Giriş Yap

Nevzat Şanal

Yazar
0.0
0 Kişi
3
Okunma
0
Beğeni
55
Gösterim
Reklam
·
Reklamlar hakkında

Alıntılar

Tümünü Gör
Değişken koalisyon psikolojisine göre bir birey kaybettiğinde daima mevcut durumun değişeceğini ve değişim yaşandığında kazanan tarafta olması gerektiğini düşünür. Devrimlerin de temelinde bu vardır. Mevcut iktidarın rantını yiyemeyen kesim durum değiştiğinde gelecek iktidarın yaratacağı ranta ortak olmak için muhalefeti destekler. 5 el kırmızı gelen bir masada tüm kumarbazların 6. elde siyaha bahis yapmasıyla, işçi sınıfının devrim motivasyonu aynıdır. Bilmedikleri ise rulet topu çarktan düştüğünde 6. kez kırmızı gelme ihtimali siyah gelme ihtimalinden fazladır. Sosyalistler ne kadar devrim yaparsa yapsın kasa yine de kazanacaktır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Ağzınızın içinde namlu varken konuşmak zordur. Sadece köpek gibi hırıltılar çıkarabilirsiniz. Horace Smith ve Daniel Wesson isimli iki adamın yarattığı bu sanat eserinin bir adamın kafasına neler yapabileceğini tahmin bile edemezsiniz.
Futbol, hiçbir zaman sadece futbol olmamıştı. Bazen Güney Amerika'da sosyalist devrim başlatmış, bazen de Doğu Berlin'de komünizme direnişin son kalesi olmuştu. Bordeaux Banliyösü'nde de Kanila'nın golü sadece bir gol değildi. Tıpkı erkekler takımını yenmenin sadece erkekler takımını yenmek olmadığı gibi. Golden altı sene sonra Halid, Elisa'ya tecavüz etmek istediğinde, Elisa bu golün gücüyle direnecekti.
50 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.0