Nisa Eser

Nisa Eser

Yazar
9.7/10
3 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Adı:
Nisa Eser
Unvan:
Yazar
Zaten o "Nefret etmeye bile layık görme!" lafına bir anlam veremez, insanın hissizleştiği zaman ruhen öldüğünü ve layık olmanın sadece sevgiye yakışacağını düşünürdü.
Nisa Eser
Sayfa 15 - İki Nokta
103 syf.
·10/10
Benim için şiirden sonra hep hikâye kitapları gelmiştir. Şiirlerde duyamadığım uzun cümleleri hikayeler bırakır aklımın orta yerine.

Nisa Eser, 20 yaşında genç bir yazar. Kitabı ilk çıktığında destek olmak için sosyal medyadan paylaşmıştım. Kitap Şuuru programında okuyacağımız kitaplar arasına eklendi. Sağ olsun, kendisi de imzalayıp gönderme nezaketinde bulundu.

Gassal, bu coğrafyanın hislerini yansıtan, ölümü kelimelere döken, -ölüme çare değil ama ardından yaşamanın yollarını bulduran- bir kitap.

Yazarın birçok ödülü bulunmakla beraber, kitapta yer alan her hikâye de ayrıca bir ödüle layık bence.

Her insanın bir türküsü, bir hikâyesi, bir şiiri vardır. Beni Gassal'da en çok etkileyen hikâye Necide'nin hikâyesiydi.

Yazdıklarını Neşet Ertaş'ın türküleriyle süsleyen yazar, sade, akıcı ve anlaşılır diliyle kitap bitene kadar sayfaları çevirmeye mecbur bırakıyor insanı.

Gassal demişken, yazdığım bir şiir geldi aklıma;
"Bir gassala üfletip Sûr'u
Zaman ile mekânı ayırdım" demişim.
Kitap da bu dizeleri onaylayan bir izlenim bıraktı bende. Zamanımız ve mekânımız ayrı olsa da Sûr'umuza üfleyen "Gassal" aynı... Nisa Eser Gassal #kitapsuuru Oğuzhan Saygılı #KitapŞuuru
103 syf.
·Beğendi·9/10
Liseden Öğrencim, kızım Nisa Eser’in 12 hikayeden oluşan hikaye kitabını okumanızı tavsiye ediyorum. Kalemi giderek güçlenen Nisa’nın daha güzel hikayeler ile yeni kitaplar yayınlayacağına inancım tam

Yazarın biyografisi

Adı:
Nisa Eser
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.