NisiOisiN

NisiOisiN

Yazar
8.5/10
52 Kişi
·
144
Okunma
·
1
Beğeni
·
38
Gösterim
Adı:
NisiOisiN
Tam adı:
Nishio Ishin
Unvan:
Yazar
Doğum:
Japonya, 1981
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
180 syf.
·5/10
*SPOİLER*

Kitapta L karakteri çok yoktu. Yazar onu sadece, Misora ile telefonda konuşurken göstermek istemiş anlaşılan. Ve bu telefon konuşmaları da nadiren kitapta geçti. .Kitap boyunca Misora, L yerine cinayet mahallerini inceledi. Meğer katil , Ryuzaki'nin taklidini yapmış kitap boyunca .(Güya cinayeti çözmeye çalışıyor.) Ve sanıyorsunuz ki yazar , L 'den bahsediyor.En sonunda acı gerçekten haberiniz oluyor :) O şekilde sandığım için kitap bana güzel ve komik gelmişti .(Son sayfalar o güzelliği yok etti.)Kurgunun ve cümlelerin basitliği ilk sayfalardan anlaşılıyordu zaten.Sonuna kadar sırf L var diye beğenmiştim.Ama demin dediğim gibi, o L sandığımız zât ,taklitçi katilimizmiş.Yine de gerçek L 'in olduğu yerler güzeldi .Son sahnede de , kısa bir an kitabın içine teşrif edebildi.Normalde pek de içinde değildi:) Onun hatırına kitaba 5 puan verebilirim.
b.karaagac
b.karaagac Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri'ni inceledi.
180 syf.
·Beğendi·10/10
Death Note mangasından tanıdığımiz , dedektif L'i daha yakından tanıyoruz. L bir vakayi çözmek için bir ajan dan yardım alması ile başlıyor . Bu vakanın 2 önemli özelliği var.
Birincisi bu olaylar L geçmişi ve kişisel hayatıyla ilgili . İkincisi ise L ilk defa bir vaka da gerçek ismini kullanıyor.
Kitap manga değildir.
Keyifli okumalar
180 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Anime ve mangalarla haşır neşir olan biriyken Death Note’ı izlemedim, mangalarını da okumamıştım. Aslında bu Death Note’a dair okuduğum ve bildiğim ilk şey. Bu sebeple, karakterleri oturtmak biraz zor olsa da, animesini hiç izlememiş, mangasını hiç okumamış birinin de zevk alabileceği bir kitap olduğunu da anlamış oldum.

Kitabın içerisinde her polisiyede bulunmayacak olaylar ve sürprizler silsilesi var. Benim için ilk bölüm sıkıcıydı ve elim kitaba gitmeyecek sandım, fakat yaklaşık 140 sayfayı bir çırpıda okumamı sağlayacak şekilde olaylar birbirini kovalamaya başladı. Bende ardı sıra sürüklendim sanırım. Kitabın bazı kısımlarında “doğru mu okudum?” diyerek iki-üç kere tekrarlama yaptım, bu anlamadım tekrarlaması değil, “cidden böyle mi? bu olabilir mi? zihnim oyun oynamıyor değil mi?” okumasıydı. Ve özellikle kitabın sonunda yazarın karakterlerle değil, benimle oynadığını hissettim. Evet, kitabın “sonuç” kısmını da iki kez okudum. Son paragrafı ise birkaç kez. Hiç manga okumadıysanız, animelere hiç ilginiz yoksa bile bu roman nereden baksanız güzel bir polisiye.

-İŞTE BU KISIMDA SPOİLER VAR-
BB nasıl Ryuzaki çıktı ve ben hiç izlemediğim için mi bunu anlayamadım? Tam olarak L olarak canlanmıştı gözümde. Ve diyordum ki L bir yandan telefonla konuşarak bir yanda da Misora ile sahada rol alarak onu hem deniyor hem de bahsedildiği gibi bir odada durarak soruşturmaları yöneten bir dedektif değil, o tam olarak sahada! Ama L olarak düşündüğüm kişi, nasıl oldu da katil B çıktı? Evet bunu da tam olarak kabullendim ve bir anda Misora’nın karşısına bir adam çıktı ve ölen Ryuzaki olduğunu iddia etti, Ryuzaki’nin L’nin isimlerinden biri olduğunu söylemişti yazar, şimdi Misora’nın karşısına L mi çıktı? Biri beni aydınlatsın. Yine de karşısına çıkanın gerçek L olduğunu düşünüyorum, çünkü telefonda olan konuşmalarından bir kısmı kullanarak cevap verdi. Kesinlikle L olmalı. Başka bir şaşkınlığı daha kaldıramam sanırım. L olsun. Üstüne üstlük yazar, Ryuzaki’nin 2 yıldır hapiste olduğunu bir süre sonra da sebepsizce kalp krizinden öldüğünü söylüyor.Bu Death Note’ı kullanan Kira’nın işi mi? İşte tam olarak burada yazarın karakterlerle değil de benim beynimle oynadığını düşündüm ve kitapla bir süre duvara bakarak arafta kaldım. Biri beni aydınlatırsa hayır demem… Ama hala taşları oturtamıyorum. Bir polisiyeden bu denli etkileneceğim aklıma bile gelmezdi.
newtonsanatblog
newtonsanatblog Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri'ni inceledi.
180 syf.
·Beğendi·9/10
Bir insanı öldürürken yapacağız en zor şey onu öldürmektir
4 Zeki insanın iyiler ve kötüler olarak ayrılıp Los Angeles şehrini ilginç cinayetlerle takdim ediyorlar.Anlatım duru ve ir o kadar deneysel.Kitap size sorun çözdürmüyor sorun nasıl çözülür onu öğretiyor.Okunması gereken hoş bir deneyim iyi okumalar Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri
elif
elif Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri'ni inceledi.
180 syf.
·Puan vermedi
"L" dünyası bambaşka bir dünya. Klasik polisiye/cinayet romanlarının da ötesinde olmuş. Olay örgüsü ve birbirini takip eden şeyler gerçekten şaşırtıcıydı.
Holden Caulfield'in adı geçince daha da sevdim.
Okan Bayram
Okan Bayram Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri'ni inceledi.
180 syf.
·3 günde·5/10
Death Note'ın asıl hikayesine yakışmayan vasat bir polisiye roman. İşlenen öykü basit ve zorlamalarla ilerliyor. Bir polisiyede görünen zekice olaylar burada hiç de zekice değil. Asıl Death Note öyküsündeki karakterlerin havasını veremiyor ve onların karizmasını sunamıyor.
Hafsa Tugen
Hafsa Tugen Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri'ni inceledi.
180 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Death note la pekte bi alakası yok aslında kitabın. Başından beri bu kadar olayların açık olup son sayfasını okuyuncaya kadar da aslında ne kadar kapalı olduğunu anlayamayacağınız bi kitap.
Bu L’e sempatim gittikçe artıyor benim ama okuyacak kitabı kalmadı onunda. Bi 10-15 kitaptır ertelediğim bi kitaptı. Kendimi zorlayarakta olsa. Hatta her bölüm bittikten sonra tamam devamını yarın okursun demiştim kendi kendime ama olan ortada.
Neyse kitabı tabiki tavsiye ediyorum. Hakikaten akılalmaz diyebileceğim olaylar zinciriydi.
Xiumin
Xiumin Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri'ni inceledi.
180 syf.
·Beğendi·10/10
L nin Yagami Light ile karşılaşmadan önceki hayatını anlatan muhteşem bir kitap.Bu kitap mangalardan önce okunmalı bence.Mangaların sonrasında ise diğer kitap olan Dünyayı Değiştir okunmalı.Muhteşem bir hikaye
Kardelen Öğüt
Kardelen Öğüt Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri'ni inceledi.
180 syf.
·10/10
Death note evreninden sınırlı şeyler öğrenebiliyoruz.Bu yüzden bu kitap benim için altın değerinde diyebilirim.Kitabın manga değilde bu şekilde yazılmış olmasını beğendim açıkçası.Tabi bir de eski dünyanın en şanssız insanı,ölü köpeğin bedenine en yakışan karakter Mihael Keehl'in nam-ı değer Mello'nun ağzından yazılmış olması da var.Diğer karakterlere olan düşüncelerini okumak hoşuma gitmedi değil.Kira'ya olan nefretini kıskançlığını,L'e olan hayranlığını görmek güzeldi.
Kitabın tek kötü yanı Beyond Birtday'ın kolay yenilmiş olması.Ben daha iyi bir son bekliyordum.Wammy Evi'nin iki numaralı çocuğu sonuçta.L'e kendini rakip gören,doğuştan shinigami gözlerine sahip birisi.Belki de kitabın kısalığından şikayet ettiğim için böyle düşünüyorumdur...
angelsbooks
angelsbooks Death Note Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri'ni inceledi.
180 syf.
·3 günde·9/10
Çıktığını görür görmez sepete atıp almıştım. Bu kitap, keyifle okuyup izlediğim Death Note (Ölüm Defteri) adlı çizgi roman/anime serisinin yan kitaplarından. Yalnız çizgi roman değil kendisi, bilginiz olsun. L'nin Kira davasından önce uğraştığı bir seri cinayet vakasını anlatıyor. Anlatıcının kimliğini keşfedince sevinmiştim, umarım okumak isteyenlerde de aynı duygu oluşur. Keyifliydi ve ilginç bir sona sahipti. Death Note'u sevdiyseniz alışveriş listenize eklemelisiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
NisiOisiN
Tam adı:
Nishio Ishin
Unvan:
Yazar
Doğum:
Japonya, 1981

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 144 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 55 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.