1000Kitap Logosu
Mustafa Emre
Mustafa Emre
Mustafa Emre

Mustafa Emre

Yazar
Derleyen
BEĞEN
TAKİP ET
9.3
3 Kişi
12
Okunma
2
Beğeni
262
Gösterim
Unvan
Türk Gazeteci, Şair, Yazar
Doğum
Adana, Türkiye, 1956
Yaşamı
Mustafa Emre, 1956 yılında Adana’da doğdu. Çocukluğu Ceyhan'da geçti. Okula Adana'da başladı. Okul dışında tanıdığı ilk kitap 'Sürmeli Bey' oldu. Berber, terzi çıraklığı yaparak okudu. Film sevgisi nedeniyle sinemada çalıştı. Ortaokulda iken duvar gazetesine şiirler, yazılar yazdı. Tiyatro çalışmalarına katıldı. Liseden sonra gezici bir tiyatro topluluğu ile Anadolu'yu dolaştı. Askerlik görevini İzmir ve Lefkoşa'da yaptı. Bir kamu kurumunda çalıştı, ayrıldı. Bu arada Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde okudu. Yerel gazetelere kültür – sanat sayfaları hazırladı. Ulusal bir gazetede kültür-sanat yazarlığı yaptı. Kültür-sanat dergilerinde şiir ve yazıları ile göründü. Arkadaşları ile kültür – sanat dergileri çıkardı. Derneklerde görev alarak kültür – sanat etkinlikleri düzenledi. Şiir yarışmalarında seçici kurul üyeliklerinde bulundu. Birçok kitabı yayıma hazırladı. Şiir, çocuk şiiri, öykü, derleme, yaşam öyküsü dallarında kitapları yayımlandı. Şiir ve öykü yarışmalarında ödüller kazandı. Yerel radyo ve televizyonda kültür – sanat programları hazırlayıp sundu. Bir sinema filmi ve iki televizyon dizisinde rol aldı. Bir bölge gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Adana’da yaşamakta, kültür – sanat dergisi Turunç’un yayın yönetmenliğini sürdürmektedir.
Ela
Barış Ekmeği'yi inceledi.
250 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim. . . Kitapta 14 güzel öykü var.İyilik,hayvan ve doga sevgisi,arkadaşlık,dostluk gibi bir çok değerlerimize değinilmiş. . . ✈Güneyi Çocuklar ✈Bir Çift Ayakkabı ✈Barış Ekmeği ✈Köşklü Sultan ✈Yalnız Zeytin Agacı ✈Kırık Saksı ✈Aliş ✈Horozcu ✈Tehlikeli Oyun Savaş ✈Keklik Amca ✈İç Ses ✈Kağıtçılar ✈Çağcıl Masal ✈Cahit . . Çocuklarımız okurken öğrensinler.
Barış Ekmeği
9.0/10
· 7 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Funda Keskinsoy
Barış Ekmeği'yi inceledi.
250 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Çocuk kitabı
Merhaba kitap severler; 14 adet farklı hikayelerden oluşan,bu kitapta çocukların analizleri,duygu ve düşüncüleri,toplumsal ahlak değerlerimiz üzerinden bir çok konuya değinerek ince mesajlar veren düşündüren, öğüt niteliğinde etki yaratan bir eser... İçeriğindeki Hikayeler Güneyi Çocuklar Bir Çift Ayakkabı Barış Ekmeği Köşklü Sultan Yalnız Zeytin Ağacı Kırık Saksı Aliş Horozcu Tehlikeli Oyun:Savaş Keklik Amca İç Ses Kağıtçılar Çağcıl Masal Cahit @kozayayin @maviyunusokuloncesi #fundaileheryerdeoku #books#bookstagram #heryerdeoku ÖNEMLİ UYARI; Son olarak bookstagramlara sesleniyorum; sürekli yorumlarımı çalıp okumadığınız kitabı kolay yolla temin edip yayın evi,yazar ve benim emeğime hiçe sayarak yorumlarımı kopyala yapıştır etmenizden,noktasından virgülüne kadar kendinizden bir şey katmamanızdan yıldım artık..Belki ben farketmiyorum fakat yazar ve yayın evi bizzat farkediyor...Sayısını bende unuttum yakaladığımda büyük bir zevkle ifşa ediceğimi ve gerekli yerlere başvuracağımı üstüne basa basa belirtiyim.Yasal hakkım neyse uğraşıcam sizin gibi emek hırsızlarına prim vermiceğim.Şimdi yorumumu kopyala yapıştır yapıcaksan bir kere daha düşün...
Barış Ekmeği
9.0/10
· 7 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1