Muharrem Karabay

Muharrem Karabay

Yazar
9.9/10
84 Kişi
·
100
Okunma
·
47
Beğeni
·
378
Gösterim
Gece Zikri
Geceleyin zikri gerçekleştirirken bir gece yıldızlar o kadar sana yaklaşır ki şaşarsın, şaşma. Sen Resulullah ımıza (sav) salat ve selam yollarken ashabına da dua ve salavatı şerif yolladığın için ve Resulullah 'ımızın(sav) "Ashabım gökteki yıldızlar gibidir hangisine uyarsanız yolunuzu kaybetmezsiniz." hadisinin sonucu yıldızların Mânâ aleminde ki ashaplar olduğunu yine ilk elden vasıtasız öğrenmiş olursun.
Suya girmeden yüzmenin zevkine asla varılmaz.Zikre girmeden ilahi armağanlara asla ulaşılamaz.Gör bak Rabbin senin için ne güzellikler saklamış.
Allahını tanıma ve sevme yolundaki çaba ve gayretlerin sonunda kalbinde keşfe (görmeye) dayalı bilgiler oluşur.Bu bilgilere Marifetullah denir.
Uç be Uç!Durmak yakışmaz sana.Sana uçmak bize de susmak düştü ve sustuk.Şimdi konuşma sırası sende.El sende,aşk sende,kanat sende.
Bizlere öğretilenlerin başında tarikat değil ümmet olma(parça,cüz olma değil,Bir olan Allah'ın huzurunda bir olma,bütün olma) öğretildi.
Tövbe ile dündeki günahların mutlaka yok edilir. Bugünkü günahlarından korunur ve kaderinde sana yazılan sıkıntılar, iman ve aşkına göre minumuma indirilir veya hiç hissetmeden yaşatılır ve geçiştirilir ...
3-Âşık İbadeti:
Âşık, karşılık beklemeden ibadetini, cehennemden kurtulmak
veya cennette kalmak için yapmaz. Allah, onu ister cehenneme
koysun, ister cennetine koysun, o sevdiği ile her dem beraber
olma isteği ile ibadet eder. İbadetlerinde mükâfat beklemez.
Çünkü o âşık; Rabbimizin Kur’an-ı Kerim’de belirttiği gibi
sadece Allah’ını ister.
Yunus Emre Hazretleri, bakın yine ne diyor:
“Cennet cennet dedikleri, birkaç köşkle huri
İsteyenlere ver onları, Bana Seni gerek, Seni.”
Muharrem Karabay
Sayfa 18 - Muharrem karabay
248 syf.
·21 günde·Beğendi·10/10
ALLAH'IN ve RASÛLÜNÜN selam ve bereketi üzerinize olsun...

Bu kitap Allah'a olan zannınızda gönül evinize çiçekler açtıracak

RABB'imiz "Ben kulumun zan'nına göreyim" buyuruyor ya...

Zan'nınız güzelleşecek...
Umudunuz tazelenecek
Heyecanla okuyacaksınız
Bitmesin isteyeceksiniz

Elhamdülillah
OKUduk , okuyoruz, ve okumaya devam edeceğiz İnşaAllah
248 syf.
·Beğendi·10/10
Allahın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun.Tasavvuf dil ile anlatilmaktan ziyade hal ile yaşanarak anlaşılabilecek bir meseledir.Tasavvufta belli başlı yaşanacak haller vardir.Uveysilik yolu ise bu halleri birebir yaşadığınız bir tasavvuf metodudur.

Aşkı Üveysi 1 kitabı uveysilik yolunun inceliklerini,tasavvufta yaşanacak halleri birebir anlatan ama yaşamayi da size bırakan çok güzel bir kitaptır.Gercek yaşanmış öyküler yer alır icinde ve belki de sizin de yaşadığınız bu oykülerde kendinizi bulacaksınız.
YAŞA VE GÖR...
%96 (237/248)
·Beğendi·10/10
Gerçektende çok güzel bir kitap hamd olsun. Sevgi ile bakmayan, nefret, kin ile bakan aşktan ne anlar ki. Siz yeter ki sevgi ile bu yola yaklaşın. Hamd olsun ki Muharrem Karabay Bey çok güzel açıklamalar sunarak kitabı tanıtmış ve anlatmıştır. Buyrun okuyun YAŞAYIN VE GÖRÜN. ️
248 syf.
·256 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap, birkaç defa okuduğumda: Tevhid akidesini, Ehl-i Sünnet itikadını aşıladığına tanık oldum. İman ilmi olan Marifetullah, Tevhid'in esaslarını öğretir ve kişiyi kesin bilgi sahibi yapar. Bunda en ufak kuşku yoktur.

YAŞA ve GÖR!
248 syf.
·Beğendi·10/10
Allahın ve Resulünün Selam ve bereketi üzerinize olsun
Bu kitap size sonsuz huzurun kapılarını açacak.. Okurken hem yaşayacak hem de hayretler içinde kalacaksınız..
Tekrar tekrar okunduğunda mana aleminde nice sırlara vakıf olacaksınız
Sizde okuyun, okutun..
"Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir"
hadisini yaşayanlardan olun..
Marifet aleminde ruhunuzun yeniden doğuşuna sizde şahit olun..
248 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap hayatımda bir dönüm noktası oldu, hayatımı anlamlandıran marifet yolunda yasayacaklarımı önceden bu kitapta öğrendim, her okuyuşta bambaşka bir yolculuğa, yepyeni idraklara götürmekte beni. Hayata, marifete dair sorduğum soruların cevaplarını kolayca bulmaktayım bu eserde. Her insana defalarca okumasını tavsiye ederim.
248 syf.
·Beğendi·10/10
Harika bir kitap
Okudukca yepyeni seyler kesfettim... Bendeki Ruhun acligindan soz ediyor... Bu kitabi bulduğum icin okudugum ve anlayabildigim icin cokk Sansli ve mutluyum
248 syf.
·Beğendi·10/10
Allah'ın ve Resulu'nün selam ve bereketi üzerinize olsun inşAllah canlar
Tasavvuf Allah'ı bilme sanatıdır İslam'ın özüdür.
Tasavvuf içinde marifet, Allah'ı aşkla sevme sanatıdır. Aşkı üveysi dünyada bir ilk Rabbimizin lütfu marifette yaşayacaklarınızı önceden bildiren bir kitaptır. Yaşa ve gör. Öyle güzel bir lütuf ki tavsiye ederim sizler de yaşar ve görürsünüz inşallah hepiniz en güzele emanet olun inşallah
248 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Dünyanın metafizik boyutunu görmeden kabullenen ama bu boyutun gerçekliğini yaşayanları sımsıkı kapalı gözlerle ve azimle yalanlayan her bir insanın bünyesini bozacak kadar gerçek bir kitaptır. Muharrem Karabay'ın siz de yaşayacaksınız diye bahsettiği olay ve durumları yaşayan onbinlerce insanın varlığına rağmen I'na ve bu muazzam kitaba karalama yapan cesur cahillere gerçekten acıyorum. Görmek istemeyene yeterince karanlık var bu âlemde. Selâm olsun Marifet kapisindan geçenlere!
248 syf.
·943 günde·Beğendi·Puan vermedi
MARİFET YOLUNU anlatan ilk ve tek kitap
Aşk-ı Üveysi kitabı 2015 Ekim ayından beri elimde.
Şunu anladım ki okunup kaldırılacak bir kitap asla değil. Klasik tabir vardır *başucu kitabı* diye ama bu gerçekten BAŞUCU KİTABI..
Yeri hiç değişmiyor hep başucumda
http://www.veyselkarane.com

Yazarın biyografisi

Adı:
Muharrem Karabay
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 47 okur beğendi.
  • 100 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları