1000Kitap Logosu
Resim
Neal Shusterman

Neal Shusterman

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
197 Kişi
489
Okunma
18
Beğeni
1.365
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Brooklyn, New York, ABD, 12 Kasım 1962
Yaşamı
Shusterman 12 Kasım 1962'de doğdu ve Brooklyn , New York'ta büyüdü . Shusterman küçük yaşlardan itibaren hevesli bir okuyucuydu. 16 yaşında, Shusterman ve ailesi Mexico City'ye taşındı. Liseyi orada American School Foundation'da bitirdi ve "Uluslararası bir deneyime sahip olmak hayatımı değiştirdi, bana dünyaya yeni bir bakış açısı kazandırdı ve başka türlü sahip olamayacağım bir güven duygusu verdi." Psikoloji ve tiyatroda çift ​​anadal yaptığı California Üniversitesi, Irvine'e katıldı ve aynı zamanda yüzme takımında da yer aldı. Shusterman üniversiteden sonra Los Angeles'ta bir yetenek ajansı olan Irvin Arthur Associates'te asistan olarak çalıştı ve Lloyd Segan'ın temsilcisi oldu. Shusterman bir yıl içinde ilk kitap anlaşmasını ve senaryo yazarlığı işini yaptı. Florida'da yaşıyor. Shusterman, kitapları için sayısız onursal ödül aldı. 2015'te Challenger Deep romanıyla Ulusal Kitap Ödülü, Boston Globe-Horn Kitap Ödülü ve Schwa Was Here için 2008 California Genç Okuyucu Madalyası. 2012'de PEN / Phyllis Naylor Çalışma Yazarlığı Bursu'nda jüri olarak görev yaptı. Downsiders ve Full Tilt romanlarının her biri 20'den fazla ödül kazandı. Unwind o iş vermedi gerçi, 30'dan fazla ödül kazandı. Shusterman ayrıca Orijinal Disney Channel filmi Pixel Perfect'in yanı sıra Goosebumps ve Animorphs bölümleri de dahil olmak üzere TV için yazdı. RL Stine'nin The Haunting Hour: The Series adlı kitabında yazmıştır ve ayrıca 20th Century Fox için Challenger Deep adlı romanı uyarlamaktadır.
Easton Royce
kalem ismiyle de kitaplar yazmıştır.
344 syf.
·
5 günde
·
8/10 puan
Zorla organ bağışı.
Herkese merhabalar. Öyle bir dünya düşünün ki çocuklar 13 yaşında geldiği zaman ailelerine iki seçenek sunuluyor. Ya çocuklarıyla birlikte yaşamlarına devam edecekler ya da çocuklar ıskartaya çıkarılacaklar. İkinci seçenek söz konusuysa çocukların organları alınıyor ve başka ihtiyacı olan donörlere nakilleri yapılıyor. İşte bu distopik romanda ıskartadan yani diğer adıyla hasat kampına gitmek istemeyen, oradan kaçan çocukların hikayesini anlatıyor. Karakterler gerçek hayattan fırlamış gibiydi. O ya da bu sebeple ailesine yaranamayan çocuklar, bir anlık hata için sözde başarısız olan çocuklar ya da doğumdan itibaren tek bir an için yetiştirilen çocuklar ve daha niceleri. Kitap akıcı ve bir o kadar da merak uyandırıcıydı. İncelememi de bu kitabı en iyi tanımlayacak cümle ile bitirmek istiyorum. "Daha fazla insan, organlarını bağışlasaydı ıskarta işlemi hiç olmayacaktı... ama insanlar kendilerinin olan şeyi kendilerine saklamayı seviyorlar, hatta öldükten sonra bile. Açgözlülüğün etiği ezip geçmesi çok uzun sürmedi. Iskarta işlemi çok verimli bir iş halini aldı ve insanlar buna izin verdiler." Sevgiyle kalın.
Iskarta
8.8/10 · 326 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
352 syf.
·
12 günde
·
9/10 puan
Tesla
Tüm dunyanın merak ettigi üzere bende Tesla’nın yaşamına ve hayatı boyunca yaptıgı icatları cokca merak etmişimdir. Bu kitabı ilk alırken amacım daha fazla Tesla hakkında bilgi edinebilecegim bir kitap buldum idi. İyikide almışım içinde geçenler ne oranda dogru bilmiyorum, fakat bana şu içinde bulundugumuz dünyada her an herşeyin olabilecegi varsayımına dayanarak söylemem gerekirse ;cogunun gerçek olabilecegini düşürdü. Kitap içerigini anlatmak istemiyorum ama kitabın devamı gelecek gibi acık kapı bırakılarak bitirilmiş umarım devamı gelir. Tesla severlere tavsiyemdir alın ,cocuk kitabı demeyin ne umup ne bulacagınızı kimse bilemez.
Okuyacaklarıma Ekle
344 syf.
Kürtajın yasak olduğu bir yaşam kanunun hüküm sürdüğü distopya dünyası! Aileleri tarafından çeşitli sebeplerle "ıskartaya" çıkarılmış, 13-18 yaş arasındaki çocukların, hayat ile ölüm arasında, o incecik çizgide yaşama nasıl tutunmaya çalıştıklarını okuyorsunuz. Derinden sarsıcı bir eser, mutlaka okunmalı. Aynı zamanda "ıskarta" kavramının günümüzde bizlere de yabancı olmadığını farketmemi sağladı. Tek bir fark ile; onlar bedenlerinin her bir parçasını dağıttılar, bizler ise tutunmaya çalıştığımız bu hayatta "ruhumuzun" her bir parçasını başkalarında bırakıyoruz...
Iskarta
8.8/10 · 326 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.