Merve Duman

Merve Duman

Yazar
8.3/10
40 Kişi
·
71
Okunma
·
8
Beğeni
·
804
Gösterim
Adı:
Merve Duman
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, 19 Nisan 1995
19 Nisan 1995 yılı İstanbul'da doğdum ve hala İstanbul'da yaşamaktayım. Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık üzerine lisans eğitimi almaktayım. 2009 yılından beri yazmakla ve yazarlıkla ilgilenmekteyim.
"Ne yaptın sen?" Diye çığlık atan Şebnem'i kısık gözlerinin ardından izleyen genç adam cevap vermekte zorlansa da kuruyan dudaklarını aralamayı başardı.

"Sadece koru beni demiştin..."
384 syf.
·8/10
Oldukça eğlenceli, bir çok satırda insanı gülümseten yer yer kahkaha attıran bir kitaptı :)

Magazin fotoğrafçısı Nil ile yazı işleri müdürü Volkan'ın deli dolu ve eğlenceli aşklarını satırlara işlemiş yazar.

Kadın ne kadar deli doluysa adamın da ondan aşağı kalır yanı yoktu, bir bakıyorsunuz iki yetişkin gibiler, bir kaç sayfa sonra bakıyorsunuz tam bir ergenler ama birbirleriyle oldukça da uyumlular.

Volkan uzun zamandır aşık Nil'e ama Nil bunun farkında bile değil, hatta Volkan'dan nefret ediyor, adama yapmadığını bırakmıyor, fakat daha sonra derinlere sakladığı hisleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor, Volkan'ın yanında bir kadın görmesi ile başlıyor her şey ondan sonra olanlar oluyor.

Nil'in kafasında 9 tane Nil daha mevcut, her biri ayrı telden çalıyor, iç sesler birbirine karışınca, dışarıda durum daha da karışıyor :)

Nil sürekli kendisi ile konuşan, söylediği beyaz yalanlarla Volkan'ın canına okuyan, ne ondan uzaklaşan ne de yaklaşabilen bir kadın, en azından başlarda uzak durdu sonra Volkan'dan ayırmak pek mümkün olmuyor, böyle olunca da kahkahalar eksik olmuyor tabi :))

Dikkat spoiler olabilir

Kitapla ilgili söyleyeceğim tek eksi şey düğün sahnelerinin olmamasıydı, yani evlendiler ama o düğün günü yaşananları okumayı çok isterdim, çok eğlenceli sahneler olacağından emindim, Volkan'ın bekarlığa veda partisinde Nil boş durmamıştı o nedenle o günü iple çekmiştim ama yazar es geçmiş maalesef :(
416 syf.
·7/10
Aşktan Sabıkalı (Kitap Yorumu ) "Allah hepimizin belasını verdi," dedi kız ağlarken. Önünden geçip giden travmaya baktı dalgınca. " Hepimiz belamızı yaşıyoruz."
.
.
Kitabı alıp okumamda, kitabın isminin ve kapağının büyük bir etkisi olduğunu söylemeliyim. Özellikle kapakta yazan "Hepimiz belamızı yaşıyoruz!" cümlesi dikkatimi daha çok çekti ve kitabın içeriğini biraz daha merak etmeme sebep oldu. Bende vakit kaybetmeden okumaya başladım, kitaptaki heyecan kitabın son sayfasına kadar sürüyor. Bundan daha beteri ise ; beyninizde yankılanan " sonra ne olacak? " sorusu beyninizi kemiriyor ve içinizdeki merak duygusunu arşa çıkartıyor. Bu sayede kitabı elinizden birakamamaniza neden oluyor. Ayrıca yazarın anlatım tarzını beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Anlatımın sadeliği ,yazarın komik ve eğlenceli betimlemeleri kitabın daha akıcı olmasındaki büyük etkenlerden.
.
Kitabın konusuna gelecek olursak;
.
Bihter gözü kara çılgın bir polistir. Hemde ölümle dans edip ,onunla kol kola gezen bir polis...Son görevinde yaptığı delilikten sonra amiri tarafından açığa alınan Bihter, ceza olarak şehrin dışındaki bir eve gönderilir. Gittiği evde 5 yaşındaki Buse'nin bakıcılığını yapacağını öğrenen Bihter, neye uğradığını şaşırır. Daha zor olanı ise Buse'nin keçi gibi inatçı ve huysuz olmasıdır. Asıl görevinden habersiz olan Bihter, Buse ile yakınlaşmaya başlar ve onu sahiplenir. Buse'nin babasının da onun gibi polis olduğunu öğrenen Bihter, asıl görevinin Savaş ' a yardım etmek oldgunu öğrenir ve Savaş ' la geçmişte kalan dosyayı yeniden incelemeye başlar. Işte ipler burada kopar ve gerçek, gün ışığı gibi ortaya çıkar. .
Not: Bir tutam aşk ve yoğun aksiyon içerir. Ha! Unutmadan sakin olmadan okuyun...
416 syf.
·Puan vermedi
Ben kitap yorumlarımı her zaman tarafsız yaparım. Yine tarafsız davranacağım. Merve Duman'ın arkadaşım olmasını tenzih ederek tüm düşüncelerimi yazacağım. Öncelikle Türk yazarları okuduğum tür dışında yazdıkları için pek tercih edemiyorum. Fakat okuduklarım içinde Aşktan Sabıkalı oldukça iddialıydı. Bir kere anlatış tarzına bayıldım insanı sıkmadan, merak ettirerek ilerliyor. Polislerin içinde geçmesi küfürleri olmazsa olmaz kılıyordu Merve bu dengeyi çok iyi ayarlamış. Özellikle Bihter'in sert tavırlarına ve bozuk ağzına bayıldım. Hatta çoğu yer de kıkır kıkır güldüm. Hafiften klişeler olsa da şahsen hiç rahatsız edici bulmadım senaryo bile olabilir. Romantizm havası güzel verilmişti olması gereken kadardı ikinci kitabı da ertelemeden okumayı düşünüyorum. Başarılı bir kurguydu tavsiyemdir.

Geçmişte yaşadığı tüm kötü şeyleri atlatan Bihter başarılı bir polis, ayakları üzerinde duran bir kadın ve biraz dik başlı bir beladır. Verilen bir görev ile kendini küçük bir kız çocuğunun bakıcısı olarak bulur. Hem de kendisi kadar baş belası bir kız çocuğunun... Savaş yıllardır devam eden kabuslarıyla tüm hayatını kızına adamış bir adamdır. Fakat artık intikam vakti gelip çatmıştır. Bıraktığı polislik mesleğine geri dönerken kızını emanet edecek birini bulmuştur. Ama Bihter'e karşı koyamadığını fark ettiğinde her şey karışır. İkisi de duyguları, intikam planları ve sevdikleri insanlar arasında kalırken zorlu şekillerde sınanırlar ortaya çıkan gerçekler ilişkilerini temelden sarsarken ikisinin de inatçılığı her şeyin üstesinden gelecek kadar yoğundur ve tabi duyguları da öyle...

"Seni anlıyorum. Çünkü seninle aynı durumdayım..."
"Ve?" diye sordu Bihter, hızlanan nefeslerine hakim olamayarak.
Savaş kızın üzerine eğilerek, "Ve... Ne yapacağımı bilmiyorum," diye fısıldadı.
"Öylesine kayboldum ki... Ne yapıyorum ben?"
488 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Her sayfayı merak ederek çevirdiğim ve elimden birakmak istemediğim bir kitap. Kitabı şans eseri almış ve aldıktan sonra seri ama birbirinden bağımsız bir kitap olduğunu anladım.

Yazar her karakterini sevdirecek şekilde yazmış. Kitabı bitirdikten sonra Atakan'ın utandırıcı muzipliğini, Şebnem'in Atakandan kaçışını, Savaş'ın Bihterciliğini, Bihter'in erkeksi sert davranışını, Kancalı'nın herkese taktığı Kancasıni bir süre daha arar hale gezdim.

Merak edici kurgusunun yanında eğlendirici yanı kitaba insanı çok güzel bağlıyor. Ve nereden ne çıkacağını tahmin ede ede gitmek müthiş bir şey. Ben en çok Romantik Çiçekçi isimli seri katilin kim olacağını tahmin etmeyi çok sevdim. Her bölümde katili değiştiriyor bu sefer bu deyipde o dediğim kişinin çıkmayışını okuyordum :) Bu türü seven ve sevmeyen herkese tavsiye ederim mutlaka okuyun :)
384 syf.
·Puan vermedi
Yazarın daha önce #asktansabikali kitabını severek okumuştum. Son eseri olan #goktenucelmadustu de eğlenceli ve keyifliydi.
Nil ve Volkan'ın deli dolu halleri..
Birbirleri ile inatlaşırken yeni yeni oluşan duyguları çok güzeldi. Aslında yeni de değil. Çünkü Volkan uzun zamandır Nil'e aşık. Ancak Nil 'in bundan haberi yok ve Volkan 'dan nefret ediyor. Ikiside aynı gazetede çalışıyor. Anlaşamadıkları için birbirleri hakkında da dedikodu çıkarıyorlar Ama Nil'in son dedikodusunun geri dönüşü o kadar zor ki. işte asıl eğlence o zaman başlıyor
Keyifli guzel ve eğlenceli bir eser arıyorsanız işte bu tam olarak o
.
.
.
.
#alıntı
.
'Başka renk oje bulamadın mı?'
'Işine mi baksan acaba Volkan?'
'Karanlıkta da görünüyor mu renk ?'
'Bilmem,gözüne bir yumruk çakayım da dünyan kararınca test edersin. Nasıl fikir ?
416 syf.
·10/10
Aşktan Sabıkalı bitti ama ben büyümüşte küçülmüş Buse'mi özlerim ki

Kitap gizli görevdeki Bihter'in azılı bir suçluyu yakalamak için hayatını riske atarak yaralanması ile başlıyor ve hastanedeyken Bihter'in can dostu Sedef ile de burda tanışıyoruz

Savaş ve minik kızı Buse ile tanışmamızsa evde Buse'nin oyuncak arabasını tamir etme şekli üzerine kavga ederken oluyor

Cinayet büronun diğer çatlakları ise anlatılmaz yaşanır

Savaş yıllar önce ailesinin ölümüne neden olan olayın soruşturmasını yeniden açmak için polisliğe geri döner ve bu soruşturma için Bihter de yardım için Savaş'ın evine gönderilir ancak yanlış anlaşılma sonucu eve Buse'nin bakıcısı olarak girer.

Soruşturma sırasında gerek pandoranın kutusu gerekse kilit altında tutulan kalplerin kapısı açılır.

Ve @ebru_aydin_91 ya katılıyorum hikayenin ikinci çiftine daha fazla yer verilmeliydi. Evet bir Bihter & Savaş değillerdi ama hikayeleri çok yüzeysel kaldı
416 syf.
·2 günde·10/10
Hem romantik, hem polisiye hem de gizem dolu bir romandı.
Heyecanın ve aksiyonun kesilmediği bir kitaptı. Kesinlikle güzeldi. Okumaya başladığımda elimden bırakamadım.
Kitabın konusuna gelince; Bihter 6 yaşında ailesini kaybetmiş ve amcası tarafından çok işgence görmüş, üniversiteden sonra polis olmuş ve resmen ölüme koşan biri olmuş. Korkusuz ve ölümü bekleyen bir kız. Sonra bir gizli görevle Savaş ve kızı Buse ile tanışıp bir bilinmezin içine giriyor ve sırlar çözülüyor.
Savaş ta kızından başka birşeyi düşünmeyen bir adam kızı 5 yaşına geldikten sonra mesleğine dönüyor ailesinin intikamını almak için ve sarı saçlı Dansöz lakaplı Bihter hayatına giriyor.
İyi okumalar.
416 syf.
·6 günde·7/10
Aşktan Sabıkalı, nasıl desem; güzeldi, komikti, kurgusal olarak iyidi ama eksikleri olan, anlatım yönünden de 'başlarda' biraz zayıf bir kitaptı.

Kitabın başlarında anlatımın kopuk kopuk olması beni rahatsız etti ve acemice geldi ama sonradan biraz bu durum düzeldi diyebilirim. Kurgusu iyidi ama birkaç yerde bana basit gelen şeyler oldu. Basit derken, yazar bazı yerleri daha anlamlı ve mantıklı yapabilecekken, istemsizce kolaya kaçmış veya dediğim gibi mantıksız nedenler bulmuş. Bu yazarın ilk kitabı olmasından ötürü olan acemisi ama kendini zamanla daha iyi geliştirdiğinde ortaya çok daha güzel şeyler çıkarabileceğini düşünüyorum.

Bihter karakterini, kitabın başlarında, kendini bir erkeğe zor kaptırabilecek biri olarak görmüştüm ama sonrasında bu konuda yanıldım; tabii bu kötü bir yanılgı değildi.
Kitapta biraz fazla argo kullanılmıştı, üst üste geldiğinde rahatsız etti diyemem de, aynı şeylerin tekrar edilip durması insanı sıkar ya, onun gibi hissettim ama çoğunlukla samimi geldi.

Sedef ile Serkan çifti vardı bir de, onlarda da yaşanan bir sıkıntı vardı ki bana mantıksız gelen yerlerden biriydi bu.

Buse! bu kız mükemmel dostlar. Çok tatlı, hazır cevap, ısırmalık bir çocuk kendisi ve kitaptaki eğlence kaynağı.
Sonuç olarak kitabın derinine inersek yaşanmış olan şeyler oldukça kötüydü, hatta birkaç yerde gözlerim doldu ama genel itibari ile komik bir kitap alarak yer etti bende.

Bana mantıksız gelen yerlerden bir diğer yer ise, kitabın sonundaki o andı. O içinde bulunulan anda ikilinin davranışları fazla absürttü. Ama genel sona bakarsak güzeldi.

Kitabın konusu; birbirini tanımayan iki polisin yanlış anlaşılma ile tanışması ve sonrasında geçmişin peşine birlikte düşülmesini konu alıyor. Aşkın içine düşmeleri ise çok zaman almıyor.
Öğrenilen ağır gerçekler, çekilen acılar ve sonunda hak edilen bir mutluluk...
416 syf.
·23 günde·Beğendi·7/10
Bihter annesini ve babasını küçük yaşta kaybetmiş, ev arkadaşı Sedefle yaşayan delikanlı sarışın bomba polis memuremiz Savaş ailesini kaybettikten sonra bir süre görevine ara veren bir yandan küçük kızı Buseyi hayattan korumaya çalışırken bir yandan da yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan yorgun savaşçımız Savaş görevine geri döner Ve Bihterle Savaş'ın yolları kesişir hayattaki sabıkaları günyüzüne çıkar Tabi bir de bunlara aşkın sabıkası eklenir...
Ben kitabı beğendim Kutu içinden kutu çıkması gibi ilginç, sürprizli bir kitap Ayrıca teşekkür yazısının sonda olması ve okuyucuya teşekkür edilmesi hoş olmuş Tek pürüz kişi ve mekan geçişlerinde olmuş bence
488 syf.
·10/10
Merve Duman'ın kitaplarını beğendim. Artık takip edeceğim yazarlar arsına girdi. Aşktan sabıkalıda ki karakterleri de okuyoruz. Gayet güzel bir kitaptı.
Polisiye romantik ve gizem dolu bir kitaptı. Kesinlikle okumanızı öneriyorum.
Konusuna gelince; Cinayet masasında çalışan Şebnem ve Atakan arasında ilişki ve Atakan'ın usanmak bilmeden Şebnem'in peşimden koşması ve çözdükleri davalar. Hele seri cinayetteki katil ?..... Söyelemeyeceğim....
Muhteşemdi. Puanım 10 üzeerinden 12

Yazarın biyografisi

Adı:
Merve Duman
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, 19 Nisan 1995
19 Nisan 1995 yılı İstanbul'da doğdum ve hala İstanbul'da yaşamaktayım. Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık üzerine lisans eğitimi almaktayım. 2009 yılından beri yazmakla ve yazarlıkla ilgilenmekteyim.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 71 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.