Müşfik B. Konuk

Müşfik B. Konuk

Çevirmen
7.9/10
124 Kişi
·
22
Okunma
·
0
Beğeni
·
129
Gösterim
Adı:
Müşfik B. Konuk
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
203 syf.
Kisisel gelisim kitaplarını severim. Simdiye kadar cok fazla okudum, okumaya da devam edeceğim. Ama bu tarz bir kisisel gelişim kitabı beni amacıma ulaştırmıyor malesef. Surekli onu yapın ama bunu yapmayın şunu deneyin aman diyim bunu denemeyin diyen mütemadiyen size tavsiye veren ve bunu madde madde yer yer tekrarlara girerek anlatan bir kitap. Yazarın iki kitabı daha varmış biri aşk biri iş hayatı üzerine. Cok da farkı olacağını düşünmüyorum açıkçası. Kitabı 3 cümlede özetlemek istersem anlattığı seyler sunlar;
1. Kendinizi tanıyın, neler istediğinize ve hissettiğinize kulak verin.
2. Çevrenize karşı duyarlı olun ve guzel seyler yapın.
3. Başkalarını degil kendinizi degistirin.
203 syf.
Kitabı alma sebeplerimden bir tanesi, kitabın isminin ilgimi çekmesiydi. Diğer sebepleri ise çok satanlar listesinde olması ve yorumlarının da genellikte olumlu olmasıydı. Gerek boyutu gerekse sayfa sayısı göz önüne alındığında bir solukta okuyup bitirilebilecek bir kitap olarak görünse bile ben kitaba o şekilde bakılmamasını öneriyorum. İçinde 100 adet faydalı metin/öneri var. Her metni okuduktan sonra metin sonuna veya başka bir alana o metin ile ilgili düşüncelerinizi/beklentilerinizi yazmanızı öneriyorum. Yine kimi metinlerde verilen tavsiyeleri o metni okuduktan hemen sonra gerçek hayatta uygulamanızın sizlere büyük fayda sağlayacağı kanısındayım. Bunların yanında metin sonrasında sevdiğiniz biriyle konu hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilir ve konuya karşı daha farklı yaklaşımlar geliştirebilirsiniz. Tüm bunların yanında kitabı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Aslında daha önceden de farkında olduğum çoğu duruma farklı bir bakış açısı geliştirmemi sağladı. Yazarın kalemi çok akıcı, tecrübelerle geçmiş bir hayat deneyiminin olduğunu kitabın henüz başlarında anlayabiliyorsunuz, çeviri ise gerçekten güzel yapılmış. Kendini geliştirmek ve olaylara farklı bir perspektifle yaklaşmak isteyen herkese bu kitabı okumalarını öneriyorum.
203 syf.
·Puan vermedi
Ufak şeyleri dert etmediğiniz zaman yaşamınız kusursuz olmayacak fakat hayatınızın size sunduklarını daha az dirençle kabullenmeyi öğreneceksiniz. Zen felsefesinin anlattığı gibi, bütün gücünüzle direnmek yerine, sorunları "bırakmayı" öğrendiğiniz zaman, yaşamınız su gibi akmaya başlayacaktır.
203 syf.
·14 günde·6/10 puan
Kişisel gelişim kitapları arasında en zor okuduğum bu kitaptır sanırım. Bazı öğütleri çok zorlama; sanki kitap bir kac sayfa daha fazla olsun diye eklenmiş. Böyle yaratılmış izlenimler kitabın kalitesine etkiliyor. Eklektik bir tarz izlenimi uyandırdı bende.
191 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10 puan
Kişisel gelişim.. etkileyici notlar alınabilecek, bu açıdan bakmamıştım dedirten türden bir kitap. Aslında kişisel gelişimden çok hayat odakli anlatim var. Yazar kendi hayatindan notlarda eklemiş. Başucu olabilecek bir tarzi var ama tabi ki bir Doğan Cüceloğlu gibi değil.
Huzurlu olmak istiyorsanız;
1) Ufak şeyleri dert etmeyin
2) Hepsi de ufak şeylerdir.
Kitabin başlığı aslinda bütün kitabin özeti.
320 syf.
·34 günde·6/10 puan
Güzelliğe doyduk valla, kız ne güzel yerler, ne güzel fotoğraflar onlar öyle ya.


Kitapları benimle dinlemek ister misiniz? Okuduklarımı yetinmeyip bir de yorumluyorum. Podcast Bir kitap bin hayat. ama tabi her yerde olduğum için de aşağıda linklerim. birinden birini takibe alın, her hafta buluşalım.

Youtube ; https://www.youtube.com/channel/UCbg_...

Spotify ; https://open.spotify.com/show/2u0H87r...

Soundcloud ; https://soundcloud.com/birkitapbinhayat
256 syf.
·4 günde·5/10 puan
Okuduğum yabancı dildeki kitaplar burada olmadığı için, okuma sayımı tutturmak amacıyla bu kitabı okudum dye ekliyorum. o yüzden verdiğim yıldızlar da pek dikkate alınmasın lütfen.
256 syf.
·3 günde·5/10 puan
Okuduğum yabancı dildeki kitaplar burada olmadığı için, okuma sayımı tutturmak amacıyla bu kitabı okudum dye ekliyorum. o yüzden verdiğim yıldızlar da pek dikkate alınmasın lütfen.
203 syf.
·23 günde·Puan vermedi
bu kitabı ikinci okuyuşum ve aşırı seviyorum. bu kadar seviyor olmamın sebebi bir anda aydınlatma yaşaması ve hayatımı çamaşır suyuna batırıp çıkarmışım gibi saf, tertemiz yapması değil elbette. hatta içinde büyük ihtimalle normalde bilmediğiniz bir şey yazmıyor, gayet akıcı cümleler, anlaşılır ifadeler sanki bir arkadaşınız size tavsiye veriyor ya da sadece arkadaşınızla verimli bir sohbeti paylaşıyorsunuz gibi bir anlatımı var.
yazar, kitabı o kadar sohbet havasında yazmış ki asla sıkılmıyorsunuz, akıp gidiyor.
içinde yüz tane ders var, her biri yaklaşık bir-bir buçuk sayfa uzunluğunda ve tıpkı ismindeki ufak şeyler gibi çok ufak bir şey, cep boy bir kitap.
yazarın kendi hayatında yaptığı ufak hatalar, hataları düzeltme çabaları, bize anlatmaya çalıştığı dersleri kendi hayatına nasıl uyarladığı, uyarlamaya çalıştığı bana gerçekten yol gösterici oldu. ben sanırım en çok kitaptaki samimi, sıcak havayı sevdim, gayet güzel bir kitaptı.
320 syf.
·2 günde
Bu eserde dünyanın dört bir yanında gidebileceğimiz daha doğrusu parası olanların gidebileceği, keşfedeceği 225 yer sunulmaktadır. Türkiye'den de Göbekli Tepe, Mardin, Ayasofya, Mısır Çarşısı, Sümela Manastırı yer alıyor. Beni en çok etkileyen Qin Hanedanlığı'nın 2200 senelik gerçek boyuttaki 7000 askerin her biri diğerinden farklı toprak asker ordusu. Eserde bazı yerler için gidileceğini zaman ve planlama ile ilgili birtakım bilgiler de verilmiş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Müşfik B. Konuk

Yazar istatistikleri

  • 22 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.