Mühendis Faik

Mühendis Faik

Yazar
7.0/10
2 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
257
Gösterim
Biz, Rio de Jenario limanına gelen ilk Osmanlı gemisiydik. Brezilya tarih kitaplarında Osmanlılar hakkında, "Son derece cesur ve kahraman olmakla birlikte yamyamdırlar!" gibi bilgiler yazılıydı. Hakkımızda bu kitaplarda okuduklarından başka bir bilgiye sahip olmayan Brezilya halkı, biz limana girince, sahile üşüştüler. Sonra da kayıklara binerek akın akın gemimizi ziyarete geldiler. Ama daha önce deniz kuvvetleri komutanlığınca görevlendirilen bir deniz subayı, sorduğu sorularla yamyam olup olmadığımızı araştırdı.
Biz, Rio de Janerio limanına gelen ilk Osmanlı gemisiydik. Brezilya tarih kitaplarında Osmanlılar hakkında, "Son derece cesur ve kahraman olmakla birlikte yamyamdırlar!"
gibi bilgiler yazılıydı. Hakkımızda bu kitaplarda okuduklarından başka bir bilgiye sahip olmayan Brezilya halkı, biz limana girince, sahile üşüştüler. Sonra da kayıklara binerek akın akın gemimizi ziyarete geldiler. Ama daha önce deniz kuvvetleri komutanlığınca görevlendirilen bir deniz subayı sorduğu sorularla yamyam olup olmadığımızı araştırdı.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mühendis Faik
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.