Murat İbrahim Çelebi

Murat İbrahim Çelebi

Çevirmen
7.6/10
1.023 Kişi
·
476
Okunma
·
1
Beğeni
·
475
Gösterim
Adı:
Murat İbrahim Çelebi
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
80 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Israrla okuyacağım seni Stefan. Her kitabında farklı bir duygu var. Kimi zaman güzel buluyorum bu anlatımı kimi zaman da gereksiz. Bu kitaba gelince beğendim. Yalnızlığı biliyor birçoğumuz ne yazık ki. Gayet iyi tahlil etmiş sürgündeki Madam'ın durumunu. Her detayını güzel anlatmış. İnsan yalnız kalınca da kötü bir psikolojiye sahip olur. Bunu da göstermiş oldu yazarımız bu kitabında. Aslında eski dönemlere ithafen yazılmış olan bu eseri günümüz teknolojik durumlarına göre değerlendirsek nasıl olur düşüncesini atamıyorum kafamdan :) benim lüzumsuzluğum tuttu yine. Beni oku , sıkılmazsın diyen bir kitaptı ve gayet de hızlı geçti. Tavsiye ederim gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz
Banksy
Banksy Ay Işığı Sokağı - Mürebbiye - Görünmeyen Koleksiyon'u inceledi.
112 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Stefan Zweig acaba Türk mü? Bu kitapta yer alan hikayeler sanki bizim dizilerimizi anlatıyor. İşin garip yanı hiçbiri mutlu ve güzel bir şekilde bitmedi. Dili güzel kullanıyor ancak uzun ve birbirine benzeyen çok cümlesi var. Konuya girerken biraz dolambaçlı yolları kullanıyor olması da aşikâr. Bunu okuyucuların sezmemesi bence daha doğru. En beğendiğim hikaye Mürebbiye'ydi. Haksızlığa uğrayan insanın psikolojisini gayet iyi anlatmış. Diğer hikâyelerinde de insan psikolojisi adına güzel bölümleri vardı. Denenebilir bir kitap. Keyifli okumalar dilerim
400 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Franz Kafka sevdiğim yazarlardan. Yazıları kendine has, karakteristik..Bu kitabını çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim ama.Mektuplaşma tarzında daha önce iki eser okudum. Sabahattin Ali'nin Canım Aliye, Ruhum Filiz ve Dostoyevski'nin İnsancıklar adlı eserini okumuştum ve ikiside çok severek okuduğum eserlerden..Milena'ya mektuplarda bu eserlerden aldığım lezzeti alamadım maalesef. Zorlanarak okuduğum eserlerden oldu. Mektuplarında çok fazla detaya girdiğinden, belki de Milenaya ait mektupları okuyamadığımızdan ötürüdür zorlanışım..Bir de yasak aşk oluşundan dolayı önsözünü okuduğumda bir önyargıyla başlamış bulundum kitaba..Yine de Franz Kafka edebi yönünü her mektubuna yansıtmış, içerisinde alıntılayabileceğimiz, hayatın içinden güzel sözler mevcut..
Her kitaptan mutlaka çıkarılması gereken, hayatımıza, karakterimize, bakış açımıza yön veren ders nitelikli içerikler oluyor ve bizlere her kitabın (sevmesek dahi) farkında olmadan bir çok şey kattığı düşüncesindeyim. Hiç bir kitabı pişmanlık olarak görmemeli , bize kattıklarına odaklanmalıyız...
Okuyacaklara keyifli okumalar diliyorum...
80 syf.
XV.Louis döneminde Fransız sarayanın en etkin kadınlarından Madame de Prie’yi konu alan kısacık bir roman.
Madame de prie birgün kralın gözünden düşer ve normandiya’da bir köye sürgün edilir.Fransanın ve sarayın ihtişamlı olan hayatına,bütün ilgilerin üstünde olmasına ve güç kaynağından soyutlanmasını kaldıramaz ve bunalıma girer.Akıllarda kalmak ve hayranlık uyandırmayı deli gibi arzuladığı için ihtişamlı bir davet hazırlar fakat hiç birşey istediği olmaz.İntiharından sonra sadece 3 dakika konuşulur ve unutulur.
400 syf.
·10/10
Çok derin bir ruhla yazılmış mektuplar. Insanın Milena olası geliyor. Insanların birbirlerine mektup yazdıkları, henüz masumiyetin öldürülmediği o güzel zamanlarda yaşamayı çok isterdim. Bu özlemi ince ruhların kaleme aldığı bu tarz eserleri okuyarak gidermeye çalışıyoruz. Ne kötü günümüz iliskilerinin şarja bağlı olması!
64 syf.
·Beğendi·9/10
Bu hikaye serisine yeni basladim bu korku dan sonraki okudugum ikinci kitabi fakat simdiden diger hikayelerini merakla okumak iatiyom cep romanlari gibi hepsi canin sıkıldığında alip okicakasin hepsini korku ve bu kitabi oneririrm ikiside sürükleyici surekli bir sonraki sayfa ne olcağını merak ediyorsun..
104 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Stefan ZWEİG ile çok geç tanıştım. Burada en çok okunan yazarlar ve en çok alıntı yapılan yazarlar arasında ilk sıralarda olması dikkatimi çekmişti. Bu vesile ile ilk olarak '' satranç kitabını okudum. Sonra diğer kitapları bunu takip etti.

Konusunu zaten biliyorsunuz .Bahsetmeyeceğim.

Az karakterli, sade bir anlatım ile pişmanlığın aşka ve tutkuya dönüşmesiyle trajik bir son Amok Koşucusu.

Halen okumayanlar varsa okusunlar.
Bir solukta okuyacağınız bir roman.
Herkese iyi okumalar.
400 syf.
·14 günde·10/10
Yazarın ilk okuduğum kitabıydı. Her zaman okumak istediğim eserlerdendi. Gerçek hayattan olması ayrı bir değer katıyor esere. Kavuşmasını çok isterdim Milena'sına. Milena'nında dediği gibi suç hangisindeydi de ayrılık sebebi oldu. Milena'nında mektuplarını okumak isterdim. Mektup okumayı sevenlere tavsiyemdir.
80 syf.
·Beğendi·7/10
Kısa ve tam tadında bir kitap. Beklenilenin dışında gelişen olayların beklenmedik sonu. Kitapların sonu hep önemlidir ve bu kitap gerçekten güzel bir sona sahip.

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat İbrahim Çelebi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 476 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 96 okur okuyacak.