Murat Türkoğlu

Murat Türkoğlu

Yazar
7.2/10
19 Kişi
·
75
Okunma
·
1
Beğeni
·
249
Gösterim
Adı:
Murat Türkoğlu
Unvan:
Türk Yazar
Hayat ne kadar kötü görünürse görünsün, her zaman yapabileceğiniz ve başarılı olabileceğiniz bir şeyler vardır. Hayat oldukça, umut da vardır.
Bir insan, kirli düşüncelere sahip olduğu için utanmaz. Bir başkasının, o kirli düşüncesini bilme ihtimali utandırır..
Yalnız için dost, sürekli üçüncü kişidir:
çünkü üçüncü , iki kişi arasındaki konuşmanın derinliğine ulaşmasını engelleyen bir unsurdur.

*Friedrich Nietzsche
"İki temel sorunu var insanlığın. Adaletsizlik ve anlamsızlık.
Birine karşı hukuku bulduk, diğerine karşı sanatı.
Ama insanlar hukuka ulaşamadı.
Ve sanat insanlara."

*Friedrich Nietzsche
152 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Yazar; S.Hawking'in öncelikle ailesini,kardeşlerini,hep istediği elektrikli oyuncak trenini,Oxford ve Cambridge de ki okul yaşamını,kürek takımında ki dümenciğilini,sakarlıklarını ve 21 yaşında hayatını değiştiren ALS hastalığınla başa çıkışını,kaybettiği uzuvlarının yetilerini nasıl tekrar kullanabildiğini,Jane ile evliliğini,3 çocuğunun doğuşunu,evden ayrılıp hemşiresi ile evlenmesini,para kazanmak için yazdığı tüm dünyada 10.milyonun üzerinde satış rekorları kıran kitabı ile,Big Bang'ı,tanrıya olan düşüncesini,kara delikleri,evreni,Yaşamı boyunca hiç bir zaman nobel ödülü almadığını,Galileo ya hayranlığını,Issız ada diskleri adlı söyleşisi ile birlikte Larry King le yapılan ropörtaji (bence güzel),karısı Jane'in boşandıktan 2 yıl sonra yazdığı kitap ile Hawking'in yaşamına en yakından ışık tutan yazıları kitap haline getirmiş.Evrene,Hawking'e fiziğe ilgisi olanlar için ideal bir kitap
152 syf.
·Beğendi·6/10
İnsanın gayret etmesi için hiçbir sınır olmamalıdır.
Hayat ne kadar kötü görünse de nefes aldığınız müddetçe umut da vardır.
Bu sözü hoşuma gidip te dayanamayıp merak ettiğim bir kitaptın teşekkürler Stephen W. Hawking
140 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Kitap Nietzsche'nin hayatından kısaca bahsediyor ve eserlerinin türkçe meali gibi. Çoğumuz Nietzsche okurken hangi kafayı yaşıyor bu adam neden ben anlamıyorum diyorsunuzdur eminim, ben de öyleyim çünkü. Yazar hakkında bi şey bilmiyorum bulamadım da ama felsefeye hakim görünüyor. Nietzsche'nin her kitabını ayrı ayrı özetlemiş sade bir dille.

Aslında Nietzsche'nin Hitler gibi neo nazilerce, metal gruplarınca ve çoğu insan tarafından yanlış anlaşıldığını vurguluyor. Mesela ''Tanrı öldü'' derken aslında Nietzche onu insanların öldürdüğünden bahsediyor ''Tanrı öldü! Onu öldüren biziz! Bütün katillerin katili olan biz, nasıl avunacağız?''

Nietzche'yi anlamanın bir kitabını okuyarak olmayacağını diğer kitaplarını okuyup öyle kafamızda bir şeylerin şekilleneceğini söylüyor yazar haklı da bence.

Ayrıca kitap Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabına oldukça geniş yer vermiş eğer siz de benim gibi o kitabı tam olarak anlayamadıysanız işinizi görür. Çünkü bazı kavramlar net olarak anlaşılamayabiliyor bazen üstinsan, sonsuz dönüş(dionysos) gibi, ayrıntılı olarak açıklanmış kitapta.

Sonuç olarak Nietzsche'ye ve felsefesine meraklıysanız okunabilir ben beğendim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Türkoğlu
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 75 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.