Musa Mert

Musa Mert

Yazar
7.8/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
1
Beğeni
·
184
Gösterim
"Başkalarına sunulan hediyelerin en değerlisi zamandır. 'An'ı bir kere yaşar insan. Seneye bugün başka bir gündür. Şu anda bu yazıyı okumak için harcayacağınız zaman, bir daha asla geri kazanamayacağınız bir imkândır. Bu nedenle, büyük saygıyı hak edenler başkalarına zaman ayıran insanlardır."
"Öğretmenlik bir oyun değil, ciddi hem de çok ciddi bi görevdir. Bu görevin mukaddimesi; ödenmekte zorlanan kirası ve faturalara inat okul bahçesine gülümseyerek adım atmaktır.
Müdavimi, sürekli kendini yenilemek ve görevini iyi şekilde yapmaktır. Mütemmimi ise yapılanlan koruyup kollamak,arkasını aramak ve büyüyüp çoğalmasına çalışmaktır. Son nefese kadar... Bunların tamamı bir anlamda gülümsemektir, sadakadır, sadakattir, sadık olmaktır, sıddik olmaktır, sadîk olmaktır."
"Hz. Peygamber'in (s.a.) "... Muhacir ALLAH'ın yasakladıklarını (kötülük ve günahları)terk eden kimsedir." buyruğundaki Hicret de üç boyutludur.
İç dünyasını -şirk başta olmak üzere- ALLAH'ın nehyettiklerinden uzaklaştıran; bu kötülükleri, haram ve günahları ağzına dahi almayan, aynı zamanda onlardan fiilen de uzak duran kimsedir Muhacir."
184 syf.
7'den 70'e herkesin okuyabileceği türden bir kitap. Yazarın kendine has üslubuyla oluşturduğu akıcı, yalın anlatımlı bu kitabı okurken hiç sıkılmadım. Tekrar okuyacağım kitaplar arasında yerini aldı ve küçük kitaplığıma neşe kattı.. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Musa Mert
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.