Mustafa Sarı

Mustafa Sarı

YazarÇevirmen
8.3/10
14 Kişi
·
18
Okunma
·
1
Beğeni
·
84
Gösterim
Adı:
Mustafa Sarı
Unvan:
Profesör Doktor, Yazar
Sosyâl girişimcilikte tek bir ilham kaynağı veya yönetim otoritesi yoktur. Tam tersine ortaya çıkan problemlere veya ihtiyaçlara göre sayısız çözüm ve sorulara cevap vardır. İnsanlar kendiliginden harekete geçer, kurduğu sosyâl girişime liderlik eder.
Sosyâl Girişimciler sorunları çözerken merkezi bir otoriteye bağlı, merkezi bir yaklaşım esas olarak çalışmıyorlar. Her soruna her alana özel, yerel değişken ve yaratıcı çözümler geliştiriyorlar.
103 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Tolstoy, tartışmasız büyük bir yazar. Hatta gelmiş geçmiş en büyüklerden biri. Haliyle, onun anlattığı ve değindiği her konu ve mesele de büyük bir önem kazanıyor. Konu ve meseleleri kendine has bir şekilde ele alışı onu büyük bir yazar, düşünür, eylem adamı ve sanatçı yapıyor.
Masallar, Tolstoy'un, ülkesindeki cahil ve eğitimsiz çocukların okuyacağı kitaplar olmadığını görünce, onlar için kaleme aldığı bir kitaptır. Masalları her ne kadar çocuklar için yazmış olduğunu söylesek bile, kesinlikle büyüklerin önemli dersler çıkarması gerekmektedir.
Tolstoy, masallar aracılığıyla hem büyüklere hem de insanlığa önemli mesajlar vermektedir. Masallar; adalet, sevgi, saygı, bilgelik, hak ve hukuk, arkadaşlık, güven, dostluk ve dürüstlük gibi çok önemli kavramlardan alınması gereken dersleri, sade ve anlaşılır bir anlatımla bize aktardığından okunmaya değer olarak ele alınmalıdır...

Yazarın biyografisi

Adı:
Mustafa Sarı
Unvan:
Profesör Doktor, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 18 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.