Michael Finkel

Michael Finkel

Yazar
8.0/10
12 Kişi
·
22
Okunma
·
1
Beğeni
·
71
Gösterim
Adı:
Michael Finkel
Unvan:
Yazar
“İnsanlardan uzaklaştım” diye yazmıştı on sekizinci yüzyıl Fransız filozoflarından Jean-Jacques Rousseau, “çünkü bana göre en berbat yalnızlık bile sırf ihanet ve nefretle beslenen kötücül insanlardan oluşan bir toplumdan daha tercih edilebilir bir durumdur.”
Sakin bir yerde yaşamakta keşmekeş ortasında varolma arasındaki farkları inceleyen bu çalışmaların tamamında aynı sonuca varılmıştı:Gürültü ve telaş zehirlidir.
231 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Christopher’in ormanda hiç kimse ile iletişim kurmayarak yıllarca yaşamasını anlatıyor ,Kanaatimce kişinin bu şekilde yaşamı seçmesinde herhangi bir mantık ve felsefe yok ,bu kişinin doğasına göre gayet olağan bir durum ve tercihi kendini her şeyden tecrit etmek istiyor. Sıra dışı bir olay gibi gelmiyor bana ;aksine adam sosyal bir çevrede yaşamayı seçseydi, o zaman; onun için sıra dışı olabilirdi belki...Kitap akıcı,gayet güzel en sevdiğim özelliği ise bir çok farklı konuda bilgilendirmeler yaparak beynimize yeni nöron bilgi kıvrımları ekleyebiliyor..
231 syf.
·Puan vermedi
ormanın derinliklerine dakıp münzevi bir hayatı seçen kahramanımız geçen 27 yıl süresince hiç hasta olmuyor. Nedenini ise " hasta olmak için insanlarla muhatap olmak gerekir" diyerek bence kitabın en vurucu cümlesini söylüyor.
İyiydi.
Okurken ormanın derinliklerinde kaybolmadım desem yalan olur. Kışları üşüdüm ve onunla birlikte kulübeleri dolaştım. Kulübelerden çaldıkları karizmayı çizdirdi ama. Madem insandan ve modern hayattan kaçıyorsun, öyleyle onun imkanlarını da bırakacaksın.
Değil mi, Münzevi!
231 syf.
·3 günde·10/10
Robenson Crusoe vari bir yaşam... Ama kendi isteği ile kendini ormanın derinliklerine atan bir adam... Kitabın tanıtımında "Modern yaşamdan kaçmak birçok kişinin hayalidir ancak çok az kişi bu hayali gerçekleştirir. Elinizdeki kitapta hikâyesi anlatılan Christopher Knight, bu hayali tam anlamıyla sıra dışı şekilde gerçekleştirenlerden." diyor. Gerçekten tam bir sıradışı öykü.
231 syf.
İnsan ve toplumdan kaçan Knight, 30 yıl boyunda tek kullandığı kelime 'Hello' onun dışında hiç bir insanla iletişim kurmayan gerçek bir münzevinin gerçek hikayesi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael Finkel
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.