Murat Nedim

Murat Nedim

Yazar
6.3/10
9 Kişi
·
32
Okunma
·
1
Beğeni
·
107
Gösterim
"Ya senin? Herkesin başka bir dünyaya ihtiyacı vardır senin yok mu?" diye sordum.
Cevap vermedi. Telefonuma bakarak başını salladı.
"Benim dünyamı böyle küçük, kara bir kutunun içine sığdıramazsın" dedi.
Bir hayalden bir diğerine uçarak gerçeklikten bu kadar kaçmak cesaret mi yoksa korkaklık mı ?
Dünya bu... Başka gezegenlere benzemez deniliyordu ama kendisine benzer yedi tane daha buldular! Krallar öldü. Sadece bir Kraliçe yaşıyor. Yüz on bir iş adamı, dokuz yüz bin politikacı, yetmiş yedi buçuk milyon bilgiç, iki milyar yeni dindar, 3.1 milyar birbirlerine hayran fanatik, kısacası yedi küsur milyar insan yaşar.
Yedi küsur milyar insan dünyada çok küçük yer kaplar. Herkesi bir araya toplasanız, ki bu imkansızdır, iki kişi bile artık yan yana gelmiyor. Fakat devam edelim; yedi küsur milyar insan yan yana ayakta dursa, altmış mil boyunda ve altmış mil eninde bir meydana rahatça sığar. Sonra da savaş çıkarır. Yani orta ölçekli bir adaya sığabilecek tüm dünya nüfusunu asla bir araya getirmeyin.
Bu kitabı alıp hemen okumak istiyorum.Küçük Prens ten sonra bu kitap nasıl olacak diye merak etmedim değilim.İnşallah güzel bir kitapdır. Bu kitabı okuduktan sonra size güzel olup olmadığını söylerim.
96 syf.
·Puan vermedi
Küçük Prens kitabından sonra merak uyandıran bir kitap lakin beklentilerinizi hüsrana uğratıyor. Küçük Prensteki aynı olayları yeniden yaşıyor fakat onun düşüncelerinin tam tersi anlatılıyor. Çocukluktaki o masum, güzel düşüncelere sahip değil Büyük Prens. Sizi büyüklerin kirli, acımasız, faydacı, çıkarcı dünyasıyla tanıştırıyor. Küçük Prensin düşüncelerini artık komik buluyor haliyle. Okunmaya değer bir kitap değil. Çünkü edebi, büyülü bir yanı yok.
96 syf.
·Beğendi·8/10
Bir başyapıtın uyarlamasında hikayenin adından başlayarak her şey tersine anlatılıyor, umut, hayal ve inceliklerin yerini yılgınlık, kötümserlik alıyor. Bir kara kitap örneği olan absürt eser tabi ki mutsuz sona eriyor ve bittiğinde insanın içinde umut zerresi bile kalmıyor. Küçük prens büyüse ne olurdu gibi bir düşünceden yola çıkılarak yazılmış fazla gerçekçi bir kitap.
96 syf.
·106 günde
şu an kitabı okuyorum küçük prensin olaylarına biraz benziyor ! hoş bir kitaba benziyor dediğim gibi okumaya devam ediyorum okumanızı tavsiye ediyorum bence okuyun okuduğuma göre güzel
96 syf.
·1/10
Çok sevdiğim Küçük Prens'in hatrına merak duygusuyla başladım bu kitaba. Küçük Prens'in büyümesini anlatmak istemiş kendince yazar. Küçük Prens ne kadar şirin ve güzelse Büyük Prens de o kadar itici ve kötü. Yazar bana göre elindeki fikri iyi değerlendirememiş, Küçük Prens büyüyünce kaytam bıyıklı dedikoducu esnaf amcalara benzemiş. Sayfalar ilerledikçe kitabı bırakma isteğim sürekli arttı, inat ettiğim için bitirdim. Ayrıca kitapta çok bariz yazım hataları ve bir baştan savmalık mevcuttu. Okumaya değmez bence.
96 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Küçük Prens okunduğunda insanın içini ısıtan bir kitaptır. Küçük prens ne ise bu kitap da tam tersi olmuş. Küçük prens büyümüş ve yazar tarafından gerçekçi, faydacı, çıkarcı bir bakış açısına bürünmüş. Büyük hali ile tekrar seyahate çıkıyor ve Küçük Prens'te okuduğumuz olaylar bu bakış açısıyla tekrar yorumlanıyor. Tıpkı yaşadığımız dünyadaki gibi. Küçük Prens'te sevgi, saygı, vefa, sadakat, hayal gücü vb. gibi olgular karşımıza çıkarken bu kitapta da saygısızlık, çıkarcılık, gerçekçilik gibi olgular karşımıza çıkıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Nedim
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.