Neal Shusterman

Neal Shusterman

Yazar
8.6/10
11 Kişi
·
24
Okunma
·
1
Beğeni
·
404
Gösterim
Adı:
Neal Shusterman
Unvan:
Yazar
Doğum:
Brooklyn, New York, ABD, 12 Kasım 1962
“Her zaman orada, ufukta olacağım,” diyorum.
Ve sonsuz bir hüzünle, “Buna inanıyorum. Ama ne yazık ki ben artık pencereden bakmayacağım,” diyor.
Neal Shusterman
Sayfa 248 - Pegasus yayınları
“Cevaplamak zor değil sadece deli gibi davranıyorsun.”
“Belki de ben normalimdir, geriye kalan herkes delidir. Bunu hiç düşündün mü?”
Neal Shusterman
Sayfa 94 - Pegasus yayınları
“Evet,” diyorum ona, “ben de söz veriyorum.” Ama bunu söylemenin kolay olduğunu biliyorum. Ve düşünceler beş para etmiyorsa kim bilir sözler ne kadar değersizdir.
Neal Shusterman
Sayfa 223 - Pegasus yayınları
Sanırım dünyadaki bütün ipuçları bir araya da gelse, bir şeyin değişmeyeceğine inanmaktansa kendi aptallığımıza inanmak daha iyi.
Neal Shusterman
Sayfa 135 - Pegasus yayınları
Bir yunus, kalbinizi sökmeyi düşünebilir veya köpekbalığına yapabileceği gibi, şişe burnunu size öldürücü bir şekilde saplamayı kafasından geçirebilir ama her zaman gülümsediğinden onun arkadaşınız olduğunu düşünürsünüz.
Neal Shusterman
Sayfa 38 - Pegasus yayınları
YA PEYGAMBERLER GERÇEKTEN TANIRININ ONLARLA KONUŞTUKLARINI DUYUYORLARDI YA DA ZİHİNSEL OLARAK HASTAYDILAR. BUGÜN GERÇEK BİR PEYGAMBER ORTAYA ÇIKSA ONA BİR SÜRÜ HALDOL İĞNESI YAPARLARDI VE BU GÖK YARILIP TANRININ ELİNİN DOKTORLARI BIR GÜZEL TOKATLAMASINA KADAR DEVAM EDERDİ.
"Her halükarda, hiçbir zaman öyle büyük biri olamayacaktım. Ama şimdi, istatistiksel olarak konuşursak, bir parçamın dünyanın bir yerlerinde başarılı olma şansı var. Tamamen ise yaramaz olmaktansa en azından kısmen büyük olurum."
"Ee, sen söyle bakalım." dedi Connor, "tüm yaşamını kurban edileceğini bilerek yaşamak nasıl bir şey?" Kıllık olsun diye sormuştu. Ama Lev soruyu ciddiye aldı.
"Ömrünü amacını bilmeden geçirmekten daha iyi."
320 syf.
·1 günde·9/10
Kitaba başladığınız an normal bir kitap olmadığını anlıyorsunuz. Kısa kısa bölümleri gördüğümde çok şaşırmıştım. Ama bence bu kitaba akıcılık katmış. Psikolojik bir kitaptı. Beni bu tarz kitaplar gerçekten etkiliyor. Hem sonunda da bunun gerçek olduğunu öğrenmem kitaba bakış açımı biraz daha değiştirdi. Yayıncının notu kısmı da bence çok iyi düşünmüştü. Bu kitabı gerçekten okumanız gerekiyor. Başlarda zorlanacaksınız ama Caden’ın beynine girdiğinizde olaylar daha bir akıcı olacak. Şiddetle öneririm.
424 syf.
·3 günde·9/10
Korkunç bir distopia.Kitap değil ama konu korkunç.13-18 yaş arası çocukları aileleri ıskarta olarak verebiliyor.Yani çocukların vücudunun her parçası ihtiyacı olanlara (!)dağıtılıyor.Kitap son derece sürükleyiciydi ama tatminkâr bir sonu var.Yine de o dünyanın parçalandığını görmek istiyorum.Umarım devam kitapları da çıkar.
424 syf.
·10/10
Kitap sürükleyiciliğiyle elinizden düşmüyor. Karakterlerle birlikte o anı yaşıyorsunuz. Onlarla beraber üzülüyorsunuz, beraber seviniyorsunuz.. Arada acaba ilerde böyle olur mu, dünya bu hale gelir mi diye de yokluyorsunuz kendinizi :)

İnternetten araştırdığım kadarıyla ıskarta serinin ilk kitabı, devamında iki kitabı daha var yazarın. Ama türkçeye çevrilmemiş bu beni fazlaca üzdü..
424 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
13 yaşına geldiklerinde çeşitli nedenlerle ıskartaya çıkarılan ve tüm doku ve organları kıyma makinesi adını verdikleri hasat kamplarında vücutlarından koparılan, yüzlerce hatta binlerce çocuğun yürekleri burkan hikayesi.18 yaşına kadar bir şekilde hayatta kalmayı başarırlarsa hasat edilmekten kurtulan çocuklar, hayatımızı yaşamaya hakkımız var diyen çocuklar...
424 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Aslında bu kitabı okumaya karar vermek için çok fazla araştırma yapmaya ya da yorum okumaya gerek yok. Sadece arka kapağında yazılanları okusanız bu sizin yeterince ilgi çekici olacaktır. Kitabı bitirdiğinizde zaten bir süre etkisinde kalacaksınız.

2010 yılında yayımlanmasına rağmen yeteri kadar ilgi görmemesi ve pek bilinmemesi şaşırtıcı. Çünkü konusu kesinlikle ilgi çekici ve insanda organ nakli hatta kitapta olduğu gibi "ıskarta" tabiriyle yapılan anlatımla ilgili bir farkındalık yaratıyor. Hayatı, insanları, çocukları ve bize belkide çokta uzak olmayan bu tür bir organ nakli geleceğini sorgulamanızı sağlıyor. Son derece akıcı ve okurken hiç sıkılmayacağınız bir kitap.
424 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
3 günde bitirdiğim muhteşem ötesi bir kitaptı. Kitabın sürükleyiciliğinden cümle altı çizmeyi unuttum. Yine de okuduğum en güzel gerilim kitaplarından biriydi. Başka başka insanların bakış açılarından yararlanmış yazar, kitabı yazarken. Bu da kitaba ayrı bir gerilim katmış.

Yazarın biyografisi

Adı:
Neal Shusterman
Unvan:
Yazar
Doğum:
Brooklyn, New York, ABD, 12 Kasım 1962

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 24 okur okudu.
  • 36 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.