Michel Odoul

Michel Odoul

Yazar
5.7/10
3 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
135
Gösterim
Adı:
Michel Odoul
Unvan:
Fransız doktor ve yazar
"İnsanların hayat akışına vakitsizce son veren
Tanrı değildir; ama şaşkınlıkları yüzünden ölümü hayatlarının ortasına çeken insanların kendileridir."
Örneğin sürekli adaletsiz insanlarla karşılaşmamız ne de büyük bir tokat! O zaman bu bizi, başkalarına karşı kendi adaletsizliğimiz konusunda düşünmeye zorlar. Eğer sık sık açgözlü kişilerle karşılaşıyorsak kendi açgözlülüğümüz, genellikle ihanete uğruyorsak kendi
sadakatsizliğimiz üzerine düşünelim.
İnsanın doğumu ve çocukluğu ilkbahar, kırk yaşından önceki gençliği yaz, olgunluğu (aşağı yukan 60 yaşına kadar) sonbahar, yaşlılığı ve ölümü kış olduğundan bir insan hayatına da tam olarak uygulanabilir.
Hayat okulu diğer bütün okullar (ne tesadüf) gibi işler; yani sınıflar, teneffüsler ve iyice sindirilene kadar öğrenilip anlaşılması gereken dersler ve ayrıca, elbette uygun olmayan (eğer oyunun kurallarına uymazsak, kötü bir davranışımız varsa) davranışlarımızın bedeli vardır.
Ay, kış, su, kuzey, soğuk, gece, dişil, anne, pasif,
olumsuzluk, alıcılık, duygu, derin, siyah, koyu, karanlık, iç, gizli, uzam, aşağı kısım, sağ taraf, yumuşak, esnek, görünen, dokunulabilir, hareket, gerçek, çift, madde,
nicelik, töz vb.
Verda
Verda Bana Nerenin Ağrıdığını Söyle Sana Nedenini Söyleyeyim'i inceledi.
224 syf.
Öncelikle kitabı okumak isteyen tıp bilimiyle ilişkili bir eser diye düşünerek eseri almasın.Eser bilimden değil doğu felsefesinin YİN YANG teorisiden faydalanılarak yazılmış bir eser.
Benim eseri okumaya iten eserin adıydı.Tayland masajında önce ayaklardan başlanır ve ayaktaki bölümlere göre vücudun ağrıyan yerleri tespit edilir ve masajda o noktalara yoğunlaşılır. Peki bu eserde böyle bir şey var mı ? Bu eserde fiziksel tedaviden öte , düşünce yoluyla tedaviden bahsedilmiş. İç organlarınızın rahatsızlığından tutun, psikolojik tavırlarınıza , karakterinizde beğenmediğiniz huylarınızı değiştirmeye yönelik yin yang teorisinin incelelikleri , yin yang teorisinin ne olduğunu tek tek anlatmış yazar.Elinize kağıt kalem alarak okursanız eğer doğu felsefesiyle ilgili bir seminere katılmış kadar verimli sonuç alabilirsiniz.

Yin yang nedir ?
Yin doğadaki pasifliği, soğukluğu, karanlığı ve dişiliği simgeler. Yang ise sıcaklığı, aktifliği, erilliği simgeler. Örneğin; biri diğerinden daha baskın olduğu takdirde savurgan yada cimri kişilikler ortaya çıkar.*
İnsanların en fazla 21 haziran ve 21 aralıkta hasta olmasının nedenini günlerin çok uzun ya da çok kısa olmasından dolayı insanın yin yang dengesinin bozulmasına yormuşlardır.

Eğer dikkatinizi çektiyse son yazdığım paragraf ile Yin yang felsefesi keyifle okuyacağınız, akıcı bir dille anlaşılır yazılmış bir eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
Michel Odoul
Unvan:
Fransız doktor ve yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.