Miranda Liasson

Miranda Liasson

Yazar
7.1/10
17 Kişi
·
43
Okunma
·
0
Beğeni
·
538
Gösterim
Adı:
Miranda Liasson
Unvan:
Yazar
Kahretsin, neden yapamamıştı? Neden hayatında bir kez olsun içinde olduğu kutudan çıkamamış ve hayatını o kutuya sıkıştırmakta ısrar etmişti? Bir şeyi başaramamaktan ya da bir şey olamamaktan çok korkuyordu. Ormanda kaybolacak diye gittiği yoldan başka yere sapmaya o kadar korkuyordu ki... Ama böyle yapa yapa kimliğini kaybetmişti. Ya da belki de kendine hiçbir zaman kim olduğunu bulma şansı tanımamıştı.
Hayatında en iyi bildiği şeye sarılmak kalbini kırmaktan kaçmanın en iyi yoluydu. Kendini kaderin ellerine bırakmaktan daha az korkutucuydu.
Kendi kendine ne söylemiş olursa olsun, Olivia uzun yıllar önceki masum zamanlarda kalan geçici, uçup giden bir hatıra değildi. Meydandaki asırlık kayın ağaçlarının büyük kökleri gibi ona derinden tutunmuştu.
“Eğer çocuk büyüten bir anne için çizdiğin resim, işini bırakmış, önlüğünü beline takmış, gün boyu kirazlı pastalar yapan bir kadınsa, cinsiyetçi aptal bir gezegende yaşıyorsun demektir. Her türde anne var ve şu an bulunduğum noktadan bakınca, bu konuda uzman biri gibi görünmüyorsun.”
“Seni tutup çekmem gerektiğini biliyordum. Büyüdüğün yere geri getirmeliydim seni.” Olivia’nın yüzünü elleri arasına aldı, başparmağıyla yanaklarını okşadı. Olivia, nazik ama bir o kadar sert olan bu dokunuşla adeta büyülenmişti. “Senin gitmene izin vermek yaptığım en büyük hata oldu.”
304 syf.
Romantizmin doruklara çıkamadığı ve bu yüzden de ayıla bayıla okumadığım bir aşk romanıydı. Kötü müydü, tabi ki hayır. Olivia' nın güçlü duruşunu çok sevdim mesela. Annabelle için yaptıkları büyük fedakarlıktı. Erkek karakterimiz Brad' i ise çok sevemedim. Çok seven, romantik erkekleri okumaktan hoşlandığım için herhalde. Yine de okunabilecek bir roman. Kasaba havasını sevenler okuyabilir. İyi okumalar.
304 syf.
·9/10
Konusuyla aklınızda olmasını düşündüğünüz her şeyi size veren, boğmayan, yormayan, zorlamayan okuması çok zevkli bir kitaptı. Geri dönen adamdan ziyade geri dönen kadın kitaplarını seviyorum. Bırakıp gitmenin cinsiyete bağlı olmadığını hatırlatiyor.
304 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
“Eğer birini gerçekten seviyorsan iyi kötü her şeyinle yanında olursun ve gitmemesi için elinden geleni yaparsın .”
Sevmeyi beceremiyorsan sevme ....!
304 syf.
·441 günde·7/10
Olivia'nin kiz kardeşi eşiyle birlikte geçirdiği bir trafik kazasında hayatlarını kaybedince küçük kızları Annabelle'e bakmak kendisine düşüyor. Çünkü ablasının vasiyetinde eğer kendilerine bir şey olursa Annabelle'e annelik yapmasını istediği kişi kendisi. Üniversite ve ardından kırık bir kalp ile yaşadığı kasabadan ayrılan Olivia, bu durum karşısında geri döner ve eski aşkı Brad ile karşılaşır. Ortada kalan bir bebek, geçmişe dönüşler ve Olivia'nin ailesiyle olan ilişkisi... Konu itibariyle klişeydi. Fazla bilindikti. Sorun değil ama bana çok fazla bir şey hissettiremedi. Çerezlik, canınızın sikilmayacagi bir kitap. Bu tarz kitapları begeniyorsanız; Josh Duhamel ve Katherine Heigl 'in birlikte oynadıkları "Başımıza Gelenler" filmi tam size göre :))

Yazarın biyografisi

Adı:
Miranda Liasson
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 43 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.