Nick Arnold

Nick Arnold

Yazar
8.9/10
28 Kişi
·
101
Okunma
·
2
Beğeni
·
522
Gösterim
Adı:
Nick Arnold
Unvan:
Yazar
Yıllardır öyküler ve kitaplar yazıyor. Eğlenceli Bilgi kitapları için araştırma yapmayı seviyor. Araştırmaları bazen buzdağlarıyla şarkı söylemek, kutup ayılarıyla arkadaş olmak gibi şeyler gerektiriyor ve Nick bunun her anından müthiş bir keyif alıyor.
Boş vakitlerini pizza yiyerek, bisiklete binerek ve bayat espriler uydurarak geçiriyor. Tabii bunların hepsini aynı anda yapmıyor.
Isı enerjisi daima sıcak şeylerden soğuk şeylere hareket eder. Bu yüzden güneşin altında bekleyen gazoz ısınır.
Günümüzde ABD Fahrenheit ölçü sistemini kullanmaktadır, ama dünyanın geri kalanı İsviçreli bilim adamı Anders Celsius (1701-1744) tarafından keşfedilen ölçüyü kullanmaktadır.
Migros 7.5tl'lik Ülker Sakız, Şekerleme Alışverişine 3d Dahil Sinema Bileti

19 Ekim-19 Kasım Arasında tüm Migroslarda geçerlidir. Biletler 30.12.2017'ye kadardır. Fişler çek kazan uygulamasına yüklenecektir. Ben kodları aktif etmedim, gideceğim gün aktif edeceğim. 24 saat içinde kullanılması gerekir diyor uygulamada aktif edince. GPS ile sinema yakınında aktif etmek gerekiyor. Ben 80gr jelibon, sakız, kremini kombosu yaptım.

Referans ile ilk katılımda 1 bilet fazladan geliyor,Çek Kazan uygulaması referans kodu; s1jki8paz

Fişi göndermeden önce veya uygulamayı ilk yüklediğinizde girebilirseniz ikinci biletiniz alışveriş fişini gönderdikten sonra yüklenecektir :)
İyi seyirler...
“Termodinamik”, “hareketli ısı” demektir. Bu kanun size ısı enerjisinin nasıl davrandığını ve diğer enerji formlarıyla nasıl bağlantılı olduğunu söyler.
-273.16 °C' den daha soğuk olamazsınız, aksi takdirde MUTLAK SIFIR diye bilinen durum oluşur. Bilim adamlarının dediğine göre, bir şey bu sıcaklığa düşerse, hiç ısı enerjisi kalmaz !
İlk civalı termometreler Alman Daniel Fahrenheit (1686-1736) tarafından 1714 yılında yapılmıştır. Cıva çok düşük bir derecede donar ve çok yüksek bir derecede kaynar.
208 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10
Bu kitapta ise bilim hayatı boyunca acı çekenleri anlatıyor. Mesela "Acı Çeken İlk Bilim Adamları, Acı Çeken Gökbilimciler" gibi konuları anlatıyor. Bazı bilim adamlarını da tanıtıyor ; örneğin Aristoteles'in bir kitabını. Bu kitapta aradığınız bazı bilim adamlarını bulabilirsiniz. Bilimle ilgili okunacak çok şey var!
192 syf.
·58 günde·Beğendi·10/10
Bu her yaştaki insanın okuyabileceği bir kitap. Okunduğu zaman daha iyi anlanan kitaplardan. İçinde kendimizin yapabileceği bir sürü deney var, adı üstünde deneyler kitabı !
Bilen ve duyan herkesin bu kitabı okumasını tavsiye ederim.
192 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Bu kitabı ilk okul 4. sınıftayken almışlardı bana. Yaz boyunca her gün tekrar tekrar okuyup denemiştim içindekileri. Öyle eğlenceli ve samimi bir üslubu var ki asla sıkmıyor. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar, sorduğu sorular anlatılıyor, kısmen de ünlü araştırmacılar tanıtılıyor. Bazı temel deneyleri evde tekrar edebilmek için de fırsat sunuyor. Üniversitede okurken sosyal psikoloji deneylerini anlatıyordu bir gün bir hocamız. "Ben bu deneyleri bir yerden biliyorum ama nereden" diye düşünmüştüm ders boyu. Sonra cevabı buldum. Bu kitapta okumuştum! :) Hayatın her aşamasında kullanılabilecek kazanımlar sağlıyor yani. Şimdi her çocuğa önerdiğim bir kitap, hatta yetişkinlere de. Kendisini geliştirmek isteyen herkesin bilmesi gereken temel bilimsel bulgular oldukça anlaşılır, sade ve eğlenceli bir şekilde sunulmuş. Okuyana çok şey kazandıracağını düşünüyorum.
Tek eleştirim, bildiğim kadarıyla 2003 yılından beri basılıyor ve ödül de aldı, bu süreçte keşke ismini "bilim insanı" olarak değiştirmiş olsalardı, küçük ama önemli bir detay.
160 syf.
·Puan vermedi
Çocukken okuduğum kitaplar hakkında düşünürken aklıma geldi az önce. Okuduğum yıllarda çok hoşuma gitmişti. Yalnızca bu kitap değil tüm 'Eğlenceli Bilgi' serisi hem kitap okuma alışkanlığı edindirme hem de genel kültür kazandırmak amacıyla ilköğretim öğrencilerine okutulabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nick Arnold
Unvan:
Yazar
Yıllardır öyküler ve kitaplar yazıyor. Eğlenceli Bilgi kitapları için araştırma yapmayı seviyor. Araştırmaları bazen buzdağlarıyla şarkı söylemek, kutup ayılarıyla arkadaş olmak gibi şeyler gerektiriyor ve Nick bunun her anından müthiş bir keyif alıyor.
Boş vakitlerini pizza yiyerek, bisiklete binerek ve bayat espriler uydurarak geçiriyor. Tabii bunların hepsini aynı anda yapmıyor.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 101 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.