Michael Marshall

Michael Marshall

Yazar
7.3/10
15 Kişi
·
26
Okunma
·
2
Beğeni
·
705
Gösterim
Adı:
Michael Marshall
Unvan:
Yazar
Doğum:
Knutsford, Birleşik Krallık, 3 Mayıs 1965
Michael Marshall Smith adıyla da roman yazmaktadır.
evrenin merkezi olmadığınızı keşfedince, farklılığınızı ortaya koyan bir şey bulma çabasına girersiniz
sigaranız olmayınca etrafınızda hiç dost yokmuş gibi, elinizde hiç bir ipucu yokmuş gibi ve yapayalnız hissediyorsunuz
“Şu an” her şeyleriydi. Kimse “geçmiş”le ilgilenmiyor, sonsuz bir “şimdi”nin içinde sürüklenip gidiyorlardı.
hayattan çok şey öğrenmişti, hem kendininkinden hem de başkalarınkinden. Ölmek üzereyken söyledikleri şeylerden. O anlarda ögrenilicek çok şey oluyordu
Bazen insanın hayatını geri alabilmesinin tek yolu dönüp arkasına bakması ve suçun bir kısmının da kendisinde olduğunu görmesidir. Bunu yapmazsanız size yanlış yapılmış, incitilmiş gibi hissedersiniz ve asla huzur bulamazsınız. Kendinizin de hatalı olduğunu fark edince o acı yavaş yavaş azalmaya başlar. Yaranız ne kadar büyük olursa olsun, kendiniz düşmüş ve bunu fark etmişseniz ağlamazsınız.
Daha önce olan bir şeyle şimdiki eksikliğinizi gideremezsiniz. Geçen yılın güzel günleri bu haftanın sefaletini gidermez.
Diğer herşey anlamsız geldiğinde, dünyaya karşı sizi ayakta tutan tek şey; bir insanla, yalnızca bir insanla olan ilişkiniz olurdu.
Okumayı seven bizler için bu site resmen bir cennet :) yine çok beğenimi kazanan bir yapıttı Korkuluklar gerek konu gerek anlatımıyla çok kısa sürede okuttu kendini.
Eski polis memuru Jack, dokuz yaşındaki Madison, Amy Sperherd ve Garry hepsi de kitapda başkahraman gibi birbirinden bağımsız olaylar çözülmeye başladıkça bağlantılar ortaya çıkıyor. Kitap akici, gerilimli,şaşırtıcı fakat sona doğru biraz sıkıcı. Bir başkasının içine ruhun girmesi aynı bedende yaşayan iki kişi "gocebe" adlı kitaplara buna benzer şeyler var. Okunabilir!!!
Kitabın arka kapağına bakınca bol aksiyonlu bir polisiye okuyacağımı düşünmüştüm.Tam tersi çıktı. Daha çok gizemli olaylar gelişmeye başladı. .
Aniden ortadan kaybolan insanlar,anlam verilemeyen tuhaf davranışlar ve hafızada oluşan boşluklar. .
Başlarda kitaba odaklanmada zorluk yaşadım. Konuyu kavrayabilmek için bazı sayfaları tekrar okumak zorunda kaldım. Hatta yarım bırakmayı bile düşündüm. Sonra sayfalar ilerledikçe ve gizemli olaylar geliştikçe merakla okumaya devam ettim.Çok değişik ilginç konusu var. Bazı sayfaları okurken küçük düşüşler yaşasamda yine de okumak keyifliydi. .
Çok iyi bir kitap, her bir cümle sanat eseri gibi, sırf bu yüzden bile okunabilir. Hem edebi akıcılığı, hemde aksiyon ve gerilimi hiç düşürmemesi açısından, bu tarz sevenlerine hiç düşünmeden tavsiye edebilirim, bir tek finali sonlara dogru rahat tahmin edilebiliyor, o yüzden kapanışı çok çarpıcı gelmiyor, fakat gene o tahmin yürüttügünüz bölümlerde yapılan ters köşeler durumu oldukça telafi etmiş. Özetle, hem keyifli hemde heyecanlı bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael Marshall
Unvan:
Yazar
Doğum:
Knutsford, Birleşik Krallık, 3 Mayıs 1965
Michael Marshall Smith adıyla da roman yazmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 42 okur okuyacak.