Nevin Tali Ölçer

Nevin Tali Ölçer

Çevirmen
7.6/10
27 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Adı:
Nevin Tali Ölçer
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
56 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Bir erkeğin, adından bile bahsetmeyen bir kadının ağzından, aşkı böylesine naif ve ince anlatabiliyor olması mucize gibi. Bu bilinmeyen kadına başlarda kızıyorsunuz. Onun neredeyse obsesifliğe varan tek taraflı aşkını küçümsüyor hatta abartılı bulabiliyorsunuz. Ama sonra kitap sizi öyle bir içine çekiyor ki kendinizi kadının yerine koyarken buluyor, bu kez bu tek taraflı aşkın yöneldiği adama kızmaya başlıyorsunuz.

Ömrü boyunca bütün aklını meşgul eden bu aşkı açığa çıkarmamasının, tek taraflı yaşamasının tek nedeni, aynı şeyleri hissetmeyen adamda bir yük oluşturmamaktır. Fakat böylesine aşk denebilir mi? Okuyucuyu bu soruyla yüz yüze getiren kitap, her zamanki gibi etkileyici psikolojik tahlilleriyle etkilemeyi başarıyor.

Uzun zamandan beridir cümleleri beni bu kadar derinden etkileyen bir kitap okumamıştım.
56 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitap aslına bakarsanız insanın aşka olan bakış açısını o kadar değiştiriyor ki bu kitabı okuduktan sonra aşk kavramından nefret etmeye başlamıştım. Bu da benim için aslında kitabın ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesi.

Benim için bu kitap bir aşk romanından çok aşkın ne kadar korkunç ve dehşet verici olduğunu anlatan bir roman. Stephan Zweıg gerçekten başarılı bir yazar. Çünkü insanların ve insanlığın aşktan soğutulması bence yapılması en zor şeylerden biri ve en azından benim üzerimde bunu başarabilmişti.

Yine de sonrasında aşkın böyle bir şey olmaması gerektiğini hatırlattım kendime. Başka birinin hayatında bir kaç saat olmak pahasına harcanmış ve tüketilmiş bir ömür. Ne kadar korkunç !
56 syf.
Bir kadının sevdiği adama yazdığı sayfalarca mektuptan oluşan etkileyici bir kitaptı. Ancak karşısındakine hatırlayabilecek kadar değer vermeyen, dikkat etmeyen, onca işareti göremeyen ve tek bir kadın tarafından bu kadar sevilmeyi haketmeyen , günübirlik ilişkilerin adamına çok sinirlendim. Ve kendine hiç değer vermeyen, haketmeyen birine ömrünü adayan, sevdiğini yüceltip kendini aşağılayan kadına da çok sinirlendim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nevin Tali Ölçer

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.