Mustafa Şekeroğlu

Mustafa Şekeroğlu

Yazar
6.4/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
162
Gösterim
Adı:
Mustafa Şekeroğlu
Unvan:
Yazar
164 syf.
·3/10 puan
Kitabın güncel basımı durdurulduğu için ben bir sahaftan buldum. Kitapçılarda bulmanız artık çok zor. Çünkü stoklar tükenmiş ve bir basımı da yakın gelecekte gözükmüyor.Münevver Karabulut cinayetinin bilinmeyen basına verilmeyen ve sizi okuduğunuzda şaşırtacak şeyleri yazar bir kitapta birleştirmiş.Spoiler vermek istemiyorum.Gerçek mi bilemem. Yazarın da kendi çapında kanıtları,kuşkuları mevcut.Ama olan genç bir kızın bu hayattan koparılması olunca kitabı okurken biraz soluklanmak isteyebilirsiniz.
164 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap 2010 yılında basılmış. Fakat ben tesadüf eseri dün youtube’da seslendirilmiş olduğunu gördüm ve hemen merakla dinledim. Aynı dönemin çocukları olduğumuz için Münevver Karabulut cinayeti, beni çok etkilemişti. O zamanlar -en azından benim hatırladığım kadarıyla- kadın cinayetleri bu kadar yaygın olmadığı için hepimizi daha da şok etmişti. Çok acı bir gerçek ki farkında olmadan ne kadar çok alıştık artık bu cinayetlere. Nasıl da alıştırılıyoruz... Münevver’in yeri bende her zaman ayrı kalacak.

Kitapta çok önemli ayrıntılar, özellikle MSN ve WhatsApp konuşmaları, mesajlaşmalar verilmiş. Çok dikkat çekici ayrıntılara yer verilmiş. Münevver çok akıllı bir kızmış. Hayat dolu, akıllı, zeki, sevecen. Yaşına göre o kadar olgun konuşmalar yapmış ki Cem’le, maalesef Cem’in zekâsız bir yaratık olduğu o kadar bariz ki, hep dedim, “ahh Münevver, ne işin var bu hödükle!” 17 yaş işte... Aynı dönemin çocukları olduğumuz için de şuan buradan, bu yaşımdan o konuşmalara bakınca Münevveri o kadar iyi anlıyorum ki... Cem tam bir narsistmiş. Gerçek bir narsist! Münevverin temiz kalbi ve onun parasına tapmıyor oluşu canını sıkmış belli ki. “Beni kimse reddedemez, benim kulum kölem olmak zorunda” kafasına girmiş. Münevverin katledilmeden önce defalarca Cem’i rüyasında görmesi ve korkarak uyanmalarını Cem’e anlatması, aralarında geçen her konuşma tüylerimi bir kez daha diken diken etti...

Bu arada youtube’da seslendiren hanımefendiye emeklerinden dolayı teşekkür ederim fakat keşke diyalogları seslendirirken biraz daha dikkatli olunsaymış, hangisi Münevver’in cümlesi hangisi Cem’in zamanla birbirine karışıyor. Anlamak için tekrar tekrar dinlemek zorunda kaldım. Takip etmesi zordu.

Gençliğimin travması Münevver, hep kalbimde kalacaksın. Seni ve güzel kalbini hiç unutmayacağım!

Yazarın biyografisi

Adı:
Mustafa Şekeroğlu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.