Naime Yılmaer

Naime Yılmaer

Çevirmen
9.0/10
12 Kişi
·
23
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Ahmet Turan AKGÜNEŞ
Ahmet Turan AKGÜNEŞ İkinci Dünya Harbinde Rus Genel Kurmay Başkanlığı Karargahı'ı inceledi.
386 syf.
·6 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitabın yazarı General STEMENKO, 2.Dünya Savaşında STAVKA da görev yapmış üst düzey sorumluluklar üstlenmiş bir Sovyet Generalidir. Hatıratı olan bu kitap ise Batı’da muadilini bol miktarda bulabildiğimiz Askeri Tarih Hatıratının Sovyetler’de maalesef az bulunan muadillerinden birisidir. Yazarın hem üstlendiği görev açısından hem de Stalin’in yakın çevresinde bulunması açısından kitap 2.DS dönemi ile ilgilenen arkadaşlar için okunması gereken bir kitaptır.
320 syf.
·12 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yazarın savaşı bizzat yaşaması ve anlatımı size sanki cephedeymişiz gibi bir his veriyor. Rus askerlerinin çektiği sıkıntılar,malzeme yetersizliği çok güzel işlenmiş. Özellikle 2.Dünya Savaşı kitapları okuyan ve takip eden biri olarak düşünmeden tavsiye edebilirim.
189 syf.
·10/10
Lise yıllarımda bir kitapçı vitrininde kapağını görüp karikatür kitabı sandığım ve yıllar sonra karşılaştığım bir kitap.

Haytov için Bulgaristan’ın Aziz Nesin’i dersek, Bulgaristan’da Aziz Nesin’i okursak Türkiye’nin Nikolay Haytov’u dememiz gerekir. Çok benzerler.
Aynı kalem diyemeyiz, ancak ayni sivri mizah. Aynı bürokraside işleyemeyen devlet yapısı sosyal hayattaki aksaklıklar ve bir tane “Doğrucu Davut” hikayelerin kahramanı.

Çoğu hikayeler de zaten biz varız Türkler. Her hikaye ayrı bir tad da.

El zanaatlarından makineleşen dünyaya, Bağımsız devletken, sosyalistleşen Bulgaristan’nın bu değişimler içerisindeki insan halleri.
Çok matrak, çok düşündürücü.

* Bir çeşit pantolon.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 23 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.