alarak yer etti bende.

Bana mantıksız gelen yerlerden bir diğer yer ise, kitabın sonundaki o andı. O içinde bulunulan anda ikilinin davranışları fazla absürttü. Ama genel sona bakarsak güzeldi.

Kitabın konusu; birbirini tanımayan iki polisin yanlış anlaşılma ile tanışması ve sonrasında geçmişin peşine birlikte düşülmesini konu alıyor. Aşkın içine düşmeleri ise çok zaman almıyor.
Öğrenilen ağır gerçekler, çekilen acılar ve sonunda hak edilen bir mutluluk...

Yazarın biyografisi

Adı:
Merve Duman
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, 19 Nisan 1995
19 Nisan 1995 yılı İstanbul'da doğdum ve hala İstanbul'da yaşamaktayım. Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık üzerine lisans eğitimi almaktayım. 2009 yılından beri yazmakla ve yazarlıkla ilgilenmekteyim.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 12 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.