NisiOisiN

NisiOisiN

Yazar
8.3/10
20 Kişi
·
47
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Adı:
NisiOisiN
Tam adı:
Nishio Ishin
Unvan:
Yazar
Doğum:
Japonya, 1981
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Death Note mangasından tanıdığımiz , dedektif L'i daha yakından tanıyoruz. L bir vakayi çözmek için bir ajan dan yardım alması ile başlıyor . Bu vakanın 2 önemli özelliği var.
Birincisi bu olaylar L geçmişi ve kişisel hayatıyla ilgili . İkincisi ise L ilk defa bir vaka da gerçek ismini kullanıyor.
Kitap manga değildir.
Keyifli okumalar
"L" dünyası bambaşka bir dünya. Klasik polisiye/cinayet romanlarının da ötesinde olmuş. Olay örgüsü ve birbirini takip eden şeyler gerçekten şaşırtıcıydı.
Holden Caulfield'in adı geçince daha da sevdim.
Death Note'ın asıl hikayesine yakışmayan vasat bir polisiye roman. İşlenen öykü basit ve zorlamalarla ilerliyor. Bir polisiyede görünen zekice olaylar burada hiç de zekice değil. Asıl Death Note öyküsündeki karakterlerin havasını veremiyor ve onların karizmasını sunamıyor.
L nin Yagami Light ile karşılaşmadan önceki hayatını anlatan muhteşem bir kitap.Bu kitap mangalardan önce okunmalı bence.Mangaların sonrasında ise diğer kitap olan Dünyayı Değiştir okunmalı.Muhteşem bir hikaye
Death note evreninden sınırlı şeyler öğrenebiliyoruz.Bu yüzden bu kitap benim için altın değerinde diyebilirim.Kitabın manga değilde bu şekilde yazılmış olmasını beğendim açıkçası.Tabi bir de eski dünyanın en şanssız insanı,ölü köpeğin bedenine en yakışan karakter Mihael Keehl'in nam-ı değer Mello'nun ağzından yazılmış olması da var.Diğer karakterlere olan düşüncelerini okumak hoşuma gitmedi değil.Kira'ya olan nefretini kıskançlığını,L'e olan hayranlığını görmek güzeldi.
Kitabın tek kötü yanı Beyond Birtday'ın kolay yenilmiş olması.Ben daha iyi bir son bekliyordum.Wammy Evi'nin iki numaralı çocuğu sonuçta.L'e kendini rakip gören,doğuştan shinigami gözlerine sahip birisi.Belki de kitabın kısalığından şikayet ettiğim için böyle düşünüyorumdur...
Çıktığını görür görmez sepete atıp almıştım. Bu kitap, keyifle okuyup izlediğim Death Note (Ölüm Defteri) adlı çizgi roman/anime serisinin yan kitaplarından. Yalnız çizgi roman değil kendisi, bilginiz olsun. L'nin Kira davasından önce uğraştığı bir seri cinayet vakasını anlatıyor. Anlatıcının kimliğini keşfedince sevinmiştim, umarım okumak isteyenlerde de aynı duygu oluşur. Keyifliydi ve ilginç bir sona sahipti. Death Note'u sevdiyseniz alışveriş listenize eklemelisiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
NisiOisiN
Tam adı:
Nishio Ishin
Unvan:
Yazar
Doğum:
Japonya, 1981

Yazar istatistikleri

  • 47 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.