Nermin Sarıbaş

Nermin Sarıbaş

Yazar
8.1/10
14 Kişi
·
42
Okunma
·
2
Beğeni
·
179
Gösterim
Adı:
Nermin Sarıbaş
Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur artık. Ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.
O, sıradan bir insan için üniversite eğitiminin faydalı olduğunu ancak yaratıcı, yetenekli ve üretken bir insan için yükseköğretimin engelleyici ve ket vurucu olduğunu düşünür.
Nermin Sarıbaş
Sayfa 35 - Gerekli Kitaplar
Köylüler ve işçiler savaşta ölüm siperlerine sürülürken zenginler hayatlarına aynı yerden devam etmektedirler.
Nermin Sarıbaş
Sayfa 84 - Gerekli Kitaplar
Stefan Zweig, karısı Lotte ile birlikte ardında binlerce sayfa, yüzlerce hikaye, roman, şiir, makale bırakarak, yarattığı birçok roman kahramanı gibi ölümü seçerek sonsuzluğa uğurlanır.
Nermin Sarıbaş
Sayfa 153 - Gerekli Kitaplar
156 syf.
·1 günde·7/10
Stefan Zweig özellikle Avrupa’yı ve 20. yüzyılın ilk yarısını anlamak adına önemli bulduğum çok iyi bir yazar. Bu kitabı Zweig’i daha iyi tanımama yardımcı olur diye okudum. Maalesef iyi yazılmış bir kitap değil; büyük ölçüde (okuduğum belki de en önemli otobiyografi olan) Dünün Dünya’sına dayanıyor, başka kaynaklara pek başvurulmamış, vurgulamalar iyi yapılmadığı için anlatım monoton, çok sayıda dil kullanımı hatası ve yazım hatası var. Kitabın iyi tarafı ise kolay okunması (yarım günde okudum) ve Zweig’i anahatlarıyla tanımanızı sağlaması.
156 syf.
Nermin Sarıbaş'ın, Stefan Zweig isimli biyografik kitabı, Stefan Zweig hayranlarının keyifle okuyacağı bir kitap... Zweig'in eserlerindeki kurguların, derya gibi bir ruhun, çile ve meşakkat dolu ancak azimli hayatının mahsulü olduğunu görecektir... Büyük adamların, iyi bir yüreklerinin olduğunu ve hemen her zaman sade bir hayat sürdürdüklerinin dersini almış bir yazar Stefan Zweig.
Keşke en son yazdıklarını yazmaya mecbur olmasaydı...

"İyi kitaplar en iyi üniversitenin yerini tutar."
"O, sıradan bir insan için üniversite eğitiminin faydalı olduğunu ancak yaratıcı, yetenekli ve üretken bir insan için yüksek öğretimin engelleyici ve ket vurucu olduğunu düşünür."
"Bazı karşılaşmalar ömür boyunca unutulmaz "

Çoğumuzun ilk okuduğu 'Satranç' kitabı hangimizi vurmadı ki?
156 syf.
·7 günde
Son yıllarda ülkemizde en çok okunan yazarlardan #stefanzweig ‘ın yaşamını, dönemini, fikirlerini, ufkunun genişliğini, öngörüsünü, kitaplarını yazma serüvenini ve ölümünü @nerminsaribas ‘tan okumak anlamlı bir yolculuktu. Siz de benim gibi kitaplar kadar kitapları yazdıran hayatları merak ediyorsanız mutlaka okuyun.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nermin Sarıbaş

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 42 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.