Naci Serez

Naci Serez

Çevirmen
9.7/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
0
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
298 syf.
·Puan vermedi
Çok eski basım bir kitaptır (Basım Yılı: 1965) Çeviren: Naci Serez.

Zamanında küçük bir çocukken "Sıcak Saatler" adında bir dizi vardı. Arzum Onan'ın babasını Kenan Işık oynuyordu. O zaman aralarında "Tutsaklık ve tutsaklığa karşı direnebilmenin tek yoludur, umut ve amaç." içerikli bir konuşma geçip bu kitabın filmine gönderme yapmıştı. Küçücük çocuktum sözler aklıma kazındı.

Aradan yıllar geçti lise çağlarımda korsan kitap tezgahı sanıp yanaşmıştım satış noktasına ve sohbete başlamıştım tezgahtaki arkadaşla. Tezgah başındaki genç, benden biraz daha büyük bir üniversite öğrencisiydi. O sırada tezgahta bu kitabı gördüm ciltli ve 1965 basım. Aklıma direk dizideki o sahne geldi. Genç arkadaş için kitap değerli değildi çünkü harçlıksız kalıp babasından okumak için aldığı kitapları satıyordu (kesinlikle yargılamıyorum hepimiz öğrenci olduk). Kitabı o zaman için haftalık harçlığımın yarısı gibi bir miktara satın aldım. Kitabı, şu anda piyasada bulmak çok zor olup, güzel bir kitaptır.

Kitap, Alcatraz Hapishanesi'nde kalmakta olan mahkumumuzun amaçsız ve yaşamaya karşı isteksiz olduğu bir anda hapishane avlusunda bulduğu kuşla ilgilenmeye başlaması ve akabinde hayatının değişimini anlatır.

Bende güzel bir anısı olan bu kitabı sizlere öneririm... Saygılarımla

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.