Nihat Kaya

Nihat Kaya

Yazar
8.3/10
4 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
381
Gösterim
Adı:
Nihat Kaya
Unvan:
Doktor
Psikiyatri uzmanı-Yazar ve Liberal Düşünce Topluluğu Üyesi.
Herkes ( herkez mi yazılıyordu !?? ) insanlığı değiştirmeyi düşünür,ama hiç kimse önce kendisini değiştirmeyi düşünmez.
" Bizim kültürümüzde " olumlu bireysellik " ve özgürlük yerine," itaat eden ", " söz dinleyen "," uslu ", " sormayan ,araştırmayan " uydu kişilikler yeğlenmektedir..."
Depresyondaki insanın en önemli özelliği, eskiden zevk alarak yaptığı işlerden artık zevk alamaz hale gelmesidir.
İç ve dış olaylar sizin duygu durumunuzu kötüleştirmez; aklınızdan geçen otomatik olumsuz düşünceleriniz, hatalı algılar duygusal tepkilerinizi oluşturur.
" Türkiye toplumunda kendine güvenen,haklarını sonuna kadar savunan,direnen insanlara pek itibar edilmez;fakat içten içe bir özenme,gıpta ve takdir hep olmuştur..."
Her zaman kalp krizi geçirme riskiniz olabilir; bu, sağlığınızdan apayrı bir olgudur.Her zaman uçak kazası geçirme riskiniz vardır; bu, uçuş güvenliğinizden apayrı bir olgudur.
189 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Günümüz insanının günlük hayatta,psikososyal,kültürel,ekonomik streslere bağlı psikiyatrik hastalıkları daha çok görülür oldu.

Bu kitapta,gençler arasında espri konusu,şarkı sözü bile olan ve yediden yetmişine,kadın-erkek,genç-yaşlı her kesimi rahatsız eden veya bu gidişle günün birinde sizin de kapınızı çalacak olan bir sorun " depresyon " anlatılıyor.

O sizi rahatsız etmeden önce bu kitabı tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
224 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Panik atakla ilgili aklınızda soru kalmayacak derecede geniş çaplı yazılmış bir kitap ve çok akıcı.Hem birsürü bilgi verip hem de sıkıcı olmamayı başarmış.Nihat Kaya'nın anlatımını çok beğendim diğer kitaplarını da almayı düşünüyorum.
Panik atakla ilgili bilgi edinmek isteyenler için kesinlikle önereceğim bir kitap, aynı zamanda panik atak yaşayanlar da bibliyoterapi olması açısından bu kitabı okuyarak fayda görebilirler.
144 syf.
·Beğendi·8/10
Çocukta gelişim,davranışlarındaki değişiklikler,çocuk yetiştirme sanatı gibi bir çok konuda okul öncesi ve okulda karşılaşabilecek sorunlara cevap arayan,sade dille anlatılan bir kitap...

Yazarın biyografisi

Adı:
Nihat Kaya
Unvan:
Doktor
Psikiyatri uzmanı-Yazar ve Liberal Düşünce Topluluğu Üyesi.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.