Murat Nedim

Murat Nedim

7.6/10
5 Kişi
·
18
Okunma
·
1
Beğeni
·
99
Gösterim
Adı:
Murat Nedim
Unvan:
Türk Yazar
Dünya bu... Başka gezegenlere benzemez deniliyordu ama kendisine benzer yedi tane daha buldular! Krallar öldü. Sadece bir Kraliçe yaşıyor. Yüz on bir iş adamı, dokuz yüz bin politikacı, yetmiş yedi buçuk milyon bilgiç, iki milyar yeni dindar, 3.1 milyar birbirlerine hayran fanatik, kısacası yedi küsur milyar insan yaşar.
Yedi küsur milyar insan dünyada çok küçük yer kaplar. Herkesi bir araya toplasanız, ki bu imkansızdır, iki kişi bile artık yan yana gelmiyor. Fakat devam edelim; yedi küsur milyar insan yan yana ayakta dursa, altmış mil boyunda ve altmış mil eninde bir meydana rahatça sığar. Sonra da savaş çıkarır. Yani orta ölçekli bir adaya sığabilecek tüm dünya nüfusunu asla bir araya getirmeyin.
Bu kitabı alıp hemen okumak istiyorum.Küçük Prens ten sonra bu kitap nasıl olacak diye merak etmedim değilim.İnşallah güzel bir kitapdır. Bu kitabı okuduktan sonra size güzel olup olmadığını söylerim.
Küçük Prens kitabından sonra merak uyandıran bir kitap lakin beklentilerinizi hüsrana uğratıyor. Küçük Prensteki aynı olayları yeniden yaşıyor fakat onun düşüncelerinin tam tersi anlatılıyor. Çocukluktaki o masum, güzel düşüncelere sahip değil Büyük Prens. Sizi büyüklerin kirli, acımasız, faydacı, çıkarcı dünyasıyla tanıştırıyor. Küçük Prensin düşüncelerini artık komik buluyor haliyle. Okunmaya değer bir kitap değil. Çünkü edebi, büyülü bir yanı yok.
şu an kitabı okuyorum küçük prensin olaylarına biraz benziyor ! hoş bir kitaba benziyor dediğim gibi okumaya devam ediyorum okumanızı tavsiye ediyorum bence okuyun okuduğuma göre güzel
Küçük Prens okunduğunda insanın içini ısıtan bir kitaptır. Küçük prens ne ise bu kitap da tam tersi olmuş. Küçük prens büyümüş ve yazar tarafından gerçekçi, faydacı, çıkarcı bir bakış açısına bürünmüş. Büyük hali ile tekrar seyahate çıkıyor ve Küçük Prens'te okuduğumuz olaylar bu bakış açısıyla tekrar yorumlanıyor. Tıpkı yaşadığımız dünyadaki gibi. Küçük Prens'te sevgi, saygı, vefa, sadakat, hayal gücü vb. gibi olgular karşımıza çıkarken bu kitapta da saygısızlık, çıkarcılık, gerçekçilik gibi olgular karşımıza çıkıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Nedim
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 18 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.