Murat Dinçer

Murat Dinçer

ÇevirmenEditör
8.8/10
29 Kişi
·
59
Okunma
·
0
Beğeni
·
93
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
440 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
İlluminati !! 1 Mayıs 1776 tarihinde Bavyera'da Adam Weishaupt isimli bir şahıs tarafından 'kilisenin felsefe ve bilim üstündeki baskısı karşısında özgürlük' amacıyla kurulmuş gizli bir örgüt. Yaklaşık 250 yıldır etkinliğini arttırarak devam eden ve günümüzde '' Yeni Dünya Düzeni'' sloganıyla hükümetleri, şirketleri ele geçirmek suretiyle , dünyadaki tüm kirli işlerin altından çıkan , insanları sefalete ve ölümlere sürükleyen, bana göre şeytanın hizmetkarlığını yapan lanet bir yapılanma.
Kitap başından sonuna kadar tüm yapılanmayı isimleri ile en küçük ayrıntılara girerek anlatıyor .
İlluminati'nin hedefi nedir?
İlluminati'nin nihai hedefi 500 milyon nüfus ile sınırlandırılmış, yaşayan tüm insanların çipler ile kontrol edildiği, adeta iradelerinin yok edilip robotlaştırıldığı, tek bir yerden ve çok sınırlı sayıda insan tarafından yönetilen, sınırların kaldırıldığı tek bir devlet yaratmak . Zaman zaman Hitler döneminden de aşina olduğumuz Ari Irk yaratma sevdası.
Hedeflere ulaşmak için kullandıkları araçlar;
Medya, Finans sistemi, Eğitim sistemi, Hükümetler, Bilimler ve Dini Mezhepler.
Dünya'da 19. yy'ın başından itibaren kitlesel gelişen tüm olaylarda direkt ya da dolaylı olarak etkin İlluminati . 1. ve 2. Dünya Savaşları'nı başlatan da bitiren de bu gizli örgüt. Hitler'i yaratan da yine bizzat örgütün kendisi . Sebepleri kitabın içinde detaylı bir şekilde mevcut.
3. Dünya Savaşı'nın da yine ilgili örgüt eliyle hazırlandığının sinyalleri de var. Maalesef Ortadoğu merkezli bir 3. Dünya Savaşı öngörüyor , başarılı araştırmacı yazarımız Ali Kuzu.
İlluminati'nin içinde yer alan en populer 13 aile detaylandırılmış. Tahmin edeceğiniz üzere Rockefeller ve Rothschild aileleri başı çekiyor.
İlluminati'ye bağlı 16 adet örgüt anlatılıyor. Bunlardan en bilinenleri Farmasonluk, Bilderberg Grubu, Üçlü Komisyon, Tapınak Şövalyeleri...
Dünyada hali hazırdaki tüm Uluslarüstü Örgütlerin ( BM, Avrupa Birliği, OECD vb. ) de tamamen kontrolü bu şahısların elinde.
Kitaptan detaylandırılmış başlıklara geçecek olursam;
Seçilmiş Kulüpler ( Bohemian Club, Belizean Grove , Yellowstone Club vb... )
En ünlü İlluminati üyeleri ( Rothschild ve Rockefeller Aileleri , George Soros, Bill Gates, Henry Kissinger, George W. Bush , Barack Obama... başta olmak üzere toplam 50 isim )
İlluminati Planları ( Askeri Bilgisayarlara Erişim, Suikastler, Paralı Askerler, Devlet Programlaması)
İlluminati'ye dahil olacak kişilerin alacağı çok detaylı eğitimler.
Yazmış olduğum başlıklar sayfalarca anlatılmış.

Kitaba da adını veren Kozmik Sırlar kısmı ise yapının şeytana nasıl hizmet ettiğini anlatıyor. Bu kısım tüyler ürpertici . Sadece başlıklar şeklinde geçeceğim ama başlıklar dahi sizlerde aydınlanma yaratacaktır.
- İlluminati Çocukları (Seçilmiş çocuklar, Bakıcılar, Fahişeler, Pedofili)
- Kurban Edilen Çocuklar (Kanlarını içmek sebebi ile)
- Satanizm ve Şeytan
- Zombi İnsanlar
- İnsan Robotlar

Bir diğer ana başlık ; İmparatorluğa Hükmetmek adı altında, 'Dünyanın tanrısı paradır' felsefesi ile tüm finans kurum ve kuruluşlarına hükmettiklerini anlatıyor.
Merkez Bankaları ele geçiriliyor, Sanal Para kontrol ediliyor.
Akabinde medyayı nasıl kullandıkları ve insanları yazılı, görsel basın aracılığı ile nasıl 'koyunlaştırdıklarını' detaylandırıyor. Bu kısımdaki 25. kare ve diğer methodlar ile 'subliminal mesajları' insanların bilinçaltına nasıl yerleştirdikleri sansasyonel şekilde anlatılmış. ( Alıntıda da yazdım, tekrarlamak istiyorum. Küçük çocuklarınızın izlediği çizgi filmlere lütfen dikkat edin. Mümkünse izletmeyin, değilse siz de mutlaka izleyin. Ben öyle yapıyorum)
Diğer bölümde örgütün kullandığı Sayılar , şifreler ve semboller anlatılıyor.
Aklımda en çok kalan şeytanın sayısı '666' imiş.
Kitapta çok ilgimi çeken bir kısım var;
1995 yılında birileri paravan bir şirket vasıtasıyla ''İlluminati Card Game'' isimli bir oyunu piyasaya sürüyor. Bu kartlarda gelecekte yapılacak bazı işler yer alıyor. Yani birileri bunu deşifre ediyor. Kartlarda ne görseller mi var?
- İkiz Kulelerin ve Pentagon'un vurulması
- Endonezya Tsunami Felaketi (2010)
- Japonya Depremi (2011)
- Barack Obama'nın Seçilmesi
- Ortadoğu İsyanları
- İnsan Klonlama
- Ufoların Saldırısı ( Kartta Ufo'ların Empıre State Binasına saldırdığı resmedilmiş)
- Julian Assenge'in Öldürülmesi( Şu anda hapiste, anladığım kadarıyla gidici. )
- İnsan Eti Yiyen Bakteri
Karttaki olayların 75%'i gerçekleşmiş. Kalanların gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğine inanmak sizin tercihiniz. kartların bir kısmının görseli de mevcut.

Şimdi gelelim bana göre güncelde ülkemizi en çok etkileyen kısma;
GDO'lu ürünlerin Türkiye piyasasına sokulması ve ''ölüm tohumları'' projesi.
Özellikle Ortadoğu ve Afrika pazarına GDO'lu ürünlerin cebren ve hile ile sokulduğu ortada. Buradaki en büyük problem ilgili ürünlerin DNA'ları bozması suretiyle zamanlar biyolojik soykırıma sebebiyet vermesi. En görünen sonucu ise kısırlık. Bunu uzaklarda aramayın. Çevremizdeki çiftlerin 'çoğunun' tüp bebek suretiyle çocuk sahibi olmaya çalıştığını hepimiz görüyoruz.Bazıları bu sayede bile maalesef çocuk sahibi olamıyor. Bu oran çok yüksek. Bundan 20 sene önce ülkemizde neredeyse bulunmayan uygulama , günümüzün rutini oldu. Peki neden?
Bir diğer konu ise 'ölüm tohumları'. Bunun için çok da uzun olmayan bir video paylaşacağım. Konuyla ilgilenenler için harika bir video. İzlemenizi rica ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=UJTMWgd0EXc

Çok uzattım ama böyle bir kitap için çok kısa bile denebilir. İlluminati , Siyonizm , 'Yeni Dünya Düzeni' gibi konulara merakı olanlar için mükemmel bir kitap.
Şiddetle tavsiye ediyorum ve akıcı diliyle 2 günde okuyacağınızdan eminim.
Saygılar.
İnsan neden başarılı olmaktan korkar? ✒
İnsan neden sorumluluk almaktan korkar? ✒
İnsan neden kendisini fark etmekten korkar? ✒
Mucizelere inanmayın, demiyorum ama mucizeyi de beklemeyin.
Kendinizi değiştirin ve geliştirin, hayatınızı yeniden organize edin ki başınıza sürekli tehlikeli şeyler geliyor olmasın.
Benliğimizi, ne yaptığımızı, ne için yaşadığımızı fark edecek kabiliyete erebilmenin anahtarı kişinin kendini değiştirmesine ve geliştirmesine bağlıdır.
Hayatımızın iniş ve çıkışlarında savrulmaktan öteye geçebilmenin başlangıcı insanınkendisinin farkında olmasıdır.
Fark etmek, farkında olmak önce insanın kendinde başlar.
208 syf.
·Beğendi·9/10
Güzel bir tarih kitabı Mete Hanın yaşamı güzel bir şekilde anlatılmış bide başarılı bir yazarımızın kaleminden geçince ortaya başarılı bir eser çıkmış herkesin okumasını tavsiye ediyorum.
144 syf.
·Puan vermedi
Merhabalar bugün sizlere Ufuk Tezemir’in “Kendini Fark Et” adlı kişisel gelişim kitabından bahsedeceğim. Biliyorum birçoğunuz kişisel gelişim kitaplarına biraz mesafelisiniz. Ben de bu türün iddialı bir okuyucusu sayılmam. Ancak zaman zaman motive olma ihtiyacı duymuyor değilim. Gündemimizde yaşanan olaylar hepimizi oldukça derinden etkiledi ve evde kaldığımız bu süreçte umut dolu satırlar okumak bana iyi geldi diyebilirim. Yazarımız kitabın da takıntılarımızdan, insanlarla olan iletişim ve ilişkilerimizden, başkalarının hayatımıza olan etkilerinden, kibir ve menfaatten, sorumluluk bilincinden, tecrübelerimizden, alışkanlıklarımızdan ve bir türlü düzelmeyen psikolojimizden bahsetmiş. Yazarımız Narconon Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Rehberlik Programı Eğitmeni ve kitabında da bu programa başvuran madde ve alkol bağımlısı olan bireylerin başarı öykülerine de yer vermiş. Bir sosyolog adayı olarak topluma kazandırılan bu bireylerin yaşadıkları süreci ve sonrasında ulaştıkları konumu ve düzene giren hayatlarını okumak beni oldukça etkiledi. Sevgili Ufuk Tezemir insanların hayatlarına olan katkılarınızın yanında okurlarınız içinde oldukça güzel satırlar kaleme almışsınız emeğinize ve kaleminize sağlık okurunuz bol olsun.

Keyifli Okumalar ve Huzurlu Akşamlar
440 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Bir dönem fazlasıyla ilgimi çekmiş bir oluşum İlluminati. Onlar hakkında kimi iddialar çok ütopik olmasına rağmen gün geçtikçe gerçekleşmesi hem korkutuyor, hem de ilgimi daha da cezbediyor.
İlluminati denilen böyle bir topluluğun olduğu, dünyanın zengin ve güçlü ailelerinden oluştuğu ve 'Yeni Dünya Düzeni' getirerek insanlığı etkileri almak istemeleri bilinen ve kabul edilmiş gerçekler. Peki neden ve niçin kendilerini üstün görüyorlar, kime hizmet ediyorlar? Bu ve bunun gibi bir çok kafa karıştırıcı soruyu ve cevabını; kimi gerçeklere dayanan, kimi de komplo teorisi olarak göreceğimiz bir çok bilgi, video, belge kitaplarda, internet ortamında mevcut. Ali Kuzu tüm bunları bu kitapta toplamış. Bir çok konuyu biliyordum ama bilmediğim bir kaç iddia da mevcut kitapta. Bir de bazı şeyler daha iyi oturdu kafamda. Neden şeytana hizmet ettikleri, taptıkları, neden Hitler'e destek verdikleri gibi...
İlki yani kendilerini seçilmiş ırk gibi görmeleri ve şeytana bağlılıklarının sebebi; Havva'nın Cennet'ten kovulmadan önce Şeytan'la yakınlaşması ve babası Şeytan olan Kabil'in soyundan geldiklerine inanmaları.
İkincisi ise; kendileri de Yahudi olan Rothschild ailesinin, Yahudi vatandaşları Filistine çağırarak orayı Yahudi Anavatanı yapma çabalarına destek olacağı inancı ile Hitler'e destek vermesi. Böylece Yahudi vatandaşlar ya zulümden kaçacak, kaçmayan ise zaten Rothschild'ler için ölümü hak eden hainler olmuş olacak.
Kitapta yazarın kaleme aldığı bir çok dehşet verici olay var. Özellikle benim zihnimi bugünlerde fazlasıyla meşgul eden ve hâlâ öyle insanların var olabileceğine inanmakta zorlandığım ama maalesef o rezillerin var olup, bağımlısı oldukları Adrenochrome... Ve bu uğurda katledilen yüzbinlerce çocuk... Ve bunu kullanan bir çok ünlü isim. Sebep gençlik, güzellik ve nihai amaç ölümsüzlük.
Daha kitapta anlatılan bir çok proje var. Avatar insanlar, robotik ve klonlanmış insanlar, Mavi Işın projesi gibi. Tabii ki hepsi de insanlara hükmetmek ve ölümsüz olmayı istekleri için.
Bütün bunlar inanılmaz gelse de bu insanların filmler, savaşlar, yiyecekler, hastalıklar ile insanları ne hale getirdikleri de ortada.
Eski endişe ve kafa karışıklığıma yenileri de eklendi kitap sonunda. Dediğim gibi emin olduğum yazarlardan okuduklarım da vardı kitapta, şüpheye düştüklerim de. 'Reptilian Irkı' özellikle çok inanılmaz bir iddia. Tabii ki bu yazarın iddiası değil ama kitapta gerçekçi anlatmış. Bir de bu illuminaticiler bu kadar güçlü, her şeyi yapabilen insanlar neden kendilerinin tüm sırlarının ortaya dökülmesini görmezden gelsinler? Anlayacağınız kafamda deli sorular...
440 syf.
·56 günde·Beğendi·9/10
Mutlaka okumalısınız!
Çünkü içindeki bilgiler, herkes tarafından bilinmesi gereken şeyler. Örneğin 11 rakamının ölümü ve kargaşayı temsil etmesi ve 1. Dünya savaşının yılın 11. ayının 11. gününün 11. saatinde resmi olarak ilan edilmesi gibi... Yediğimiz ürünlerdeki asıl maddelerden tutun da medyanın asıl amacına kadar gerçekten öğrenilmesi ve bilinmesi gereken şeyler. Kitaba başladıktan sonra uzun bir ara verdim (araya başka kitaplar girdi) ama ne kadar yavaş olursa olsun okunması gerek.
448 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
"Kuzgun"bilinen polisiye romanlarindan cok farklı kurgu ve anlatima sahip olan bir kitap.
Tek başına "polisiye roman" olarak tanımlamak yanlış olur kanaatindeyim..
Okurken bazen cok detaylı bir gezi rehberine,bazen milattan öncesinden başlayıp günümüze kadar yaşanmış olayları ve kişileri anlatan bir tarih kitabına,bazen de sürükleyici bir polisiye romanına dönüşüyor.Ve en iyisi de bu dönüşümün sizi hic rahatsız etmemesi..
DipNot:"Son on bölümü heyecandan ayakta okudum"
desem
inanmazsınız.. ;)
208 syf.
·10/10
Sayılar ile arası iyi olmayan biri olaraktan ben bu kitabı çok sevdim

Mısır da bir kral çocuk yaşta kral olmuş Tutankamon. Bütün kralların piramitleri ve anıtları varken onun varlığı bilinmekte ama kanitlanamamaktadir. O dönemde yaptığı büyük gelişim ve değişimler ile iz bırakmayı başarsa da o zamandan bu zamana süre gelen zamanda bir kanıt hala yoktur. Bilim Tarih profesörü Tahir Baturay bu sırrı bulmak ve ortaya çıkarmak için çalışmakta ve bütün varını yoğunu vermektedir. Ne kadar çalışırsa çalışsın bir şeyler eksik kalır. Son çalışmasında ise ona sayıların kokusunu aldığı söylenen Cenk Demirbilek eşlik eder.
Matematik devreye girer ve sırlar bir uçtan aralanmaya başlar. Okurken sizi o gizem dünyasına alan bir kitap... okumanızı tavsiye ederim.
288 syf.
·5/10
Bu alana merakı olanlar kitapta anlatılanların çoğunu biliyordur eminim.
Kitap 150 sayfaya sığa bilirdi çok fazla aralıklar koyarak yazmış yazar, normal bi kitabın 1 sayfası bunun 5 sayfasına bedel.
288 syf.
·Beğendi·10/10
Tarihte olan veya olmuş olabilecek bir araştırma hakkında konuşuyor ve şebanın melikesiBelkıs ve Hz. Süleyman'ın yüzüğü hakkında yapılan araştırmalar hakkında bağımlılık yapan bilgiler ortaya koyuyor ve sunduğu deliller ve araştırmalara yön veren kişiler hakkında çok şaşırtıyor.

Belkide hiç şaşırtmıyor çünkü o kişileri artık hepimiz bir örgüt olarak tanıyoruz.
Kitap bağımlılık yapıcı ve insanı derin düşüncelere sokuyor.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 59 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 43 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.