Mustafa Koca

Mustafa Koca

Yazar
7.5/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
1
Beğeni
·
48
Gösterim
Yaşlandığımızda geçmişimizden hoşnut olmak için, güzel çiçekler ekmeliyiz. Çünkü insanlar ne ekerlerse onu biçerler.
Mustafa Koca
Sayfa 12 - Elpis yayınları
Geçmişle kalmayın, geçmiş size bir şey getirmez ama gelecek size çok şey verecek. Geleceğinize odaklanın, gerisi sadece ikinci planda olsun. Değerinizi bilin ve yapamadığınız herhangi bir şey varsa moralinizi bozmayın ve tekrar deneyin. Geçmişte olmadığı için şimdi de olmayacak diye bir şey yok.
Sahi hiç düşündünüz mü? Bugün arkasından konuştuğunuz veya kırgın olduğunuz biri, yarın ölseydi ne hissederdiniz?
Mustafa Koca
Sayfa 19 - Elpis yayınları
Eğer seni üzüyorsa hayat; bir şeyler yanlıştır ve düzeltmen için seni bekliyordur. Düzelt! Bazı şeyler seni yıpratmadan kendine gel, neden hayatta olduğunun farkına var. Geç değil, çok erken. Zararın neresinden dönersek güzeldir.
Bazen konuşmak için insan arar gözlerimiz ama bulamayınca en iyi dostumuza, bizi en iyi anlayan kişiye döneriz yüzümüzü; kendimize, işte bu yüzden en zor rakip biziz...
Mustafa Koca
Sayfa 16 - Elpis yayınları
146 syf.
·Beğendi·10/10
Ben bu kitabın yazarı olarak insanların hayatlarında ufak dahi olsa bir değişime yol açmak istedim. Amacım bütün dünyaya hükmedip herkesi değiştirmek değil, bir kişinin değişmesi içindi. "Çünkü herkesin birbirine benzediği dünyada bir insan bütün dünyaya bedeldir." Herkesin herkesleştiği, komşuluk hissinin yok olduğu, arkadaşların samimiyetinin kalmadığı, güven denilen şeyin ne olduğunun bilinmediği, dert anlatacak insanın bulunmadığı, kapımızın önünde çiçek açtı diye böbürlenen komşularımızın olduğu zamanlarda, yani tam olarak bu devirde en çok ihtiyacımız olan dostluk hissini size vermeyi istediğim için, yalnız olduğunuz zamanlarda sizin her zaman yanınızda olmak istediğim için çıktım bu yola.
Bu kitabın siz de güzel hisler uyandırması dileğiyle, okumanız tavsiyemdir...
146 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Merhabalar bugün sizlere deneme türünde bir kitapla geldim. Kişisel gelişime de değinilmiş olsa da tamamen deneme odaklıdır. Yazarımız kitabında başarının yollarından bahsederken asıl rakibinin kendin olduğunu ve kendini mutlu etmenin tek yolunun yine kendinden geçtiğinden bahsediyor. Birinden medet ummadan kendin bir şeyleri başarabildiğine inanmanın, hatta inanmanın temelinde başarının olduğunu vurguluyor. Sağlam bir inanç ve irade ile atılacak adımların da bir o kadar güçlü olabileceğini ve de cesaretle sağlanılanacağını aşılamayacak engellerin olmadığına inanıyor. Bence güzel motive edici bir kitap okuduğunu düşünüyorum. Ünlü bilimci ve yazarların sözleriyle konusunu destekleyen yazarımız kitabın sonlarına doğru kıssalarla bitirmiştir kitabı. Eskileri özleyen yazarımızın yalnız olmadığını biliyorum. Umudumuzu hiç kaybetmeyelim. Çünkü yarınlar bizim için var. Azmin elinden ne kurtulmuş ki? Sizinde hayatınıza güzel kelebeklerin dokunması dileğiyle...
...
Alıntılar;
"isteklerine bakarsan bütün düğümleri çözersin."
"Kötükükler var olduğu sürece, iyilikler savaşmaya hazır olacak. Bir gün her şeyin güzel olacağına inanarak, vuslat için savaşacak."
"Anladım ki insanlar: Susanı korkak, görmezden geleni aptal, affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar... Oysaki; biz istediğimiz kadar hayatımızdalar. Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar... (Şems Tebrizi)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.